Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Прекратяване по чл. 114

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 11:33    Заглавие: Прекратяване по чл. 114 Отговорете с цитат

Здравейте, искам да попитам как става прекратяването на трудов договор на човек, назначен по чл. 114?
Искам да го прекратя от 01.03, като заплатите са вече начислени, но не са изчислени декл. 1 и декл. 6, тъй като всеки месец се отбелязва дата на постъпване и дата на прекратяване, как бих могла да прекратя договора от 01.03?
Благодаря предварително! Очаквам Вашия отговор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

За м.02.2012 г. Вие вече сте прекъснали осигуряването на лицето. За м.03.2012 за него няма да подавате вече декл. обр. 1 и 6, остава само да подадете Уведемление по чл. 62, за прекратяване на трудовото правоотношение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 13:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Като дата на постъпване каква дата би трябвало да напишем.Предварително Ви благодаря за отговорите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 14:04    Заглавие: Отговорете с цитат

За целите на Уведомлението по чл. 62 от КТ , Дата на постъпване и Дата последен работен ден, не са от значение, важни са Дата на сключване и Дата на прекратяване на договора, тези полета трябва да са с актуална информация за договора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за бързия отговор.
Пожелавам Ви лек и успешен ден
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 10:21    Заглавие: Назначаване Отговорете с цитат

Здравейте, искам да попитам когато прекратявам един човек по чл. 114 и го назначавам наново по чл. 69, трябвя ли да му правя нов личен картон или въвеждам данните в стария? Той е прекратен на 01.03.2012 и в програмата излиза последен работен ден 29.02 и е назначен отново на 01.03.2012, и постъпил на работа на 01.03.
Правилно ли съм го уволнила и назначила така че да няма прекъсване? Програмата ми изчислява работни дни в месеца 21, а отработени дни в месеца 22, при положение че работните дни за март са 22 - защо се получава така?

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2012 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е необходимо да създавате нов личен картон, точно както съм Ви описала по-горе.

За м.02.2012 г. си въведете дата на прекратяване 01.03.2012 г. с последен работен ден 29.02.2012 г., подайте си уведомление по чл. 62 за прекратяване.

За м.03.2012 г. си впишете дата на сключване на договора и дата на постъпване 01.03.2012 г. и си подайте уведомление по чл. 62 за назначаване.

За да се актуализират работните дни влезте в меню Редакция-Календар въведете един нов почивен ден, след това го премахнете. По този начин календарните дни ще се актуализират за всички работници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2012 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора! Сега го видях, тъй като не ми излизаше отговора ви!
Лек ден
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov