Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

валутна сметка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
julia

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 18:44    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Срещам трудност при осчетоводяване на валутна сметка, моля за съвет,когато съм на контиране, д-т 5041, отваря ми четирите полета на аналитичните признаци, но не ме пуска да пиша никъде!Това, което прочетох в упътването е, че трябва да въведа валутна сума и банков курс, левовата равностойност ще се изчисли сама.Но не ме пуска да пиша никъде в тези стойности, може би има нещо, което пропускам?Благодаря! Rolling Eyes
julia

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 18:49    Заглавие: 9696 Отговорете с цитат

Съжалявам, объркала съм форума без да искам, ще си прехвърля питането в Поддръжка!
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Как не Ви допуска да въвеждате? В нито едно поле ли не Ви разрешава? Специално проверете в поле Валутна сума и Банков курс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
julia

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 19:24    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Знаете ли, пробвах обратния вариант, след като прочетох доста теми, въведох първо кредитната сума и след това успях да напиша валутната сума и курса в дебита на 5041.И стана, благодаря Ви, все пак!
julia

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 19:21    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Здравейте, отново същия проблем с тази валутна сметка, не мога да напиша нишо!В нито едно от четирите полета!Снощи накяк се справих, но сега не мога!
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 20:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Обяснете стъпка по стъпка какво правите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
julia

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 10:52    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Здравейте, извинявам се, че вчера изчезнах така, но имах проблем с мишката,сега отново пробвах операцията, но не успях да се справя.Банката тегли служебно от сметката в лева и прехвърля в сметката в евро за погасяване на кредит, след като съм на контиране аз трябва да дебитирам сметката в евро срещу кредит в лева, но не ме пуска да напиша валутната сума и банковия курс, когато натисна два пъти върху банк.курс ми излиза съобщение, че няма валутна разлика и банк.курс е 1.95800.Това е в общи линии.Ще бъда благодарна за помощта!
julia

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 11:03    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Сега ще ви кажа как успях да направя контировката, запомних операцията и след това отидох на редакция и написах сумите без проблем, но не мога да разбера защо не ме пуска да пиша в полетата при самото контиране?
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Обяснете стъпка по стъпка какво правите. Докато не ми посочите точно какво правите няма как да Ви помогна.
Върнете се в началото
julia

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 11:49    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Добре, отварям контиране и попълвам датата и основанието, документът е банково извлечение,номер и дата, сделката е неопределена, след което отивам на дебит, избирам с/ка 5041/разпл.с/ка в евро/, която съм дефинирала предварително от нац.сметкоплан, а след това съм създала подсметка в индивидуалния.Отварят ми се четирите полета, опитвам да пиша в тях, но не ми позволява.Това е .
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека да направим дистанционен сервиз за да анализираме този проблем.
Върнете се в началото
julia

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 18:09    Заглавие: валутна сметка Отговорете с цитат

Добре!Благодаря!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети