Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Защо трябва да е просто като може да е сложно... Склад Про
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alximika

МнениеПуснато на: Пет Мар 06, 2009 17:47    Заглавие: Защо трябва да е просто като може да е сложно... Склад Про Отговорете с цитат

Ето го и моето предложение:

В "автоматична заявка" да има филтър "по доставчик"
Но не този филтър е основното а начина на филтриране....

Ако една стока е БИЛА НЯКОГА доставяна от доставчика "Х" след което много пъти е доставяна от друг доставчик. Когато аз дам "автоматична заявка" с филтър "по доставчик" и избера доставчика "Х" ако стоката е под определеното количество искам да излиза на заявката!

Ако смятате ,че желанието ми противоречи на логиката ще ви дам един реален пример:

Стоката е Водка Х
Тази водка е зареждана от 3-ма доставчици за последните 2 месеца ,като в последния един месец е зареждана само от доставчик "А" защото ми я кара на най-добра цена.
В един определен момент се оказва , че магазина днес няма да зарежда от доставчика "А" защото от стоката на "А" липсва само Водката Х.... доставчика "А" от своя страна няма да дойде до магазина само за да достави Водката Х

В същото време през този ден ще се зарежда от друг доставчик който също може да докара водката ,но програмата вече е настроена така че Водката "Х" да се поръчва само от доставчика "А". (има стоки който могат да идват от 5 различни места.... )

Надявам се да проследихте мисалта ми.... това което искам да кажа е че "каталозите" вършат работа до някаде ,но един подобен филтър просто ще ме накара да живна!(и не само мен)

Също така мисля че трябва да се сложи меил сървар в програмата за да може да праща меили.... (това направо си е задължително според мен за такава програма)

Ведниж ви казах че има магазини с вашия софтуер които ползват лист и химикалка за да си правят заявката..... знам няколко такива! Трябва да се помисли сериозно за олесняване на процеса по заявките защото процедурата в момента си е сложна..... за някои скаран със компютрите! Ще ви опиша стъпките за да не кажете че е лесно!!!
Стъпка 1: операция - мениджмънт - автоматична заявка - (до ниминално)
Стъпка 2: справки - мениджмънт - заявки - (филтър по днешна дата и каталог)
(ако обаче това не е първата заявка за деня трябва да видиш кои номер е и да повториш Стъпка 2 ,като най-горе сложиш и филтър по номера)
Стъпка 3: експорт
Стъпка 4: Под ексел коригираш количествата защото в така създадената справка количествата не са ниминалните а са липсващите до ниминалните! (Примерно 27 кутии с цигари... вместо 3 стека)
Стъпка 5: Запаметяване на фаила
Стъпка 6:Отваряне на браузер и меил и атачване на вече готовия фаил
Стъпка 7: SEND (оле........................)

п.п
За незнаещите , единствения начин да филтрираш заявките по доставчик е като в графата "каталог" на всяка стока запишеш номера на доставчика! и ползваш опцията да филтрираш по "каталог"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

В миналото, в този форум доста сме дискутирали темата. В момента такава функционалност не е основна и едва ли ще е в приоритетите ни. Обърнете внимание, че освен Вас, никой друг не повдига такова запитване.

Технологията, която сте описали не е удачна за средностатистическия потребител. Сложна е и повечето от операторите в магазините не биха се справили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alximika

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

и какво решение на проблема предлагате вие ?
И как се прави заявка според вас ? когато различни стоки идват от различни дистрибутори а не от един склад ???

Изобщо как по различен начин от гореописания може да се направи заявка ако не се ползва лист химикал ?

Аз разбирам че програмата е многопрофилна и обхваща голям кръг от деиности и потребители , но ако я пригодите повече за магазин ви гарантирам че ще ви се вдигнат продажбите..... инвестицията изобщо не е голяма но е прекалено сложно за номалния човек да си направи заявка!

А за мейл сървара защо нищо не казвате ?

И какво точно искате да кажете с това:
"Технологията, която сте описали не е удачна за средностатистическия потребител. Сложна е и повечето от операторите в магазините не биха се справили."
Коя технология е сложна ? моята за заявка или тази която искам да се направи като опция в програмата ?
И кои е "средностатистическия потребител" ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 10:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не желая да влизам в спорове. Ето фактите:

1. SMTP сървър е сложно да се поддържа, тъй като в днешно време много хора използват Web поща като abv.bg. Там няма такъв публично достъпен сървър. Допълнително много от сървърите имат криптирания и различни видове защити, Firewall, прокси адреси, променени портове и така нататък. Няма универсален начин за това, допълнително опасността от SPAM чрез този сървър съвсем унищожава тази идея. Описах Ви доста подробно защо това е неприложимо като идея.

2. Вие самият сме написали, че едно стока може да дойде от 5 различни доставчика. Затова правите заявка за всички стоки и който може да я достави, той е Вашият човек. Тук не мога да разбера какво точно Ви смущава. Ако информацията е по-малко отколкото е необходимо, тогава това е проблем. Но ако информацията е повече от минимално необходимото, това е само плюс. Представете си, че имате доставчик, който Ви дава още по-добра цена, но не знае, че Вие търсите това.

3. Средностатистическите потребители могат да се видят в нашия офис. Заповядайте при нас и послушайте един ден какви въпроси се задават. Едва след това ще придобиете представа какво е нивото на потребителите.

За да Ви отговоря на въпроса как точно да направите заявката, мога да Ви посъветвам следното:
1. Отпечатвате заявка за всички необходими стоки.
2. Предавате я на Вашия доставчик с думите: "Това са необходимите ми стоки с цените, на които купувам. Ако можете да ми предложите тази или по-ниска цена ще купя от Вас, в противен случай ще купя от следващия, който дойде при мен и ми предложи тези цени".

Съветвам Ви да го изпробвате, мисля, че ще бъдете удивени от изобретателността на Вашите доставчици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alximika

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо не мога да повярвам как изобщо сте успели да направите толкова добра програма.... като Ви чета безумията!

Според мен програмата е добра защото сте се вслушвали в клиентите и имате логическо мислене!

Моя съвет е да не се самозабравяте и да продалжавате да се вслушвате в клиентите си защото кухата логика не води до никаде.

Ако искате елате в моя магазин на една практика че явно теорията ви е в повече.

п.п
Решете проблема със заявката.... прекалено сложно е да се борави с 25(в моя случеи) дистрибутори и 1000 (пак при мен) артикула ВСЕКИ ДЕН ! всеки ден се превърта 15% от наличната стока.... толкова се и поръчва.... средно от 4 доставчика дневно!

Аз мога и така да си работя.... това което искам да направите е по полезно за вас отколкото за мен!!!!!!! аз съм технически грамотен и дали ще си правя заявката за 20 мин или за 5 мин не е кои знае колко фатално! Естественно ако беше за 5 мин щеше да е по добре!

Аиде със здраве!

п.п2
Я кажете как да си видя печалбата по групи понеже подобна справка не намирам.
Върнете се в началото
Емил Кметски
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 09:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Справки -> Продажби -> избирате си група от стоки -> Тип на справката -> С изчисляване на печалбите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alximika

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Емил Кметски написа:
Справки -> Продажби -> избирате си група от стоки -> Тип на справката -> С изчисляване на печалбите.

Това което искам да видя като справкя е:
За период от време:
Група цигари - Х печалба
Група алкохол - Х печалба
Група безалкохолни - Х печалба
Група бакалия - Х печалба
Група дъвки - Х печалба

Затова съм написал "печалба ПО групи"
Върнете се в началото
Иво Драганов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Напишете заявка за доработка и я изпратете на мейл sos@microinvest.net с молба да прикрепите и приложение как си представяте в табличен вид самата справка, и Ви обещавам , че в
десет дневен срок ще Ви върнем писмен отговор за колко време и за каква цена ще изготвим желаната от вас справка. Също така напишете и контакти за обратна връзка, където да Ви върнем отговора.
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ха.... аз да плащам за да ви ъпдеитвам програмата... нещо не сте познали!

Когато направите подобна справка ще си ъпдеитна програмата Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 11, 2009 08:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърнете внимание, че Вие не ни плащате "за да си ъпдейтнем програмата", а за да се изготви справка по Ваш образец.

Колегата Ви е написал много правилно "ще изготвим желаната от вас справка". Тази справка я желаете единствено Вие, тя ще е потребителска и няма нищо общо с програмата. Това е допълнителен труд, един файл, който го копирате и получавате справката. Това не е част от основната програма.

Тук е важно да споменем, че ние сме Ви предложили елегантно решение на поставения от Вас проблем, без да Ви ощетяваме с нещо.
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Чет Мар 12, 2009 00:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Обърнете внимание, че Вие не ни плащате "за да си ъпдейтнем програмата", а за да се изготви справка по Ваш образец.

Колегата Ви е написал много правилно "ще изготвим желаната от вас справка". Тази справка я желаете единствено Вие, тя ще е потребителска и няма нищо общо с програмата. Това е допълнителен труд, един файл, който го копирате и получавате справката. Това не е част от основната програма.

Тук е важно да споменем, че ние сме Ви предложили елегантно решение на поставения от Вас проблем, без да Ви ощетяваме с нещо.

Интересно дали след една година когато "желаната от мен" справка която сега не е част от основната програма бъде пусната в офицялен "ъпдеит" ще ми върнете паричките.... или даже ще ми платите процент за идеята която в последствие е накарала други ваши потребители да ви платят за "ъпдеитите"

Аз не мога да ви разбера коя точно ви е таргет групата на вас..... като се разхождам из улиците виждам хиляди и хиляди малки магазини....
а оставам с впечетление че вие хич не се целите там! А те са ХИЛЯДИ!

Абе какво да Ви обяснявам..... като все ме пращате при химикалката, вместо да си ъпдеитвате софтуера и да ме карате да си плащам!

----------------------
Автоматичната заявка трябва да филтрира по доставчик!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Мар 12, 2009 08:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди години колите се продаваха без климатик. Това беше допълнителна екстра. Замислете се дали сега Toyota връщат парите на всички, купили кола с екстра климатик преди 10 години? А за черно белите и цветни телевизори? Nokia?

Според мен Вие директно спекулирате с нашето внимание къв Вас.

Ако говорим за магазините, които Вие доста обширно обобщавате, дали има други магазини освен супермаркетите с автоматична заявка? Представяте ли си бутик, фотоателие или оптика с автоматична заявка?

Последен въпрос: Ще бъдете ли по-спокоен, ако Ви кажем, че следващата версия на Microinvest Склад Pro се планира за края на годината и единствения начин за решаване на проблема в разумен срок е изграждането на справка по поръчка?
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Чет Мар 12, 2009 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

аз проблеми с програмата нямам!
Всичко което съм искал от нея ЗАСЕГА съм го получил.

Всичко за което се боря тук е това тя да стане по функционална и всеобхватна..... което би трябвало да е и ваша цел!

Разговора стана безмислен!
Върнете се в началото
defo

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден,
Напълно подкрепям колегата Alximika за предложението което е направил но не е само то например мога да Ви предложа да се замислите за работа на вашите продукти и на 64 битови системи тьй като например коктейла ви неработи на 64 битов ОС , още мога да Ви предложа да си подобрите надежността на работа на създадената база т.е пример : по време на работа спира тока има такива моменти след коиито дава грешка и край неможе да се възтанови и още ред други препоръки мога да ви дам става вече повече от 8 години работя с вашите продукти но за съжаление неслушате нас потребителите а гледате вашите интереси които понякога несъвпадат с нашите но за тая цена толкова Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Новите продукти работят с нови 64 битови системи. Планирайте преминаване към по-нов продукт. Вие хем искате последна версия на операционната система, хем да използвате стар продукт. Замисляли ли сте се, че например MSDE от Microsoft не може да работи на Vista?

2. Наистина ли смятате, че ние трябва да се грижим за спирането на Вашия ток? Отверете един файл в Excel, периодично го записвайте с бутона и едновременно с това гасете захранването на компютъра. Може ли да обвините Microsoft, че не слушат клиентите си? Как предпочитате, да дадате 100 EUR за отделен продукт за архивиране или 100 EUR за стабилен UPS?

3. За 4 години при работа с Microinvest Склад Pro нямаме нито една загубена база от данни. Как точно да подобрим това, при положение, че никога не се е случвал такъв проблем?

Аз имам решение за Вашия проблем. Инсталирайте си новата версия на Microinvest Коктейл Pro+. Цената на продукта е 169 EUR на работно място и включва безплатен UPS.

За всички други клиенти бих искал да отбележа, че предложения като тези теглят програмата надолу, към мизерната гаражна бакалия и в никакъв случай не са полезни за развитието на продуктите. Развитието на продуктите е в мощни анализи и справки, работа през Internet, отдалечен контрол, Web версии и репликационни сървъри.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети