Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приемаме предложения за подобрения в продуктите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrov_m

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2012 12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Моето предложение, и друг път съм казвал, както е прозореца за бързо контиране обаче да мога да правя операции с повече от един ред. И ако имам шаблон с повече от един ред сега в прозорец бързо контиране тези шаблони не ми ги показва, излизат само тези които са едноредови, и така общо взето и да искам не мога да го използвам този прозорец.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2012 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

дайте пример за тези операции и какво точно искате да постигнете.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2012 13:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Ако в Бързо контиране се предостави възможност за избор на шаблони с повече от една сметки, то тогава в прозореца трябва да се добавят и полета за вписване на суми по всяка от сметките участващи в операцията. По този начин прозореца ще се усложни допълнително и идеята му за "бързо контиране" ще се обезсмисли.

За операции с повече сметки използвайте стандартните шаблони, обърнете внимание на начина на избор на шаблон в Контиране с клавишна комбинация Ctrl+T, която съм посочила по-нагоре в тази тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2012 15:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно примера:
По един документ да кажем имам няколко вида разходи по 60, искам веднага да разпределя разхода и да направя плащане и тогава в прозорец като този за бързо контиране мога да направя следното:
сметки сума д сума к
Д6011 - 10
Д6012 - 10
Д6023 - 10
Д6024 - 10
Д4531 - 8
К4011 - 48
Д6111 - 30
К6011 - 10
К6023 - 10
К6024 - 10
Д6112 - 10
К6012 - 10
Д4011 К501 - 50 50
--------------------------------------
обороти 138 138

това всичко ще спести няколко шаблона ще проследя всичко докато дойде момента на запис. Аналогични могат да са много още операции, като по дебита и кредита мога да записвам сметки колкото искам стига оборотите дебит и кредит да са равни. и това цялото записване ще е по този документ. Това може да се позволи и в стандартния прозорец за контиране, примерно:
В часта за контиране,
сметки сума д сума к
Д6011 10
Д6012 10
Д6023 10
Д6024 10
Д4531 8
К4011 48 /при условие, че съм попълнил осчетоводяване на тези сметки и сумите по оборотите са вярни, програмата да даде възможност за нов ред на осчетоводяване в прозореца като това вече до момента което е да кажем че "мислено го затваря за осчетоводяване", примерно осветлява го малко като цвят и така показва, че е едната част на операцията/,
Продължавам надолу:
Д6111 30
К6011 10
К6023 10
К6024 10,
и така аналогично докато реша, че това ще са всичките ми записи по документа и дам запис.
Не успях мн добре нагледно да го дам примера. предполагам ще разберете какво искам да кажа.
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 13:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложение за прозорец осчетоводяване на банково извлечение:

Предлагам да се включи прозорец банково извлечение. В него въвеждаме дата на извлечението номера на извлечението и от там се почва дебити и кредити по извлечението и суми. това спестява още повече време и от прозорец бързо контиране, защото там на всеки ред пиша номера и датата по хиляда пъти и вида на документа като става въпрос за един и същи документ и дата. Това ще спести мн време и банката ще се осчетоводява лесно и бързо.
Като към това предлагам и още едно допълнение:
като се осчетоводява плащане по контрагент и избера съответния доставчик примерно, нека програмата изкара в изкачащо прозорче веднага всички неплатени документи по избрания контрагент, като всеки ред е отделен документ съдържащ номера, сумата, остатъчната сума по документа и датата на документа. Така да има възможност да се избере, по кой документ е плащането.
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

В продължение на горното още по лесно ще стане ако след избиране в началото на номера на извлечението и датата, избера и коя банкова сметка и счетоводна с/ка към нея ще осчетоводявам. Така вече мога да нанеса само кореспондиращите сметки със сумите в прихода и разхода от извлечението и след запис програмата автоматично създава статиите.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложението с многото дебити и кредити не е издържано счетоводно. Как по такова осчетоводяване ще направите "Главна книга"? Коя сметка срещу коя стои? Какви кореспонденции има при Вашия пример?

А по отношение на закриването на много документи, може би по-добре би било да се види как чрез прозореца за разплащане на документите може да се правят няколко операции едновременно. Мисля, че дори сега това съществува, но колегите ще кажат по-подробно.
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако обърнете внимание какво точно съм писал в осчетоводяването ще видите и ще ви стане ясно че срещу всяка сметка има друга сметка за осчетоводяване. Бихте ли се обосновали защо да не е издържано счетоводно. Какво имате в предвид? Главна книга може да се направи, казах ви от това което съм записал е ясно, че срещу всяка сметка има друга сметка, явно не гледате добре!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, а ДДС сметката към коя от операциите точно се отнася? И как програмата разбира за данъчната основа и ДДС сумите?

Вие ни обвинявате за това, че не гледаме добре, ние обаче с това се занимаваме от 1995 година и знаем всички проблеми в детайли. Даже повече, отколкото можете да си представите, защото сме анализирали 1001 различни ситуации.
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 16:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително ли е да има ДДС сметка, ако фирмата не е регистрирана по ДДС???
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Но ако държите да има ДДС сметки, т.като гледам че програмата и сега като и кажа че не е регистрирана по ДДС фирмата, при трансфер странно що ми иска в сметкоплана да ги имам като сметки, просто добавяме още един ред и това е!
И относно гледането стига с тъпите коментари, с които се изнизвате и прехвърляте темата в една и съща посока, видиш ли като дадем предложение което не ви харесва или не разбирате и айде обвиняваме ви! Пък от коя година най-малко ме интересува.
Това е за предложения не за други неща, просто ви казах да го погледнете добре преди да го коментирате това което съм написъл!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Странно е защо имате такова войствено поведение.

Предложението с многото сметки засега не е в нашето полезрение за развитие на продукта, анализирали сме го, проблемите са повече от предимствата. Продуктът и без това предлага най-бързата схема за контиране в България, нека да мине време за да видим как работи, след това ще дискутираме промени.

Приемете, че на някои предложения може да се каже просто "Не". Особено когато има основание и опит.
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 17:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегата Ви е посочил модула, който служи за бързо разнасяне на банковите извлечения - Операции-Разплащане.

Вместо да вписвате:

1) счетоводни сметки
2) да избирате партньор
3) след което документ по който да направите операция по плащане,

както е във Вапият пример, не е ли по удобно да

1) посочите партньор
2) изберете документ и натиснете бутон Разплащане

и програмата автоматично да осчетоводи банката?

Служейки си с прозорец Разплащане имате много по-малко информация за допълване, отколкото предложението за нов прозорец за многоредово контиране.

В този ред на мисли, бихме могли да добавим бутон за "Копиране на ред" в "Бързо контиране", за да може бързо мултиплициране на последният въведен ред в прозореца, което до някъде ще препокрие Вашето искане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2012 18:20    Заглавие: Отговорете с цитат

В отговор на г-н Павлов
Аз не се заяждам и не съм войнствен, давам предложение и очаквам този отговор: "Предложението с многото сметки засега не е в нашето полезрение за развитие на продукта, анализирали сме го, проблемите са повече от предимствата. Продуктът и без това предлага най-бързата схема за контиране в България, нека да мине време за да видим как работи, след това ще дискутираме промени.

Приемете, че на някои предложения може да се каже просто "Не". Особено когато има основание и опит."
а отговор като: "Странно е защо имате такова войствено поведение.", мисля че е неуместно когато има тема за предложения и съм дал такова!!!

В отговор на г-жа Рашева:
Да от там правя разплащането само на един вид от операциите по банковите извлечения, а другите видове като банкови такси и т.н. какво става с тях? Ще ви кажа какво - препускане по различни шаблони и набиране на едно и също нещо по сто пъти, като дата номер на банково излечение и т.н. Предлагам да стане по-рационално. И не ми се сърдете, но аз си плащам актуализации и следователно изисквам от продукта. И все пак не се засягайте като се дават предложения! Колкото до копиране на ред, възможно е до някъде да облекчи, но идейта която предлагам е съвсем друга, по-скоро с копирането ще се позакърпи нещо отколкото да се направи по-ефективно. Така мисля аз оставам на вас да помислите как може да стане това, но помислете върху предложението ми малко повече, и така може и да стигнете до още по-добър резултат.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2012 00:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен стратегията на Микроинвест да създаде глобален продукт за глобален счетоводител е правилна. Сигурен съм обаче че когато този глобален счетоводител бъде задоволен ще бъдат направени много усъвършенствания които покриват и по единични случай а може би и допълнителни ускорения каквито предлагате Вие.
Вие искате да имате в бързо контиране мнгогоредови шаблони.
Аз от 20 години си мечтая Microsoft да обединят Word и Excel за да ми е по лесно да пиша оферти.
Нека изчакаме да видим како ще има в следващите версии.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 3 от 18

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети