Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Експорт от Microinvest Склад Pro към счетоводни продукти
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Нед Юни 09, 2013 19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре нека да попитам
Възможно ли е Вашата любима приятелка да Ви предостави формат за импорт такъв какъвто Вие искате. След това да се направят проби на ръка дали този формат работи и след това Микроинвест да го реализират.
Това което предлагам е вече нещо конкретно и е въпрос на желание и на възможности от страна на Ажур да го направят.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Юни 09, 2013 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
и след това Микроинвест да го реализират

Ако това се прави за един-единствен клиент, то този клиент трябва да плати за пълната стойност на разработката. А това ще са много пари, при 1 месец работа, стойността ще е 160 часа по 22 EUR/час без ДДС.
slavib

МнениеПуснато на: Нед Юни 09, 2013 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

В такъв случай потребителя би трябвало да се придържа не към „частното“ а към „общото“
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 08:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте г-н. Павлов,
Прав сте, относно тона на дискусията - ще се придържам.
Относно спесификацията на входа към Ажур - копирал съм го на първа страница от дискусията и е приложено изпратен на г-н. Желев в кореспонденцията ми с него от средата на месец Май.
От Ажур отдавна са предоставили исканият от тях формат ; Веднага след това съм разговарял с минимум 5 човека от Микроинвест, включително и г-н. Желев - всички бяхте единодушни и категорични - "ние предлагаме експорт към Ажур Л"
Помолих Ваш колега да дойде на място и да експортира въпросния файл ЛИЧНО, след което да го предоставя в Ажур за анализ, доколко е подходящ.
Ваш колега, чието име за съжаление не помня в момента дойде на място и генерира файл от "експорт към Ажур Л". Същият файл предоставих в Ажур Л и от там ми бе обяснено, че това е подходящ файл за импорт към Ажур, но за ДОСОВСКИЯТ им вариянт.
Всички тези неща съм описал и изговорил многократно в разговори с Ваши колеги по телефона !!! Моля, ако имате нужда от каквато и да е информаци, свържете се с мен и не ползвайте информация "на парче" от настоящата дискусия.
Относно плащането, "като поп" - не съм и имал пред вид, нещо за Микроинвест. Просто иронизирам ситуацията, НО на практика в Микроинвест не е предвидено допълнително заплащане за реализиране на подобен експорт на данни / в стандартното меню на Склад ПРО е налична опция "екскпорт към Ажур Л /.
Моля в рамките на следващите дни да ме информирате дали Склад ПРО предлага възможност за експорт към счетоводния модул на Ажур Л или не. Моля да сте кратък и ясен - да, може или не, не може, тъй, като до момента МИ ГУБИТЕ ВРЕМЕТО с празни приказки !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 08:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте пак от разговорът излиза че Ажур са предоставили стар формат за експорт който е реализиран от Микроинвест.
Излиза следното че или Ажур умишлено са предоставили този формат и целта им е такъв импорт в тяхната програма да не може да бъде осъществен или изобщо не им пука за клиентите.
Даже започвам вече да си мисля че Ажур Л изобщо не може да импортира данни не само от Микроинвест а и от други програми. Може би просто не е предвидено. А формата който се предоставя е просто ей така да се каже че го има.
Последно чета по форумите че трябва вие самите да си напишете програма за да може прословутият файл да бъде импортиран в Ажур Л.
Тоест Ажур имат формат на файла но не могат да си го импортират в собствената програма. Това трябва да си го направите вие но те с удоволствие ще ви кажат как точно да си напишете програмата. Ако сте програмист е много яко но ако сте счетоводител направо не Ви завиждам.
Мисля си че тези които Ви губят Времето са Ажур. Крайно време е да се открие истината.

Ето какъв отговор изпращат от Бонев Софт при запитване за формата на файла.

„Много по-лесно и удобно за вас (а вероятно и по-евтино) би било да използвате складовия и/или фактуриращия модул на Ажур-Л5.5, където има вградена автоматизация на осчетоводяването с автомат.контировки и по този начин ще имате единна система и единна база с цялостна информация, отколкото да ползвате различни софтуери и да се опитвате да прехвърляте данни между тях.

С уважение
Бонев Софт”

Това не е отговор на запитване за формата на файла.
Предполагам че такъв отговор сте получили и Вие но може би сте го спестили умишлено за да не влизате в конфронтация със фирмата.
0878443585
.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 09:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Слави,
Единствената информация, която са ми предоставили от Ажур Л са две спесификации, съответно едната е за вход към модул "счетоводство", която съм копирал на първа страница от настоящата дискусия и още една за вход през модул "склад", която не коментирам изобщо, понеже ще е необходимо да закупя още : модул "склад" ; вход към модул "склад" ; модул "фактуриране" и кой знае още какво / цените : "склад" около 900лв. ; "вход" към модул "склад" още 900 ; модул "фактуриране" предполагам още 900 лв. /.....
Вариянтите в Ажур са два :
1. през модул "склад" и 2. през модул "счетоводство".
"Културният" вариянт е през модул "склад", защото тогава информацията може да бъде аналитична, по артиколи по единични цени и общи стойности и тн. и най-важното счетоводителя може самостоятелно да създаде необходимите контировки във всеки един момент.
Втория вариянт е "компромисен" - няма никакви аналитичности, а контировките се изготвят еднократно от програмистите на Ажур по зададени данни от клиента / контировките неможе да бъдат променяни от счетоводителя /, т.е. реализира се просто едно постоянно наливане на стойностите в 304-та на синтетично ниво, без количества и артикули, като освен това въведените в складовия продукт фактури ще се отразяват в дневниците за покупки и продажби.
Това е всичко, което имам, като информация от Ажур Л, ако имаше друго - бих го споделил. Нямам никаква причина да спестявам, каквото и да било, на когото и да било.
Очевидно единствения начин да се свърши работа е да се свържете по между си с Бонев софт, НО от Ажур отказват категорично те да инициират такъв разговор, като твърдят, че при тях всичко е ок, а Микроинвест не може да генерира необходимият файл. Г-н. Павлов спомена за някакви тежки разговори във формат "управител - управител" и аз очаквах всичко да е изяснено, но май не е така....
Аз неискам нито да знам, нито да коментирам, къде е проблема - само мога да констатирам, че при предварителните разговори и Ажур и Микроинвест казваха образно "това го предлагаме и не е никакъв проблем", а сега и двете страни някак си не разбират, какъв е проблема !!!
Мисля, че просто и ясно съм описал ситуацията. Нямам, какво да добавя.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

В такъв случай може би и чисто теоретично погледнати изказванията и на двете фирми са верни. Микроинвест имам експорт и генерират файл. От друга страна файлът който се генерира може да бъде импортнат в Ажур.
Може обаче не означава че ще бъде. Ажур не могат да направят импорта.
Общо взето ситуацията е следната.
Все едно НАП да кажат следното.
1. Формата на файла е такъв.
2. Обаче тъй като ние нямаме механизъм с който да го импортираме трябва вие сами да си го импортирате в нашата система.

Не ви ли изглежда това изказване малко несериозно.

Това съм чел по форумите за проблема.
Може нещата да стоят по друг начин това е само мое предположение и не ангажирам никой с него.
0878443585
.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

*** Мнението е цензурирано поради неспазване на правилата на форумите на Microinvest ***
Слави,
Ситуацията е неописуемо несериозна сама по себе си и аз, честно казано не мога да разбера точно къде е проблема /освен, че и едните и другите имат интерес да се ползва едновременно техен склад и тяхно счетоводство - това искам и аз, но уви, няма да стане в този случай /.
В крайна сметка генералния извод от ситуацията е, че и двамата търговци и Микроинвест и Ажур са ПЪЛНИ КРАСТАВИЧАРИ И ИЗМАМНИЦИ НА ДРЕБНО / измамници именно, защото преди да закупя "вход" към счетоводния модул на Ажур и едните и другите бяха безапелационни - "това го можем, няма проблеми"/.
Г-н. Желев обеща миналата седмица да се свърже с мен и да обясни, какво може и какво не може. От г-н. Павлов също очаквам да обобщи ситуацията с думи прости - това може ; това не може.
След, което и аз ще взема някакво решение, но до момента така и не разбирам от Микроинвест правят ли се някакви опити да бъде решен проблема или те няма какво повече да направят ?
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 11:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Той проблема трябва да се реши от Бонев Софт а не от Микроинвест.
Това се опитвам да обясня.
Така както Вие изготвяте файла да дневниците и след това НАП сами си го инпортират.
Така готовият файл трябва да се импортира в Ажур от самите Бонев Софт
Тука не говорим вече конкретно за Микроинвест а говорим че изобщо файл не може да се импортира в Ажур независимо кой го е генерирал. Дали е Микроинвест или някоя друга фирма или сте си го написали Вие на ръка.
Бонев Софт вяно нямат интерес това да се случи за да може да си купите техният склад.
По този начин се установява че Ажур представлява една напълно затворена система и не позволява обмен на информация с други програмни продукти освен с една единствена фирма производител на ТРЗ софтуер, но там причината е че те ползват едни и същи канали за реализация и Бонев Софт нямат ТРЗ софтуер така че са принудени да го направят.
0878443585
.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Слави,
Възможно е да си прав и проблема да е в Ажур, но как да установя аз това ??
Ажур реве срещу Микроинвест, че изхода не отговаря на изискванията ; Микроинвест казва - проблема е във входа на Ажур, и това е безкрайно.
Помолих и едните и другите да се разберат помежду си - кой крив и кой прав, но не се получава - Ажурци отказват, а г-н. Павлов от Микроинвест намекна за разговори на ниво "управител-управител", но след това единственото, което направи е да ме смъмри, къде за тона, къде за темата....колкото да има за какво да ме смъмри....иначе за резултат от разговорите ...май нищо не спомена ?!
Просто очаквам да чуя с думи прости - може или не може Микроинвест да генерира изходящ файл, който да е съобразен с изискванията на Ажур ???
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето една идея.
Искате се от Ажур примерен файл (не формата а пример).
И след това Вие виждате дали може да го импортирате. Вие вече имате закупена опциятя за импорт.

Това ще даде отговор на всички въпроси.
0878443585
.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Слави,
Вие сериозно твърдите, че нямат импорт от външни системи - та те продават "вход" към всеки един от модулите си !!!
Ако Вие смятате, че сте прав - докажете го и аз Ви обещавам, че ще ги съдя до безкрай за това им поведение !!!!
Вероятно имате причини да твърдите това, но аз не мога да си го и представя дори. Меко казано ми се струва не възможно....., а Вие съвсем не се шегувате, като че ли Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Светльо написа:
Слави,
та те продават "вход" към всеки един от модулите си !!!

За техните си модули може и да имат Smile
Аз няма защо да го доказвам. Проблемът е Ваш и аз се опитвам да помогна.
Предложих Ви идея.
Все пак нека да се има в предвид че това което твърдя е предположение от моя страна.
Но за сега няма опровержение на това предположение.
Няма как да ги осъдите Бонев Софт. Защото както казах: да има формат за импорт. Този формат файл може да си импортне. Въпросът е от кого и как Smile
Направете опитът и ще видим кой прав кой крив.
0878443585
.
Върнете се в началото
Administrator
Site Admin
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:19    Заглавие: Нарушаване на правилата на форумите на Microinvest! Отговорете с цитат

Цитат:
"www.microinvest.net - Условия за регистрация

Въпреки, че администраторите и модераторите на този форум ще се опитат да премахнат или да променят възмoжно най-бързо всеки материал, носещ вреда, невъзможно е да бъдат прегледани всички съобщения. Вие разбирате, че всички съобщения на тези форуми изразяват личното мнение на съответните им автори, а не на администраторите, модераторите или уебмастъра (като изключим съобщенията, пуснати от тези хора), и следователно те не носят никаква отговорност.

Приемате да не пишете никакъв груб, неприличен, вулгарен, заплашителен, сексуално-ориентиран или всякакъв друг материал, който нарушава законите. Такова поведение може да доведе до моменталното и постоянното ви изгонване от форумите (както и уведомяването на вашия доставчик). IP адресите, от които са направени всички съобщения се записват и могат да бъдат използвани в такива случаи. Приемате, че уебмастъра, администратора и модераторите на този форум имат правото да премахват, променят или заключват всяка тема по всяко време, ако намерят за уместно. Като потребител одобрявате записването на всяка информация, която въведете, във база данни. Въпреки, че тази информация няма да бъде предоставяна на трети страни без вашето одобрение, уебмастъра, администратора и модераторите на този форум не могат да бъдат отговорни за всякакви хакерски атаки, които могат да доведат до разкриване на данните.

Тази форум система използва cookies, за да записва информация на вашия компютър. Тези cookies не съдържат никаква информация за вас; използват се само за да подобрят функционалността на форумите. Мейл адреса ви се използва само за потвърждение на детайлите по регистрацията и паролата ви (и за изпращане на нови пароли, ако случайно забравите текущата си).

Избирайки Съгласен съм... вие приемате горепосочените условия"

При всяко следващо нарушение на правилата ще бъдете отстранен от форумите на Microinvest! Считайте този цитат за последно предупреждение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Край аз спирам да пиша по темата, не желая да ме отрежат от този форум.
Желая Ви успех
0878443585
.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети