Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Експорт от Microinvest Склад Pro към счетоводни продукти
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
s

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Светльо, по отношение на обикалянето, обикновенно е по-добре да обиколиш, отколкото да нагазиш в блатото, въпреки, че отсрещния бряг е измамно близо.
Въобще не се пести от лицензи - напротив, клиентите са принудени да си закупят Делта, само за да генерират ДДС файловете, защото Склад Про не прави това.
Това са ситуации в които клиента ползва Склад, а счетоводната кантора която го обслужва друг софтуер и ДДС дневниците се явяват универсалния език на който могат да си комуникират.

ПП Как да излезне това евтино на клиентите? - лесно е. Делта в демо режим върши тази работа и при условие, че се отваря 1-2 пъти в месеца, може да си подсигурите доста продължителен период, докато Микроинвест обявят промоция и тогава се купува продукта на добра цена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 13:41    Заглавие: Отговорете с цитат

s,
Това е единствената ползотворна нотка в цялата тема и си заслужава да се опита. Благодаря за инфото !
Отново ще се стигне до въпроса дали Делта ПРО може да генерира изодящ файл към Ажур в необходимия вид / по спесификацията, пейстната на първата страница от настоящата дискусия, ако някой не я е видял все още /.
Това поне може да се пробва с демото и лично да се уверя, какво може и какво не може, преди да го закупя. Цената на Делта ПРО мисля, че е пренебрежима - вече бих дал доста на всеки, който наистина работи коректно, без да съжалявам и за миг. ;

И все пак да попитам и г-н. Павлов : Как мислите Вие ? Може ли Делта ПРО да генерира нужния файл ? ;

Слави,
Благодаря ти за помощта ! ;

Админ,
Направи, каквото смяташ за редно и бъди щастлив !!!
Върнете се в началото
dmicro

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте
Не виждам логика една счетоводна система да генерира или да приема експорт или импорт от друга.
Всички експорти би трябвало да са само за държавните институции.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Файл за Ажур генерират Microinvest Склад Рro и Microinvest Utility Center. Има няколко формата, изберете си този, който Ви върши работа.
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetla Peeva
16:57 (отпреди 26 минути)

до мен

Не, това е xtml файл, а не текстов файл.
Доколкото разбрах, Микроинвест не са направили вход за модул Счетоводство на Ажур.
Правили са вход за модулите Склад и Фактуриране (и може би тези два входа са ги направили).

Светла Пеева

Това вярно ли е г-н. Павлов ?
Върнете се в началото
dmicro

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега следва г-жа Пеева да каже каква е
„Първа част - структура на сметкоплана. Тук са изброени номерата на сметките, дефинирани в Ajur_L5”

Каква е за Вас за са X, Y или Z.
Мисля че са различни за всеки.
Как точно тези със складовите програми ще знаят каква Ви е структурата на сметкоплана.
Да не би slavib да се окаже прав в предположението си.
Върнете се в началото
Свилен Желев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 17:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека да свършим и нещо градивно в тази тотално разводнена тема.
Изпратил съм Ви тестови файлове, които да импортирате в счетоводния модул на Ажур. Файловете съдържат доставки и продажби и са експортирани от примерна база на Склад Pro.
Структурата отговаря на спецификацията за импорт в счетоводен модул на Ажур, която ми изпратихте.

П.С. В колко форума сте получавали решение след толкова много обиди?
Обменът между две системи е трудна и специфична задача. Не е като да си купите краставици. Проявете търпение, защото преди да предложим решение, ние го проверяваме и тестваме многократно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Свилен Желев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

dmicro написа:
Сега следва г-жа Пеева да каже каква е
„Първа част - структура на сметкоплана. Тук са изброени номерата на сметките, дефинирани в Ajur_L5”

Каква е за Вас за са X, Y или Z.
Мисля че са различни за всеки.
Как точно тези със складовите програми ще знаят каква Ви е структурата на сметкоплана.
Да не би slavib да се окаже прав в предположението си.

Това е въпрос на настройка в експортния модул.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Свилен Желев написа:
Нека да свършим и нещо градивно в тази тотално разводнена тема.
Изпратил съм Ви тестови файлове, които да импортирате в счетоводния модул на Ажур. Файловете съдържат доставки и продажби и са експортирани от примерна база на Склад Pro.
Структурата отговаря на спецификацията за импорт в счетоводен модул на Ажур, която ми изпратихте.

П.С. В колко форума сте получавали решение след толкова много обиди?
Обменът между две системи е трудна и специфична задача. Не е като да си купите краставици. Проявете търпение, защото преди да предложим решение, ние го проверяваме и тестваме многократно.

10X
0878443585
.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви г-н. Желев,
Относно файловете - ще ги изпратя в Ажур за да кажат дали ги устройва този вариянт, аз няма как да ги пробвам.
Относно обидите - далеч не съм имал и по настоящем нямам за цел да обидя, когото и да било, напротив - надявах се на бърз и компетентен одговор и решаване на проблема.
Надявам се, че сега проблема ще бъде решен, а тези, които са се почувствали обидени, моля да ми извинят.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2013 07:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Относно файловете - ще ги изпратя в Ажур

Не ги изпращайте, а седнете и ги проверете по спецификацията. Защото в Ажур нямат особен интерес да потвърдят. Докато Вие имате пред Вас описанието и файловете. Това е работа за 5 минути и лично можете да се уверите в резултата.
Светльо

МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2013 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет на всички,
Това е отговор от Ажур :

ДА!
Това са файлове с необходимата структура.

Но те са примерни, нали?
Защото в тях не се използват сметките, за които вие ми писахте.
----------------------------

Мисля, че г-н. Желев слага точка на темата.
Става очевидно, че микроинвест може да генерира нужния експортен файл към Ажур.
Искренно съм благодарен на г-н. Желев и още веднъж се извинявам, ако съм засегнал някого. Не съм имал такава цел. Единствено търсех решение на конкретния проблем.
Браво на Микроинвест - 6 !!
...при така развилата се ситуация..., май-май ще пробвам и Вашата Делта ПРО в скоро време.
В крайна сметка ме спечелихте, като нов клиент. Само админа да не е толкова строг Very Happy
Върнете се в началото
diyagaz

МнениеПуснато на: Сря Апр 02, 2014 21:31    Заглавие: Експорт от Склад Про към Ажур Отговорете с цитат

Здравейте, прочетох темата за
експортът към Ажур и малко се уплаших.Първо, защото аз също чакам Свилен Желев да ми направи настройки от Untility center към Ажур и тъй като мина повече от месец вече осъзнавам, че нещата не са толкова прости, колкото очаквах.Написаното дотук няма за цел упрек, а в смисъл да се свърши работа.Имам следните 2 питания :
1.Може ли, ако имам Делта Про да изпращам файла за ДДС декларацията ,и съответно в Ажур да си го импрортват
2.Може ли и аз да получа примерните файлове, които изпратихте на Светльо и как се генерират те?
[/list]
Върнете се в началото
Свилен Желев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 03, 2014 08:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Относно т.2
Говорихме, че ще направим настройките, за да експортирате месец март. Месецът вече свърши, така че можем да действаме. Примерните файлове на г-н Каменов бяха генерирани от неговата база т.е. ще получите и Вие от Вашата. Предвидил съм Ви за петък (утре). Ще се свържа с Вас.
Върнете се в началото
diyagaz

МнениеПуснато на: Чет Апр 03, 2014 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок, супер, очаквам Ви!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети