Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение - ДДС дневници

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Marina

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2007 21:52    Заглавие: Предложение - ДДС дневници Отговорете с цитат

Ако е възможно: Дневниците за покупка и продажба да се визуализират както през 2006г.
Тогава - отварях си ДДС дневниците и си проверявах дали всички фактури съм въвела и други проверки. А сега трябва да записвам на дискета декларацията и тогава ми излизат дневниците, проверявам ги, и си форматирам дискетата, за да я ползвам по-късно. И така до края на месеца.
Когато осчетоводявам ДДС за внасяне, имам дебит сметка 4539 и тази операция ми се отразява в дневника за покупки - правилно ли е това?
Мисля, че не. Типа на сделката автоматично се променя - на покупка.
Марина
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2007 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Не е така. Посочвайте устройство C: и програмата ще записва файловете там, като при всяка нова справка, програмата ще ги презаписва отново, но понеже на Вас тези файлове не Ви трябват, тогава процесът е прозрачен и няма необходимост от никакви допълнителни дейности. Обаче се решава проблемът с това да сте разпечатили едни дневници и да сте записали други на дискетата!

2. Изключете настройката "Автоматично разпознаване на 453/8 и 453/8 и автоматично изпращане към дневниците". От тази настройка операциите с 453/8 и 453/9 се маркират като Покупки/Продажби.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
белдас 33

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2007 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето предложение е също да се визуализират дневниците за ДДС както беше през 2006 г. , така мога по всяко време да си следя фактурите ! Не съм съгласна да записвам в устр : С , не мисля , че това е удачния вариант !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2007 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не Ви разбирам! Може ли по-конкретно какво значи да се визуализират както през 2006?

Какво означава "Не съм съгласна да записвам на устройство C:", записвайте на А:, на D:, на Flash, където искате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
белдас 33

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2007 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

За да видя справката декларация за месеца трябва да посоча устройство : С или А , не може ли само на екран без да се прехвърлят данните ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2007 08:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, вече е автоматично. Преди имаше много проблеми от това, че се печатат едни дневници, а се изпращат други файлове в НАП, затова вече щом ги гледате на екрана - създават се файлове, които да съответстват. Така се елиминира този проблем и от началото на 2007 година такъв проблем не се е появявал! Тъй като файловете се презаписват, то не се губи място и не се натоварва диска!
Върнете се в началото
белдас 33

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2007 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора !
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети