Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Три работни места с Коктейл и един кухненски принтер EP50

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tatrrata

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2008 15:43    Заглавие: Три работни места с Коктейл и един кухненски принтер EP50 Отговорете с цитат

Имам свързани три компютъра с коктейл. Може ли, при пускане на поръчка за кухня от който и да е от компютрите, тя да излиза само на този принтер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 25, 2008 14:42    Заглавие: Отговорете с цитат

"Този принтер" къде и как е свързан?

Може, ако принтера е Datecs EP50 с инсталирани драйвери за Windows и е видим от всички компютри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tatrrata

МнениеПуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Принтера е EP50 и е свързан към единия от компютрите, като и 3-те компютъра са в мрежа. Моля дайте повече информация.

П.П.
Колега, мисля че се сетих как става. Поправете ме, ако греша в стъпките.
Значи - инсталирам драйверите за ЕР50, които свалих от сайта на Датекс и след това този принтер го задавам като Default printer. На коктейла му давам да изпраща поръчките към стандартен принтер. Това е според мен.
Върнете се в началото
Петър Куртаков

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 06:24    Заглавие: Отговорете с цитат

А ще стане ли ако се използва Касов сървър в каскаден режим?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 07:41    Заглавие: Отговорете с цитат

И двете технологии ще работят, и тази с драйвера за Windows и тази с каскадния Microinvest Касов Сървър. Важно е да се разбере какво точно трябва да се печати, защото има дребни разлики.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tatrrata

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 07:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега, след като е ясно как става връзката, бихте ли дефинирали точно какви са разликите.

П.П.
И ако се свържат чрез каскадния режим, всичко ли се изпраща към другия компютър, на който примерно са закачени фискалния и кухненския принтер (и поръчките за кухня, и тези за бар, и накрая фискалния бон за закриване на сметката)
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 08:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Основната разлика е в това, че при каскадния режим всичко се изпраща към далечния компютър и там се прави разпределяне към принтерите. Положителен фактор е това, че може да се настройва цялата система от едно място.

Слабост е това, че ако по време на печат от отдалечен компютър се активира печат от локалния, то локалният прекъсва далечния и може да се смесят бележките. Затова компютърът, към който са свързани принтерите не е добре да се използва като работна станция, а единствено като Print Server.
Върнете се в началото
tatrrata

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 09:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за отговорите. Поздрави
Върнете се в началото
cdna

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2008 07:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте хорица малко помощ ако може , тъй като съм нов в тези неща искам да ви питам следното :1- искам да си сложа в ресторанта програмата Коктейл и да си закупя ЕП-50 ДАТЕКС , какво ми е необходимо за да подкарам това чудо и какви настройки да направя на програмата за да вади дадена поръчка на два бона един за кухня и един за бар и ще ми трябва ли някакви драйвери за принера за да работи с тази програма и да печата без проблем доколкото разбрах май трябва да си купя и КАСОВ СЪРВАР за да печата принтера така ли е ако може посъветвайте ме какво да правя ......БЛАГОДАРЯ МН МН ПРЕДВАРИТЕЛНО
Върнете се в началото
tatrrata

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2008 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, за да свържеш този принтер, трябва да си свалиш касовия сървър на микроинвест и от него задаваш принтер ЕП50. От долу ще ти излязат настройките за COM-портовете. На ФА се свързва фискалното устройство (ако си го свързал на COM1 - там пишеш 1, ако е на COM2 - слагаш 2 и т.н.) ПП - мисля че беше за служебните бонове, но не съм сигурен. На вас ви трябват СК - студена кухня, ТК - топла кухня и Б - бар. Значи, ако ЕП50 е свързан на примерно на COM-2, на СК, ТК и Б слагаш 2 и бележките за бар и за кухня ще ти излизат на ЕП50. На коктейла му задаваш от Други>Настройка>Печат - Изпращане на поръчките към терминален принтер (кухненски принтер) и изпращане на данните към фискален сървър/апарат. А на артикулите, които искаш да ти се пачатат на бара примерно, трябва от меню Редакция>стоки и после редакция, да им зададеш съответната група за печат(тип на стоката). Ами това е, дано да съм бил полезен Smile
Върнете се в началото
cdna

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2008 07:17    Заглавие: Отговорете с цитат

а този сървър касов е временен не я FREE версия за сега ще я сваля от сайта ,колко време работи ???
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2008 07:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Версията ще работи достатъчно време, за да може да инсталирате системата и да проверите как работи в реални условия. Ако желаете да работите постоянно с тази програма ще е необходимо да я закупите.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети