Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Грешно извеждане на ДДС при печат на фактура !

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mirko84

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2022 15:31    Заглавие: Грешно извеждане на ДДС при печат на фактура ! Отговорете с цитат

След последната актуализация при задаване на стойности с ДДС при оформяне на фактурата
Примерно 308,61, програмата изчислява данъчна основа 257,18 и ДДС 51,43. При оформяне на PDF за печат обаче стойността на ДДС се променя грешно и вече стойностите се променят съответно на Данъчна основа 257,18, ДДС 51,44(една стотинка разлика) и обща стойност 308,61.
Тази една стотинка изобщо не е малък проблем, тъй като и при задаване на справка стойността на ДДС се различава от тази на разпечатният документ съответно е 51,43.
Разговорях с двама ваши колеги на националният телефон и те ме посъветваха да пиша за проблема тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2022 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Изпратете ми на ЛС с кои колеги сте разговаряли.
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2022 09:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
ще разгледаме проблема и ще се опитаме да го отстраним възможно най-скоро. Мога да предложа вариант в който при редакция на документа да изберете формат на документа "С произволно ДДС". По този начин ще можете да си коригирате ДДС сумата ръчно.
Върнете се в началото
mirko84

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2022 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Изпратете ми на ЛС с кои колеги сте разговаряли.

Здравейте, няма как да Ви спомена имена на колегите, тъй като не ги зная.
А относно отговорът на Вашият колега за писане на ръчно ДДС, то няма как това да ни удовлетвори, тъй като целта на писане на обща стойност при издаване на фактурата се обезмисля. Няма как да проверяваме всяка фактура, за да разберем дали има нужда от корекция на ДДС.

Приятен ден !
Върнете се в началото
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2022 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Във версия 2.00.001 от 05.07.2017г. сменихме тотално логиката за изчисляване на ДДС. От тогава до сега не ми се е случвало да попадам на такъв проблем. Ако желаете, изпратете ми един архив за анализ.

Както писах по-горе, ще го коригираме в слевдаща версия(скоро).
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети