Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с ДДС - вероятно причинен от вирус

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
m_teneva

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 10:13    Заглавие: Проблем с ДДС - вероятно причинен от вирус Отговорете с цитат

Здравейте,
Обръщам се към вас със следният проблем.
Преди месец си свалих Invoise.pro от сайта ви и го инсталирах на компютъра си.
На 06.10.2009 прехвърлих от стария продукт Invoise една от базите с които работя.
На 07.10.2009 при опит да стартирам програмата ми излиза съобщение от антивирусната порграма, че в директорията в която е Invoise.pro има вирус - троянски кон.
Антивирусната програма блокира вируса и стартирах Invoise.pro.
След това съм съставила 3 фактури, при 2 от които, програмата грешно ми е изчислила ДДС-то. Днес, при издаване на фактура забелязвам този проблем.
Започнах преглед назад и открих, че няколко фактури издадени от старата програма Invoise и конвертирани в Invoise.pro са със грешено ДДС.
В Invoise /старата/ всичко си е наред с тези докумети /ДДС-то си е вярно/, но същите ф-ри в Invoise.pro са със ДДС различно от 20%.
Молбата ми е да ме посъветвате как да постъпя в тази ситуация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Васил Василев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Проверете дали стоките, които участват във фактурите имат фиксирани цени, останали от базата на Invoice. Ако фиксирана цена съществува, то ДДС се изчислява върху нея. Задайте я на 0 и пробвайте да издадете документ отново.
Върнете се в началото
m_teneva

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 12:07    Заглавие: Отговорете с цитат

При стоките ми полето фиксирана цена беше попълнено, за тези които имаха попълнена продажна цена. Замених я навсякъде с 0.
При опит да редактирам фактурите се получава следното: Програмата "вижда" че цената на услугата ми "Метрологична проверка на манометър" /Изобщо го нямам въведено като стока при стоките и в старата програма не го е имало/ обикновенно струва 16 лв без ДДС за брой, но в този конкретен случай услугата ще фактурирам по 10 лв. без ДДС за брой.
Въвеждам си цената 10 лв., но ДДС-то ми е изчислено в-ху 16 лв.
Върнете се в началото
Васил Василев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Само за сгрешените документи при редакция сменете формата от Стандартен, на Документ с произволно ДДС и въведете желаното ДДС. Това ще е само за тези случаи и няма да се налага занапред.
Върнете се в началото
m_teneva

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, оправиха се нещата!
Smile
Само да кажа на някой друг, ако се наложи да издава документ с произволно ДДС да знае, че се попълва ДДС-то на единичната цена
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети