Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Парола на сървър?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
harivasilev

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 16:07    Заглавие: Парола на сървър? Отговорете с цитат

Здравейте, коя е паролата на сървъра на Делта Про, че ми трябва да пробвам архиватора?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате отговор на ЛС
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
desi75

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз съм на опашката .. Вчера качих да пробвам инвойс про тям нямам проблеми ..днес да видя делта про но нямам връзка със сървъра ми изписва ?!?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 16:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Паролата е изпратена на ЛС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bcons

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 16:44    Заглавие: Ще можете ли да ми пратите паролата и на мен Отговорете с цитат

Ще можете ли да ми пратите паролата и на мен за да пусна Sql Management Studio
Върнете се в началото
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате отговор на ЛС!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
CTuBu

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

С Management Studio направете windows user logon и си сменете паролата на каквато искате Wink
Върнете се в началото
bcons

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко супер, обаче искам да споделя с вас следните мои несгоди:

1. Не успявам да направя никаква връзка. След стартирането на въпросното Management Studio - никаква връзка с нищо не се получава. Ползвам следните настройки:
Server Type: Database Engine
Server Name: localhost
Authentification: SQL Server Authentification
Login: sa
Password: ********
Грешката, която ми дава при свързването е: "Login failed for user sa. (Microsoft SQL Server, Error: 18456)

2. В инструкциите на сайта на Майкрософт пишеше, че трябва да се свалят и инсталират следните компоненти:
Стъпка 1: Microsoft .Net Framework 3.5 SP1.
Стъпка 2: Windows Installer 4.5.
Стъпка 3: Windows PowerShell 1.0.
Пиша тези стъпки за всички, които са решили да минат през тях, но случайно пропуснат, че третия компонент прави задължителна проверка дали операционната Ви система е легална. Колеги - СБОГОМ нелегален Уиндоус Shocked
Отказвам се за днес да правя каквито и да било повече опити да си улесня живота, като си именувам базите както ми е удобно и като си добавя автоматично един и същи индивидуален сметкоплан и едни и същи потребители с едни и същи пароли във всички бази. Моля, колеги, или някой от микроинвест, който има някакъв опит, пишете ми. За мен SQL все още е новост, не разбирам от него, нито от Management Studio, но се считам за достатъчно компютърно и езиково грамотен човек, за да опитам. Моля ви, споделете вашите опити как са завършили!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще Ви напиша моето лично мнение:

1. При легален Windows такива проблеми няма. Вие защо смятате, че някой от Microinvest ще Ви подкрепи при наличието на нелегален софтуер? Днес Windows, утре нашият софтуер...
2. Нашите опити са успешни. SQL сървърите искат определени умения. Ние учим по 15-20 години преди да знаем за какво става дума. Вашето запитване звучи по следния начин: Аз мога да чета, искам сам да си направя годишното счетоводно приключване, нека някой да ми помогне да го направя, особено ако го е правил и в миналото.

Има специалисти по различни области. Счетоводителите правят приключване, компютърните специалисти управляват сървъри. Не си представяйте, че обратната комбинация ще работи...
Върнете се в началото
bcons

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 09:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за легалния софтуер го написах за тези, които нямат такъв. Не съм си и помислила, че фирма, занимаваща се със софтуер ще подкрепя пиратския такъв, но съм убедена, че повечето ви клиенти ползват такъв и няма смисъл да тръгват в да пробват неща, които ще се окажат невъзможни.

Надявам се личното Ви мнение да няма за цел да засяга мен и останалите колеги счетоводители, тъй като ние сме Ваши клиенти и се борим с Вашите продукти. Самият факт, че отделих целият си уикенд да пиша във форума, да се опитвам да направя нещо, да питам и т.н., би трябвало да означава ча Вас, че въпреки трудностите, които срещам (а явно не само аз) в работата си, искам да продължа да работя с новият Ви продукт, не само защото съм си го закупила. Не желая да коментирам собствените си възможности, относно компютри, езици, счетоводство, както и не коментирам Вашите. Надявам се не сте имали за цел да ме обидите, тъй като нямате ни най-малка представа дали се занимавам с това от 1 ден или от 15-20 години, колко и какви образования имам. И понеже вие самият сте инженер, но ви се налага да разбирате от счетоводство, така и ние се опитваме да имаме по-широки познания, освен счетоводните. Моля, не забравяйте, че предлагате софтуер за счетоводители, в който липсват (поне според мен) основни улеснения, които вече сте правили в другият си продукт, и в същото време, когато попитаме как да се справим с проблема, ни давате решение, после ни казвате, че не е за счетоводители. Няма да коментирам повече въпроса. Мисля, че ясно изказах мнението си.

В някоя от другите теми сте ми предложили помощ от Вашите специалисти - БЛАГОДАРЯ, ще се възползвам от нея, но утре, тъй като днес имам други задължения. Само да добавя още нещо - първото лично съобщение, което получих с парола, беше от колегата ви Веселин Чолаков, с пропуснат един символ - това се оказа грешката, която ми е пречила цяла вечер. Целият този пост щеше да е много по-полезен, ако бяхте изкоментирали настройките и входните данни, които залагам!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съвсем съгласен с Вас. Защото си представете инженер, който започва да оперира защото е гледал д-р Хаус. Или счетоводител, който добавя катализатори в химически реактор.

Оставете управлението на SQL сървърите на програмистите. Най-вероятно Вие ще успеете да се справите, но ще изгубите 2 дни. А ние това правим непрекъснато и ни отнема по няколко минути.

В никаква част от постовете не съм искал да Ви обидя, просто коментирам извършването на неспецифични дейности.

И нека да спрем да гледаме какво няма в програмата. Нека да коментираме какво има, там е значително повече.
Върнете се в началото
bcons

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 11:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, г-н Павлов, съгласна съм с Вас, ТРЯБВА да се гледа напред. Прав сте за всяко едно нещо, което сте написали. Но, моля Ви, освен да наблягате на това, което е ново и това, което го има, да оценявате колко са важни за нас липсващите неща. Това, че само аз пиша за даден проблем в този форум, съвсем не означава, че само на мен ми липсва, тъй като от този форум научих много неща, само четейки, без да пиша и да създавам нови теми. В интерес на истината, чета го от 2 години, а съм регистрирана и пиша съвсем скоро. Като гледам някои от темите, писали са 2-ма души в тях, а са ги чели над 300!

Очаквам с нетърпение всички полезни новости и улеснения! Желая на целия екип успешен ден и наистина БЯСНО развитие на програмата!
Върнете се в началото
ivani

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2011 09:53    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте,
инсталирах инвойс и си работи нормално, после инсталирах делта про но ми дава че няма връзка със сървъра. Възможно ли е да ми изпратите паролата ?
Върнете се в началото
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2011 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате ЛС!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dial_konsult

Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 14:52    Заглавие: ПАРОЛА СЪРВЪР!!! Отговорете с цитат

Веселин Чолаков написа:
Имате ЛС!

Извинете, но може ли да ми кажете, защо трябва да Ви молим и питаме за парола, след като сме си заплатили софтуера? На всеки му трябва за нещо паролата!
И вместо да се заяждате с нас, г-н Виктор Павлов, не трябваше ли да има описание на програмата с новите моменти? Защото ДА има превъзходни неща в новата програма, но за да се разберат трябва да си зарежим приключването и да почнем да гадаем как точно става. Вчера тъкмо си сложих активите, които са 22 на брой и реших да видя как стават амортизациите. Оказа се, че докато проучвам как става съм начислила амортизациите за цялата 2011 г. Изтрих ги и реших да направя корекции в активите и какво установих, че Делта Про забива и се затваря всеки път, в който искам да направя редакция на амортизационния план. Наложи се изцяло да изтрия всички активи и С НАЧАЛЕ!!!. А можеше да бъде обяснено, че трябва да посоча самия период във филтър. Но това го разбрах след като начислението вече е станало. И само не ми казвайте, че Вие сте инженер и счетоводител, а ние - само счетоводители Evil or Very Mad

Обяснете, а не ни карайте да гадаем!!! Сега и аз моля за парола! И ако може пак да обясните откъде и как мога да си сменя паролата.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети