Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помогнете ако можете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petrov

МнениеПуснато на: Чет Апр 23, 2009 11:35    Заглавие: Помогнете ако можете Отговорете с цитат

Първо искам да се извиня на всички че ви занимавам с глупости. Знам че не му е тук мястото, но просто не знам откъде да намеря компетентна помощ по този въпрос. Не разбирам никак от счетоводство и затова моля да ми помогнете ако можете
Дадоха ми следният казус:
До момента фирма разполага с оборудване, с което за предходната година е произвела 200 000 бр изделия. (цена на 1 изделие - 20 лв) То е закупено преди 8 години за 2 000 000 лв., с очакван срок на използване 10 год. с ликвидационна стойност към днешна дата 2 00 000 лв.
Тази година фирмата решава да закупи допълнително оборудване с производствен капацитет 250 000 бр. изделия (цена на 1 изделие 25лв) Очакван срок на ползване на оборудването 8 год.
Разходите за придобиване на новото оборудване вкючват:
- покупна стойност - 2 100 000 лв.
- доставка и монтаж (за сметка на купувача) - 50 000 лв.
- ''чиста допълнителна потребност'' от капитал - по 4 лв. на 100 лв увеличение на продажбите
- очаквана ликвидационна стойност в края на 8-та година - 200 000 лв.
Какъв ще е размера на амортизац. отчисления в следните случаи ?
1. Старото оборудване ще се използва заедно с новото
2. Новото оборудване заменя старото (т.е ще се използва само новото оборудване)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 23, 2009 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
"дадоха ми следния казус" напомня по-скоро на задание за курсова работа или казус за назначаване на работа. В такъв случай е най-добре да се обърнете към специализиран счетоводен форум, защото тук се обсъждат проблеми с програмните продукти на Microinvest. Поставили сте въпроси, за които липсва детайлна информация и данни (метод за амортизиране, норми и т.н.), а получаването на отговорите е трудоемко и изисква оперативно време. Ако наистина имате нужда от счетоводна консултация, можете да позвъните на телефоните в централата: 02/ 955 55 15, за да Ви свържем със счетоводния отдел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети