Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблеми с печат на фактура след обновяване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mcdc

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 18:24    Заглавие: Проблеми с печат на фактура след обновяване Отговорете с цитат

Продукт: Microinvest Invoice 3.03.751 обновена до версия 3.03.752
Настройка:
Човки пред:
х Адаптивно запомняне на данните и автоматично попълване
х Цените са с включено ДДС
х При импорт документите да следват номерацията на Microinvest Invoice
х Да не се печати ДДС и ставката върху фактурите
х Да не се печати данъчна основа върху фактурите

Вид фактури: Фактури с произволно ДДС
Разположение: Единична фактура на многопластова хартия
ODBC Драйвер: Изключен
Формат и визуализация на цените: 0.00
Формат и визуализация на количествата: 0
Процент ДДС: 0

Принтер: Panasonic KX-P1121, печата на безконечна, химизирана хартия, в графичен режим с вградения драйвер на MS Windows. Размер на хартията Letter (11")

Проблем: След обновлението на програмата фактурите и на преглед, и на печат излизат накъсани на няколко страници по основните си блокове (все едно има знак за край на страница):
1. Заглавие "Получател" "Доставчик" на една страница
2. Отделните редове с данни на получателя и доставчика - всеки на отделна страница (адрес, телефони, МОЛ, ИД Номер, и т.н.)
3. Надпис "ФАКТУРА" на следваща страница
4. Отделните позиции (стоки, услуги) всеки ред на отделна страница
5. "Получател", "Съставител", банкови детайли, подписи на една страница
6. Ркламата "Посетете www.microinvest.net" на последната страница

В зависимост от броя на стоките/услугите и дължината на името на получателя се получават между 15 и 25 страници.

Ако преди печат се избере "Стилна фактура" се получават 4 страници: по една за копието и оригинала на фактурата и още две с рекламното изречение "Документът е издаден с безплатен ....." след всяка от фактурите.

На компютъра няма нищо друго освен Микроинвест Инвойс и антивирусна програма (актуална). До преди обновлението такъв проблем не съществуваше - всичко си тръгна от раз при инсталирането на предната версия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 19:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Рестартирайте компютъра и след това напишете за резултата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mcdc

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Рестартирайте компютъра и след това напишете за резултата.

Абе, г-н Павлов, да си избърша обувките в изтривалката, да си измия ръцете и тогава да седна на масата не искате ли?

Може ли да си преровите целия форум и да ми кажете колко оплаквания (описания на проблем) сте видели написани по подобен начин на моето, та започвате с общите глупости? Да преинсталирам ОС-а няма ли да ми препоръчате?

Случката с неправилното генериране на фактурата стана веднага след обновлението на софтуера. След инсталирането на "новата" версия не последва желание, молба, препоръка или каквото и да било подсещане за "рестартиране на компютъра". Обновлението е предизвикано единствено и само защото вашият софтуер искаше да бъде обновен, поради изтичане на периода му на работа. Както може да се провери и на вашата уеб страница, никъде няма описание какво ново, поправено, подобрено се е случило в "новата" версия. та се налага обновяване на наличните инсталации на продукта.

Ако трябва да резюмирам:
Изход от версия 3.03.571
Обновяване с новата версия 3.03.572
Стартиране на новата инсталация
Опит за печат на вече издаден документ
Боза

п.п. "Абе"-то не е случайно
п.п.2 Може ли в софтуера да имате въпрос с възможност за избор дали "Искам да излиза рекламно изречение на всеки отпечатан документ" или не и резултатът винаги да е отпечатване, независимо от избора ми?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2010 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да продължавам във Вашия стил. Ето фактите:

1. Този проблем и решението са многократно дискутирани във форума: http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=2502
2. Причината за този проблем е неправилно изпълнена процедура за актуализация. Инсталирали сте новата версия докато старата е работила (била е активна в паметта).
3. Настройката за печат на рекламен текст работи само когато е стандартна фактура. Когато сте избрали стилна фактура или фирмено лого, тогава и рекламния текст се поставя автоматично. Все пак продуктът е безплатен, ние Ви даваме възможност да си поставите лого на Вашата фирма, като компенсация ние си поставяме наш текст. При стандартните фактури няма такова изискване.

Това, което мога да отбележа е, че това е едно от най-подробните описания на проблем и би било добре, ако всички можеха да го описват по този начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mcdc

МнениеПуснато на: Вто Ное 23, 2010 09:42    Заглавие: Технология на програмирането Отговорете с цитат

Не сте прав, особено за фактите.
Цитат:

1. Този проблем и решението са многократно дискутирани във форума: http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=2502

Заглавието на темата, която цитирате е "Проблем в Invoice". Това заглавие нищо не казва. Ако проблемът е толкова многократно обсъждан във форума и не е решен от вас, като създатели на софтуера, правилното решение е да направите тема с "Често задавани въпроси и техните отговори" и да публикувате решенията на тези проблеми. Аз не мога да си губя времето да претърсвам целия форум, тема по тема при положение, че както вие казвате "би било добре, ако всички можеха да го описват по този начин", но реално никой не го прави така.
Продуктът ви е стар, до болка са ви познати тези проблеми, които не сте отстранили - съберете ги на едно място.

Цитат:
2. Причината за този проблем е неправилно изпълнена процедура за актуализация. Инсталирали сте новата версия докато старата е работила (била е активна в паметта).
Извинете, но няма да си отварям TaskManager-а, за да видя дали всичките ви Виртуални ДОС Машини на 15-годишните ви 16-битови приложения са се затворили, след като аз съм избрал от менюто "изход". Убедете ме, че има причина принудително да инсталирам нова версия на продукт, който работи, и от който продукт не искам нищо повече, и в която нова версия "новото" е срокът на "годност" - за мен няма причина.

Цитат:
3. Настройката за печат на рекламен текст работи само когато е стандартна фактура. Когато сте избрали стилна фактура или фирмено лого, тогава и рекламния текст се поставя автоматично. Все пак продуктът е безплатен, ние Ви даваме възможност да си поставите лого на Вашата фирма, като компенсация ние си поставяме наш текст. При стандартните фактури няма такова изискване.

За това, че продуктът ви е безплатен съм съгласен. За това, че имате право да се рекламирате чрез него също. Не съм съгласен, когато имате човка за избор "дали - или" тя да не променя нищо. Надписът излиза на всеки един вид фактура - стилна или не.

Ако продуктът беше платен никога нямаше да получите пари за него от човек като мен. Защо - ще си спестя, иначе тонът съвсем няма да ви хареса. Дори и безплатен, ако зависи от мен, пак не бих го използвал.

Цитат:

Това, което мога да отбележа е, че това е едно от най-подробните описания на проблем и би било добре, ако всички можеха да го описват по този начин.

Ако това го бяхте забелязали в първия си пост, трябваше да се досетите, че след като продуктът не е заработил както трябва, съм рестартирал компютъра, съм преинсталирал новата версия, съм преместил базата данни, съм деинсталирал продукта, съм го инсталирал наново - резултат нула.

За решението благодаря.
Върнете се в началото
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Ное 23, 2010 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаме и много по-съвременна версия, разгледайте нея, след като сте толкова недоволен от програмата:

Microinvest Invoice Pro
Върнете се в началото
mcdc

МнениеПуснато на: Вто Ное 23, 2010 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Петър Маринов написа:
Имаме и много по-съвременна версия, разгледайте нея, след като сте толкова недоволен от програмата:

Microinvest Invoice Pro

Господине,

Мисля, че Вие и шефът Ви, а вероятно и всичките Ви колеги трябва да се върнете в гимназията и/или да попрочетете малко художествена литература. Преди да започне да пише, един човек е добре да се научи да чете. Внимателно.
Много Ви моля, Вас персонално, прочетете бавно и внимателно моите съобщения и се опитайте да вденете, че аз не съм като всичките Ви клиенти.

Имате великолепен бизнес модел за печелене на пари. Адмирирам го, както адмирирам Бил Гейтс затова, че е много голям търговец, но не и програмист. Вие сте търговци. Адмирирам г-н Павлов затова, че харесва и кара Mazda. И то RX-8.

Но не уважавам нито вашите продукти, нито бизнес модела, нито Бил Гейтс, нито г-н Павлов.
Качеството и технологията на производство на вашите продукти и същността на Mazda RX-8 са несъвместими. За мен.

Проблемът е решен. Начинът, по който се решава, е безумен. За мен.

п.п. Моето недоволство от програмата е без значение за употребата й.
п.п.2 Мисля, че темата се изчерпа. Проблемът е решен!. Може да заключите темата, ако това се практикува тук.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети