Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

КОЛОНИ С НАЛИЧНОСТ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumbata

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 14:53    Заглавие: КОЛОНИ С НАЛИЧНОСТ Отговорете с цитат

Здравейте,

Във версия СУПТО няма колони с наличности в Заявка, Продажби, Поръчки и тн., а го бяхте направили в предишните версии.
Какво наложи премахването им? Това беше много удобен начин за работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Десен бутон и си ги включвате. По подразбиране са изключени, 95% от клиентите не харесаха това изменение.
manchev2005

МнениеПуснато на: Нед Фев 02, 2020 17:46    Заглавие: Колони с наличности Отговорете с цитат

В заявка за доставка се вижда наличността, но не и в редакция на същата заявка за доставка. Това е неудобство, понеже една заявка може да се изготвя дни наред или да се добавя в последния момент.
Другото неудобство е, че не може да се укаже кой баркод например да се показва в колона баркодове. Аз имам вътрешни баркодове, баркод на фабричната опаковка и баркод на доставчика. В случая на заявка за доставка искам да се вижда баркода на доставчика, тъй като изпращам заявката към него и той я приема по този код, тъй като са ни различни наименованията за едни и същи артикули.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 02, 2020 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

По първия въпроса съм съгласен. Ще помислим дали да добавим динамични колони. Всяка нова колона намалява бързодействието, затова трябва да се пипа внимателно.

Също така можете да направите трансформация от Заявка в Заявка, като така елиминирате необходимостта от редакция на документа.

За баркодовете не съм съгласен. Чуждите референтни номера се въвеждат в поле Каталог 1, 2 и 3. Но дори и в Баркод да го въведете, на екран няма голямо значение, този код трябва да е в печатната форма, а не на екран.
zasmyana

МнениеПуснато на: Вто Фев 04, 2020 13:34    Заглавие: Проблем с нулевите стойности в справка "наличност към д Отговорете с цитат

Здравейте!Вчера ми се наложи да направя първата справка с тази версия и веднага ми се появи проблем-справката "наличност към дата" ми се дава само и единствено във вариант С НУЛЕВИТЕ СТОЙНОСТИ,а на мен те са ми непотребни!По правило винаги разпечатвам на хартиен носител справката,която излизаще не повече от 5 листа.Вчера същата тази справка излезе над 60 листа!!!Всички стоки с нулева стойност присъстват в справката и каквито и опиции с бутони в менюто отстрани да пробвам,нищо не променя нещата!
Бихте ли казали дали има начин да си пускам справка БЕЗ нулевите стойности,както преди?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 04, 2020 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо не е променяно. Проверете филтрите в справката.
manchev2005

МнениеПуснато на: Съб Фев 08, 2020 09:28    Заглавие: Относно колоните Отговорете с цитат

Версия 056. Работя с цени с ДДС. Използвам разширена доставка за въвеждане на стоките в склада. Липсва ми колона която да показва стойност без ДДС. В повечето фактури, които въвеждам има количество, ед.цена и стойност. Сумират се накрая и се начислява ДДС. Няма как да направя проверка дали стойността е сметната, респ.зкръглена правилно на момента. Налага де да ползвам калкулатор тъй като колоната стойност в програмата е с ДДС. И за последната колона в модул Разщирена доставка ''Продажна стойност" - едва ли някой се интересува от продажната стойност на стоките в момента на доставката.
Върнете се в началото
zasmyana

МнениеПуснато на: Пон Фев 10, 2020 09:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Нищо не е променяно. Проверете филтрите в справката.

Както аз,така и човекът,който ни поддържа програмата,ровихме около час във филтрите за справка-не е както прди,повярвайте!Докато преди нямаше нужда да правя филтриране и и вадеше справка БЕЗ нулеви стойности,сега с всички налични филтри справката е СЪС нулевите стойности!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 10, 2020 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

@zasmyana: Позвънете ми на 0888 344 304 когато сте пред компютъра.
@manchev2005: Позвънете ми на 0888 344 304 когато сте пред компютъра.
anna__1

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2020 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Има ли възможност в Микроинвест Склад Про да направя справка на наличността, която да ми показва и isbn на артикулите?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2020 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложете ISBN в Каталог 1 или Код.
anna__1

МнениеПуснато на: Пет Май 29, 2020 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора!

Сложили сме ISBN в Баркод и уникален код в Каталог 1. При справка Наличност по доставна и продажна цена не се визуализира нито едното едното от двете.
Върнете се в началото
s__tefa_n

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2022 09:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Десен бутон и си ги включвате. По подразбиране са изключени, 95% от клиентите не харесаха това изменение.

Здравейте а може ли да се направи постоянно включена тази колона а не всеки път да се натиска дясно копче
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2022 09:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Само веднъж включена, тя остава в това състояние.
s__tefa_n

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2022 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети