Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Защо трябва да е просто като може да е сложно... Склад Про
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alximika

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте гн.Павлов

В духа на горния ви пост ще ви питам Склад Про потдържа ли работа с електронни етекети и каква е цената им ? Или и това тегли програмата ви надолу ?

И понеже говорите за мощни анализи.... много ли ви е трудно да направите някои от справките графични(или е прекално назадничево) ??? Примерно ще е хубаво ако в една графика могат да се виждат няколко показателя... да речем "оборот" и "печалба" за период. Така ние , вашите клиенти ще можем да видим на каде върви "тренда" .

Гледам споменавате Интернет.... ами айде де... даите да праща мейли че ми писна с тоя експорт!

И сега основното ми питане:
Имам нужда от отдалечен достъп... пускам продавачки в магазина и няма как всяка вечер да ходя да си пускам заявките или да заприходявам стоката от там!
Как е решено това ?

п.п
съвсем сериозно ви питам за електронните етекети.... това е нещо което ще направи "гаражната ми бакалия" по конкорентно способна и по гъвкава... също така всички клиенти(даже и кварталните пияници) ще са по доволни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Какво разбирате под "Електронни етикети"? Това RFID етикети ли са или етикети, които визуализират цената чрез микро екран? Защото първите струват по няколко стотинки, докато вторите са по много евро. Програмата работи и с двете.

2. Не, никак не е трудно да се правят такива справки с графики и анализи. Изпълняват се за около 2-3 дни, след като ни преведете сума от 29 EUR за всяка справка. Тъй като най-вероятно Вие искате всичко безплатно, то тогава ще почакате, докато тези справки планово се появят в продукта. Технологията за поръчка на такива справки е добре описана на сайта.

3. Отдалеченият достъп е решен по следния начин: http://www.microinvest.net/?LoadPage=replication.php Тази технология работи отлично, много е надеждна и вече има фирми с по 20-30 магазина в мрежа.

4. За изпращането на e-mail съм Ви обяснил в детайли какви са проблемите със SPAM. Ако сте забравили ми кажете, ще го напиша отново. Конкретно за този въпрос съм Ви написал подробен отговор и не мога да проумея защо го поставяте отново. Повторното му дискутиране ми прилича ми на "Зайо, ти защо си без шапка?". С две думи, ако имате собствен SMTP сървър е опасно от SPAM през програмата. Ако нямате собствен SMTP сървър и използвате поща в abv, то програмата не може да изпрати писмото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alximika

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

"етикети които визуализират цената чрез микро екран" - ето на тези каква им е цената ?

"Тъй като най-вероятно Вие искате всичко безплатно" - нямам намерение да платя за нещо което в последствие ще бъде пуснато с други подобрения за по ниска цена!

"Отдалеченият достъп е решен по следния начин:" - този начин предполага да закупя още един лиценз за "склад про" което към момента не е варянт! Друго решение ?
Понеже имам още един обект искам да питам:
Как е решен проблема с "автоматичната заявка" при два отделни обекта ?
Тоест - има ли как от "офиса" аз да пусна автоматична заявка САМО за стоката която е под минимално количество в обект 1!
Това е адски важно... защото нямам склад!!! стоката се заявява за всеки обект отделно!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

1. За цени на електронни етикети - около 50 USD на бройка за минимално количество от 100. Аз ги намерих в Amazon. Ето и друг сайт: www.profimax.it

2. Щом не бързате за справките, бъдете по-търпеливи и не ни давайте зор. Когато станат. Явно не Ви трябват толкова спешно.

3. Желаете да работите от вкъщи и от магазина, нали? Значи 2 работни места. Купувате си ги и работите. Не си купувате 2 работни места и не работите отдалечено. Просто и ясно.

4. Не мога да разбера какъв е "проблема" на два отделни склада? Всеки склад работи самостоятелно и имате справка за единия, другия или и двата едновременно.

Прощавайте, но Вие за роби ли ни мислите? Всичко трябва да правим безплатно и веднага?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alximika

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

" За цени на електронни етикети - около 50 USD на бройка" - това е адски скъпо за съжаление.

"2. Щом не бързате за справките, бъдете по-търпеливи и не ни давайте зор. Когато станат. Явно не Ви трябват толкова спешно." - Аз давам съвети а не зор!

"3. Желаете да работите от вкъщи и от магазина, нали? Значи 2 работни места. Купувате си ги и работите. Не си купувате 2 работни места и не работите отдалечено. Просто и ясно." А не може ли склад про да е в "офиса" а в магазина да е само про лаит... и когато пусна компютъра в "офиса" базата да се синхронизира и да си правя заявките и доставките ?

"4. Не мога да разбера какъв е "проблема" на два отделни склада? Всеки склад работи самостоятелно и имате справка за единия, другия или и двата едновременно." Като реша да слагам софтуер на втория обект ще говорим подробно.

"Прощавайте, но Вие за роби ли ни мислите? Всичко трябва да правим безплатно и веднага?" - не , мисля че трябва да сте по коректни и също така да се вслушвате повече в клиентите си..... автоматичната заявка с филтър по доставчик в ФУНДАМЕНТ за всеки един малък магазин.... а вие сте се запънали като магаре на мост.... не та не... но какво ми пука... колкото по сложно е за конкуренцията толкова по добре за мен Smile Програмата е супер и нито един магазин около мен не може да я ползва защото им е сложна! Smile
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 23:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да се заяждам! Магазина и вкъщи са близо и ползват общ Уарлес! Искам да мога от вкъщи да ползвам склад про а от магазина да ползвам лайт! Това са 2 работни места които съм си платил... нали ?
Върнете се в началото
benstar

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Апр 11, 2009 07:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте alximika,

Има вариант да работите и от вас щом има свързаност.

Потърсете ме на долните телефони за необходимите уточнения и съм сигурен, че отговорът ще е толкова прост, та дори не е било нужно този въпрос, в тази си форма да влиза във форума.

Решението е просто и изисква само познания за ОС и съвсем мъничко за мрежи.

Поздрави!

5800 Плевен,
площад Свобода 24 - офис

Компютри, периферия, аксесоари, софтуер
064/800077 0878 977888 , 088benstar (в групата на Микроинвест), 089benstar
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети