Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Очакваме предложения за оптимизация на продуктите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nelii_71

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2012 21:25    Заглавие: Актуализация Отговорете с цитат

Пропуснах още едно предложение - ако е възможно в картона да се отбелязва вида на осигуряване, а не да се прави корекция в Д1....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Юни 23, 2012 17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
последователно по последните предложения:
1. Ако желаете по-оптимизиран вариант, то създайте Кратка РПВ, а не стандартната. Така цялата информация за един работник ще бъде подредена на един ред.
2. Както е написано в по-горен пост, към момента се извършва цялостна преработка на фиша за заплати.
3. Предвидено е Вид осигурен да се изписва автоматично, спрямо избраните променливи в картона. За какъв случай се налага да правите корекции в Декларация Обр. 1?
Върнете се в началото
nelii_71

МнениеПуснато на: Нед Юни 24, 2012 19:45    Заглавие: Отговорете с цитат

А по какъв начин става кратката РПВ???
Върнете се в началото
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2012 07:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Необходимо е да имате версия 1.00.040 или по-нова, избирате Справки / Разчетно-платежна ведомост / Трудови договори - Кратка.
Върнете се в началото
profitkv

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2012 13:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Разгледах Вашият продукт ТРЗ и ЛС ПРД и имам няколко предложения, които смятам, че ще Ви са от полза:
1. Не видях никъде архив на подадените вече Д1 и Д6.
2. Д1 в картона на лицето, където е за редакция, се вижда само последната подадена. Ако може нека се виждат всички.
3. В рекапитулациите и фишовете, освен сума да се виждат и процентите на осигуровките.
4. В справката по кодове към бюджета да има опция за скриване на редовете с нулеви стойности.
5. Справката РПВ до има възможност да се прави с натрупване по зададен период. Аз лично така си правя сверки със счетоводството и няма да ми се налага да смятам на ръка. Smile

Надявам се да съм Ви била полезна. Хубав ден!
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2012 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

1) В програмата има архив на последно изготвените декларации 1 и 6 - от меню Операции->Декларация 1/Декларация 6->Редакция можете да разгледате създадените документи назад. Дали сте разгледали тази функционалност?;

2) В ЛК се вижда последната изготвена декларация, защото в процеса на работа се оперира основно с нея, не е ли така?;

3) Във Фиш за заплати може да се помисли, но в Рекапитулация начисленията са общи. При условие, че има лица родени преди и след 1959 г., то процента нелогично ще бъде осреднен;

4) Ще се помисли върху предложението;

5) Използвайте Счетоводна справка, можете да генерирате данни за период, а и нейното предназначение е точно за сверка между ТРЗ програмата и счетоводството. Обърнете внимание, че счетоводните сметки, които се вписват в справката се задават от потребителя (меню Редакция->Администриране->Счетоводни сметки)

Екипът ни изготвя модул за създаване на потребителски справки, който ще можете да разгледате в следваща версия на програмата. С негова помощ всеки би могъл да направи свои справки, в зависимост от специфичните нужди на дейността във фирмата.

Предложенията са интересни и градивни, ще бъдат обсъдени в екипа ни Smile.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
profitkv

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2012 09:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

1. Да аз видях, че в меню Операции->Декларация 1/Декларация 6->Редакция има архив, но само на последните изготвени Д1 и Д6. За това е и моето предложение архива да не е само за последните, а за всички изготвени Д1 и Д6.

2. Ако се създаде горният архив, да съгласна съм, че по-практично и удобно е в ЛК да се вижда само последната Д1.

3. Проблема с процентите в рекапитулациятя за род. преди и след 1959г., според мен може да се реши, като осиг. им излизат на 2 реда.

За счетоводните справки не бях видяла, че могат да се правят за повече от 1 месец и те наистина са добри за сверки. Идеята Ви за модул за създаване на потребителски справки е хубава и ще улесни работата на всички ни.

Хубав ден! Smile
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2012 10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

1) В Операции->Декларация 1/ Декларация 6->Редакция се съхраняват всички изготвени декларации, не само последните Smile . При избор на менюто се отваря прозорец, в който избирате месеца, за който искате да прегледате/редактирате декларацията;

3) Разделение на ДОО преди 1959 г. и ДОО след 1959 г. се правеше, когато приходните параграфи на НАП бяха различни за тези осигурителни вноски, тогава отделни предприятия осчетоводяваха осигуровките на лицата преди и след 1959 г. по различни счетоводни сметки и разделението имаше смисъл. Защо е нужно подобно разделение сега, натоварва справката с излишна информация? Относно процентите, за сверка на изчисленията ли ги използвате?
Върнете се в началото
profitkv

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2012 11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Аз го видях това меню, но не знам защо който и месец да изберях все последният излизаше. Сега вече наистина ми се получи Smile

3. Предложението за процентите го дадох не само за сверка, но и заради справките, които ни се изискват от НАП и НОИ, при проверките свързани с начисленията и плащанията на осигуровките. Въпреки, че се внасят по един параграф вече, справките са отделни и ако те върнат няколко години назад започва едно ровене за %. За да има избор всеки от нас каква рекапитулация да използва, може тази която я има да си остане и да се направи една по-подробна. Сега се сещам, че освен % може да се добави и осиг. доход/брутната РЗ от които са изчислени осигуровките Smile

Надявам се не съм много нахална Smile До скоро!
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2012 12:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще обсъдим варианта за подробна Рекапитулация с поместена информация за процентите, по които са извършени изчисленията.

Тази тема от форума е създадена за предложения и дискусии относно оптимизации и улеснения в ТРЗ и ЛС Про, всяко мнение е важно за нас. А една такава конструктивна дискусия е полезна и за нас и за Вас Smile.
Върнете се в началото
protofinance

МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2012 13:10    Заглавие: Формуляр "Отчет за наетите лица, отработеното време, ср Отговорете с цитат

Формуляр "Отчет за наетите лица, отработеното време, средствата за работна заплата и други разходи за труд" - тримесечен

Очаква ли се включването на тази справка?
Върнете се в началото
Гергана Йорданова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2012 13:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Екипът ни работи по реализирането на тази справка. В една от следващите версии на програмата ще може да я използвате.
Върнете се в началото
katyamer

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2012 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
в момента разглеждам ТРЗ и ЛС Про и се опитвам да направя експорт на данните към Делта Про, но имам проблем - програмата иска да експортира дори данни, от контировки, които не са необходими - само с нули. Аз ли не разбирам как да променя настройка или това е единствената възможност? А също щеше да е много добре, ако можеше да се прави нещо като автоматична синхронизация между сметкопланите в двете програми Smile
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2012 16:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Редовете с нулева стойност няма да се осчетоводят като операции в Делта Про, но са оставени умишлено за възможност за попълване на суми от страна на потребителя, в случай персонална необходимост.

Обърнете внимание на бутон Дефиниране на сметки в модул Импорт от ТРЗ Про, неговата функция е точно синхронизация на сметките - да създаде липсващите сметки в сметкоплана на Делта Про.

Нека уточним, че сметките, които се зареждат в прозореца за обмен на данни между Делта Про и ТРЗ и ЛС Про са посочени от потребителя в меню Редакция->Администриране->Счетоводни сметки в програма ТРЗ и ЛС Про.
Върнете се в началото
katyamer

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2012 20:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете, но не откривам бутон Дефиниране на сметки, нали той трябва да е в Делта Про? Иначе точно това мисля, че ми трябва.
Пропуснах да отбележа, че при опит за импорт в Делта Про, не ми позволява, защото не си съответстват сметки от сметкоплана, които аз по принцип не използвам.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Следваща
Страница 2 от 20

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети