Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приемаме предложения за подобрения в продуктите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2017 20:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложете алгоритъм, който ще удовлетворява всички потребители. Специално разгледайте вариантите:
Два Microinvest Invoice Pro в една Microinvest Делта Pro;
Един Microinvest Invoice Pro в две Microinvest Делта Pro;
Един Microinvest Invoice Pro и един Microinvest Склад Pro в една Microinvest Делта Pro.
preslavnedev

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2017 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото става дума за продажби - номер на фактура е достатъчен. Ако искате още по-голяма сигурност, може заедно с номера и датата да засича.
Ще е подходящо за 1 Делта, неограничен брой Инвойс, също неограничен брой Склад.
Така или иначе номерата на фактурите не трябва да се дублират при различни доставки
ВУМ

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2017 07:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, имам три въпроса / предложения:
1. Правим импорт на фактури за продажби от invoicepro.bg към Делта Про.
След импорта в Делта Про в поле основание е вписано автоматично Продажба, а това, което сме вписали във фактурата в invoicepro.bg като Име на стоката /услугата в Делта се вписва в забележка. Не мисля, че е много редно редно, тъй като в дневник Продажби, колона 8, също е с наименование Вид на стоката, услугата. Текст Продажби е много постно. Според мен трябва името на стоката/услугата вписани в invoicepro.bg, в Делта Про да намират отражение в поле Основание.
2. Имам обща туристическа услуга, която аз предлагам на клиент пътуващо лице. За облагането на маржа вземам операция от контиране с тип на документа Протокол по ЗДДС и операция по ДДС - Продажба с примерни контировка 411 - 12 лв. / 703 - 10 лв. и 4532 - 2 лв. Може ли този протокол да се генерира за печат и експорт. Това се получава ако имаме ВОП или Услуга от ЕО и изберем от помощния панел в ляво Протоколи по ЗДДС и други.
3. От меню контиране при избор на една и съща счетоводна сметка в дебит или кредит няколко пъти пъти, програмата не иска да направи отделни операции и те позиционира върху първото поле с избраната сметка и ги обединява. Подобно нещо се получаваше и при доставка на СМЗ от меню Операции, Стоково-материални запаси, но там го отстранихте. Идеята ми е в Хронологичен, аналитичен регистър да имам отделни записи. Пробвах следното. Осчетоводявам документа за покупка фактура или протокол. Запомням данните в горната част на екрана; ново контиране, поставям данните от предната операция и вземам втора контировка. В дневник покупки всичко е ОК. Фактурата е на един ред. Но в справки Задължения/вземания по партньори на ниво документ, документа не е обединен, а е на два реда. Подобно е положението и в меню Разплащания. Засега от 01.01.2017 г. тази процедура ми се налага ако:
а) имам фактура за покупка с два различни режима по ДДС;
б) купувам самолетни билети от туристически агенции, които в последствие препродавам в качеството ми на туроператор или на турагент. Масова практика на всички туристичекси компании е да издават един Протокол за няколко екскурзии с различни дати на полетите.
Съответно аз искам да си осчетоводя получения протокол като в дебита посочвам една и съща сметка няколко пъти, според броя на екскурзиите / полетите. Това е необходимо при доказване на размера на маржа.

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
СЛАВИ

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2017 16:53    Заглавие: Относно търсене в индивидуален сметкоплан Отговорете с цитат

Здравейте, може ли да подобрите търсенето в идивидуалния сметкоплан особено когато имаме много подсметки в групи 40 и 41. Благодаря.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2017 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Търсенето е много силно, какво не ви удовлетворява?
2. Защо имате много подсметки? Да не би това да са партньорите?
СЛАВИ

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2017 09:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
да имам много подсметки. Така заварих положението и така го продължих. Просто във версия 53 този проблем с търсенето във Филтър на Индивидуалния сметкоплан го бяхте оправили а сега в 55 версия този Фикс го няма което е много кофти.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Мар 10, 2017 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Така заварих положението и така го продължих.

Сега е начало на годината. Отделете малко време и решете проблема кардинално, използвайте програмата така, както е направена, а не както е заварена.
Raya

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 12:14    Заглавие: Дублирани документи Отговорете с цитат

Препоръката ни е при въвеждане повторно на документ (обичайно входящи фактури) програмата да хваща дублирането без оглед датата на осчетоводяване.

Например получаваме фактура 123 от 07.12.2016 и я отразяваме в декември. Получаваме същата фактура и през януари, но в контирането слагаме дата на осчетоводяване вече 01.01.2017. По този начин не се получава съобщение за съществуващ вече такъв документ.

Надявам се да го имате предвид при следващата версия!
Поздрави!
Върнете се в началото
Raya

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 12:20    Заглавие: Протоколи по ЗДДС Отговорете с цитат

Как бихте коментирали казус:
Покупка на ДМА (автомобил 4+1) чрез ВОП.
Съставяме протокол по чл. 117 - чудесно. Но протокола, който ползва ДК не трябва да фигурира в дневник покупки.
Програмата не дава достъп нито до контировката, нито до възможността да се изтрие единия протокол. Трябва да се правят редица други контировки, което създава възможности за грешки и неудобства.

Много лесно би било да можем да изтрием протокола, който е в дневник покупки и да приключим със случая.

Вие какво решение предлагате в такива случаи?
Върнете се в началото
nike

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2017 16:27    Заглавие: Отговорете с цитат

ВУМ написа:
След импорта в Делта Про в поле основание е вписано автоматично Продажба, а това, което сме вписали във фактурата в invoicepro.bg като Име на стоката /услугата в Делта се вписва в забележка.

Има ли настройка в инойспро, чрез която термина "Продажби" да бъде заменен с основанието, което сега излиза в "Забележка"?
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2017 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

ВУМ написа:
Здравейте, имам три въпроса / предложения:
След импорта в Делта Про в поле основание е вписано автоматично Продажба, а това, което сме вписали във фактурата в invoicepro.bg като Име на стоката /услугата в Делта се вписва в забележка. Не мисля, че е много редно редно, тъй като в дневник Продажби, колона 8, също е с наименование Вид на стоката, услугата. Текст Продажби е много постно. Според мен трябва името на стоката/услугата вписани в invoicepro.bg, в Делта Про да намират отражение в поле Основание.

Здравейте
Според мен името на стоката не е основание за извършване на покупка или продажба (Основание на Стопанската операция). Името на стоката представлява предмета на сделката.
Може би ако трябва да бъдем по-точни колона 8 може би кореспондира пряко със ЗС Чл. 6. (1) 4 където наистина може би би трябвало стоките да бъдат описани като предмет.

В момента смятам че - Задаването на твърдо наименование за Основание не е правилно но изброяването на стоките също не е правилно.

Изхождайки от факта че Invoice Pro има възможност за въвеждане на сметки при продажба, например 702 , 703 и имайки в предвид че по голяма част от фактурите са свързани с продажбата на стоки или услуги а не с други стопански операции то аз бих приел като разумно следното за Основание.
При продажба на стоки да се изписва Продажби на стоки
При продажба на услуги Продажба на услуги
При Продажба на стоки и услуги в един и същи документ - Продажба на стоки / Продажба на услуги. (комбинация)
Това би могло да постигне като се вземе в предвид номерът на сметката а в прозореца на Делта Pro при импорт да има две полета за основание. В едното поле да бъде изписано основанието за продажба на стоки, а в другото основанието за продажба на услуги.
Този начин на изписване на Основанието освен това отговаря пряко на разнасяне на прихода по сметките и до по голяма прегледност.

Към настоящият момент много счетоводители изразходват допълнителен труд за да редактират основанието при комбинирана продажба на стоки и услуги или ако едни документи са за стоки а други за услуги.

В този смисъл колона 8 би трябвало да се попълни с наименованието на стоките и услугите
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nike

МнениеПуснато на: Съб Мар 18, 2017 04:17    Заглавие: Отговорете с цитат

slavib написа:
В този смисъл колона 8 би трябвало да се попълни с наименованието на стоките и услугите

Правилник за ПЗДДС

(Изм. - ДВ, бр. 15 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г., попр. - ДВ, бр. 16 от 2012 г., изм. - ДВ, бр. 20 от 2013 г., в сила от 15.03.2013 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2016 г., в сила от 29.01.2016 г.) Файлът "PRODAGBI.ТХТ" съдържа информация от дневника за продажбите за периода, за който се подават данните. Всеки документ от дневника се описва с един запис (ред) във файла "PRODAGBI.ТХТ" със следната структура:

Име на полето
"Вид на стоката или обхват и вид на услугата - точно описание съгласно документа"
Формат (брой знаци) - символен (30)
Върнете се в началото
ВУМ

МнениеПуснато на: Съб Мар 18, 2017 06:26    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Би било добре в Инвойс Про БГ да има полета основание и забележка, и ако има вписан в тях текст, след импорт към Делта Про да намира отражение в в съответните полета.
2. Имам режим на облагане на маржа - туристически услуги.
Издавам протокол с Инвойс Про БГ. Маржът ми е примерно 62,97 лв.
Ако сложа данъчна основа 52,47 - общата сума се получава 62,96 лв.
Ако сложа данъчна основа 52,48 - общата сума се получава 62,98 лв.
Имате две отметки в програмата: документ с произволна сума за плащане и за този документ не се начислява ДДС.
Проблемът ще се реши ако има още една отметка - документ с произволно ДДС и ние да си редактираме ръчно размерът на ДДС или клетката със "Сума ДДС" да е активна за редакция.
Върнете се в началото
ВУМ

МнениеПуснато на: Съб Мар 18, 2017 07:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, ако не е включено в плана за развитие на Делта Про,
моля да ми направите индивидуална оферта ако е възможно за следното:
1. Справка аналитичен регистър "Тип справка" и при трите възможности стандартна, валутна и материална след експорт в Ексел, да има колони с всички полета, които попълваме в прозорец контиране. Това което ми е необходимо, а липсва е дата на документа, наименование на сметка дебит, наименование на сметка кредит, и в някои случаи Операция по ДДС. Колони, които преценяваме, че не са ни необходими, след експорта в Ексел, ще ги скрием.
В момента в Меню редакция на контиране опция печат тази информация се получава но за отделни контировки.
Към настоящият момент за да ми се генерират наименование на сметка дебит и кредит, след експорт в ексел, експортирам и Индивидуален сметкоплан на пето аналитично ниво, използвам функцията VLOOKUP, но всичко това отнема значително време.
2. Аналогично и за справка хронологичен регистър след експорт е Ексел.
3. В Справка хронологичен регистър да има опция при избор на сметка да се генерират операциите по дебита и кредита.
В момента за да генерирам подобна справка в хронологичен регистър, във "Филтър по" избирам всички, а във Филтър вписвам примерно 503/1.
Но в справката ми се визуализират операциите и по 503/10; 503/11 и т.н
Или вписвам примерно 401, но в справката се включват и и операции с номер на контиране 401; 1401; 2401 и т.н.

email: aleksandar.kolev@vumk.eu; GSM: 0885 398 600
Поздрави!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Мар 18, 2017 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Вид на стоката или обхват и вид на услугата - точно описание съгласно документа"
Формат (брой знаци) - символен (30)

Ще помоля за пример с точно описание на "Вид на стоката или обхват и вид на услугата" в рамките на 30 символа при фактура от 40 позиции в областта на компютърните системи, при които има компютри, компоненти, труд, софтуер и услуги.

Цитат:
моля да ми направите индивидуална оферта ако е възможно

Microinvest отдавна няма интерес от индивидуални оферти. Такава функционалност има интерес, само ако е в плана на развитие на продукта като цяло.

Цитат:
Проблемът ще се реши ако има още една отметка - документ с произволно ДДС и ние да си редактираме ръчно размерът на ДДС или клетката със "Сума ДДС" да е активна за редакция.

Проблемът няма да се реши, напротив, ще се задълбочи. Ще имаме нов клас клиенти, при които имаме въведена сума, която не съответства на ДДС и при печат на касови бонове веднага ще има разлика с Z отчетите. Ще трябва освен да обясняваме, че клиентите са въвели фиксирана цена и не разбират как работи тя, ще трябва да обясняване, че сумата е въведено ръчно и затова не е точна.

Цитат:
Би било добре в Инвойс Про БГ да има полета основание и забележка, и ако има вписан в тях текст, след импорт към Делта Про да намира отражение в в съответните полета.

Защо не се въвежда директно в Microinvest Делта Pro тази информация? След полетата "Забележка" и "Основание" ще трябват и другите полета в счетоводната система и накрая ще трябва някакъв хибрид.

Сега нека да направим друг вид анализ
1. Защо има такива изисквания към продуктите? На какво основание и каква добавена стойност има това?
2. Дали при въвеждане на тези изисквания, за масовия потребител това ще е плюс или ще е минус? Какво значение има за една средностатистическа малка фирма попълването на тези полета в документа? Доколко малките потребители на Microinvest Invoice Pro разбират от счетоводните изисквания за да попълват правилно тези документи?
3. Всяка промяна на продукт има 2 страни - програмна и потребителска. Програмната се оценява с труд и разходи (заплати, време, развитие). Това ще го плати Microinvest. Потребителската страна е отношението към продуктите. В момента най-ценното на Microinvest е неговата достъпност. Хора без знания инсталират и издават фактури. Добавянето на 101 настройки не правят програмата по-силна, това прави програмата по тромава и стесняваме кръга на клиентите.
4. Последно, във форума има много предложения. За съжаление 99% от тях са индивидуални и от типа "на мен ще ми е по-добре". Това са предложения без особена стойност. Ако обаче се търси другия 1%, тогава трябва да се подходи така: "При въвеждане на функция за произволна редакция на клетките, програмата ще може да обхване и тази ситуация, която се използва с голямо търсене на пазара, защото 65 000 фирми използват тази технология и нямат решение". Тогава би било значително по-удачно, като самата идеология, технология и реализация ще напишем ние.

Вчера аз се занимавах с казус, който възниква в счетоводния продукт за първи път в рамките на 15 години. И клиентът твърдеше, че това трябвало да се направи като отделен модул, защото "всички ще го използват". Всъщност, когато някой друг прави нещо, винаги е лесно, няма умора и няма никаква сложност. Обаче това само ако някой друг трябва да го направи.

Тъй като често ни упрекват в ограничение на предложенията и неглижиране на идеите, нека да направим така:
1. Вие предлагате изменения;
2. Вие гарантирате чрез финансова инвестиция, че тези изменения ще доведат до масово актуализиране на работните места;
3. Ние правим измененията и при получаване на плащания от клиентите връщаме финансовата ви инвестиция.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Следваща
Страница 17 от 18

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети