Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение за системен архив

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  

Ще улесни ли работата системния архив на базите ?
Да. Отдавна чакам подобно развитие.
75%
 75%  [ 6 ]
Не. Предпочитам да си правя архивите база по база.
25%
 25%  [ 2 ]
Общо гласове : 8

Автор Съобщение
vesodimov

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 22:08    Заглавие: Предложение за системен архив Отговорете с цитат

Здравейте.
Прегледах темите във форума, но не намерих подобна, затова пиша.

Отправям следното предложение: нека в продуктите освен архив на съответната база да се въведе и т.нар. "системен архив". Тоест архив на всички бази едновременно и общо. Мисля, че това ще бъде полезно за всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

От повече от 3 години има такова нещо. Архивирането е безплатно, но възстановяването е платено. При инсталация не изключвайте "Защита на данните с Microinvest Recover".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishora

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 01:09    Заглавие: Интересно.... Много интересно... Отговорете с цитат

Я виж тииии......
Аз се чудех защо, когато пусна преизчисляване на количество (например) при редакция на документ и по едно много нежелателно от моя страна направя дори и едно натискане с бутон на мишката, или дори сменя през това време прозореца с алт и таб програмата се бъгва?!?!
То било защото възстановяването било платено!!!
Ще знам и вече ще стоя на два метра, а не на един от компа (както до сега)докато опцията преизчисляване на количествата прави грандиозните си изискващи пълно уединение и необезпокояваност от страна на потребителя изчисления.
В този дух на "платеното"... Господин Виктор Павлов, преди около две години си платих на Микроинвест за една програма наречена - Коктейл.
Платих си за една опция в програмата. "Бързо търсене" се нарича, знаете ли я?А знаете ли, че съм си платил и за бързото търсене в прозореца "Смяна на цени"?А знаете ли, че точно в този прозорец тя не работи?НИКОГА НЕ Е РАБОТИЛА!!! Smile
По интересното е: знаете ли, че хората от вашия офис на два пъти ми отговориха (през период от една година), че никога няма да бъде оправена?Ха! А знаете ли, че секунди преди това ме питаха, няма ли да си платя за актуализации?А знаете ли, че всички програмисти с които се консултирах по този въпрос (от некадърни до гениални) ми казаха, че оправянето на този проблем изисква минимално време и усилия?И знаете ли, че всички тези въпроси свеждат до едни простички три извода?Че това е плод на - немърливост,некадърност, или мързел. Оставям на вас да изберете подходящото прилагателно описващо вашите ИНЖиНЕРИ Smile
Тази вечер аз имах проблем.Виждате ли, докато базата преизчисляваше количествата имах изключително лошия късмет гениалната мисъл на вашите програмисти отговорна за този процес, да бъде прекъсната от един приятел, който ме потърси по скайп. Много лош късмет.....много...
И преди ме е сполетявал, но този път "мисълта" не издържа Sad
Та обадих се на един приятел и той след малко усърдно търсене, чрез ремуут, намери архив.Тук се сещате за какво, ще ви говоря
, нали Господин Виктор Павлов?Просто ще ви копирам начина по който той ми съобщи каква е ситуацията:
"[00:23:49] ............. каза: ТОВА Е ИДИОТСКА РАБОТА
[00:23:58] ............... каза: СЛАГАТ ТИ ПАРОЛА ЗА ДА МОГАТ ДА ДОЙДАТ ДА ТИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ
[00:24:12] mishora2 каза: Smile
[00:31:24] ............... каза: http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=5232
[00:31:27] ............... каза: АЗ КВО ТИ КАЗВАМ
[00:37:00] ............... каза: http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=4233&sid=11b2f0042a7dc1e27c353d0ddaaaf885
[00:37:03] ............... каза: ЕСТЕСТВЕНО"
Другото няма да ви го копирам(предполагам, сещате се защо)
Между другото, този мой приятел е един от няколкото програмисти които ми казаха, че оправянето на опцията КОЯТО СЪМ ПЛАТИЛ "бързо търсене" не би отделило много време!
И така,Господин Виктор Павлов, утре (или по-скоро) след малко, аз ще отворя магазина си за да получавам стока (която трябва да заплащам) , но няма да мога да я продавам, защото ще се наложи да изчакам гениалните мозъци поставящи парола за възстановяването на архиви на база(МОЯТА БАЗА), повредена в следствие на гениалния им труд, да се дотътрят (поне до 9:00 надявам се) в офиса, че да изкарате още някой лев.
Най-вероятно аз утре ще си платя, Господин Виктор Павлов, но ви обещавам, че в момента в който пусна този отговор, ще снимам страницата с тази тема(защото вие ще я изтриете най-вероятно, с цел да прикриете достойнствата на фирмата си) и ако до месец бъговете в Коктейл не бъдат поправени, приятелите ми за които ви "говорих" преди малко (някои от които са били сред първите в конкурсите на google) ще ми помогнат линка на тази снимка да е първото нещо, което се появява в световноизвестния ни пътеводител в нета.За да знаят потребителите, за какво да НЕ СИ ПЛАТЯТ.
А ако случайно не съм изяснил добре проблема си, можете да ме потърсите на тел. 0886096477
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 07:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Тай като стила на писане Ви е такъв, нека да внесем малко интрига:

1. Залагам 300 лева за вариант, при който Вие, по време на изтриване на период от Microinvest Коктейл на моя компютър и активен Skype успеете да повредите базата чрез позвъняване на Skype от друг компютър към моя компютър. Ако откажете такъв залог и експеримент на моя компютър публично Ви обявявам за лъжец!
2. Залагам още 300 лева за вариант, при който Вие ме заведете в западна верига от магазини (например OMV, Shell, Metro, Praktiker, Mr.Bricolage, Billa, дори и български като Фантастико, 345), където на операторските работни места има търговски софтуер и Skype едновременно. Защото не е възможно да си напълните компютъра с какви ли не програми и след това да се чудите защо работи бавно и нестабилно.

И за да спрем с това бих искал Вашите приятели (които така силно Ви съветват!) да решат следните не-инженерни проблеми:
1. В прозорец "Смяна на цени" Вие сте позициониран в една клетка на точно определена стока за смяна на цена. Как да се реализира "Бързо търсене" при натискане на клавиш "5"? Програмата какво да направи? Да извърши бързо търсене и да се премести от текущата стока върху стока с код "5" или да попълни цена от "5" лева? Нека Вашите "приятели-разбирачи" да решат този казус. Това няма нищо общо с програмиране! И тогава се замислете защо бързо търсене практически не може да се осъществи там.
2. За архивирането. Тук проблемът си е Ваш, но както виждаме при Вас има много проблеми. В програмата има ръчно архивиране с F11. Защо не сте го използвали? Ако забравите за архивирането с F11, то тогава има автоматично архивиране с Microinvest Архи, а тази програма е безплатна и върви в пакета! Защо не сте го използвали? И ако и това сте забравили, ние не сме виновни. Тогава си плащате за възстановяване. Така е честно и справедливо. Никой от нас не Ви е виновен, че Вие сте забравили тези 2 начина за възстановяване на данните.

Когато прочетете това и го разберете можете да ми позвъните на 0888 344 304 за да Ви помогна при възстановяване на архив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети