Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

данъчни облекчения
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2016 09:49    Заглавие: Отговорете с цитат

grethen79 написа:
моята версия е: 2,00,012. бих искала да попитам тъи като не сравняват данъка в декларация 1 и декларация 6 при подаването, дали няма да мога да подам декларация 1 с тази версия, а за декларация 6 да я подам с код 5 без данък.
Целта е с една актуализация да получа и новите МОП и новата служебна бележка

Здравейте,

Ако нямате декларации по чл. 22в или 22г от ЗДДФЛ можете да работите с версия 2.00.012 на програмата.
kremikk

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2016 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам такъв въпрос:
Защо е нужно първо да се начислят заплатите за м.12.2015 г. и след това да се направи годишно преизчисляване на данъка, при положение, че м.12.2015 г. не участва в годишната база /при условие, че заплатите за м.12.2015 г. се изплащат през м.01.2016 г./?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peneva

Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2016 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Искам само да съобщя за един пропуск при годишното изравняване. При автоматично генериране на платежни към бюджета, сумата в платежното за данъка не е намалена с данъка за възстановяване. В начислението на Д6 е както трябва.
Върнете се в началото
grethen79

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2016 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

имам декларации по чл. 22в, но тъи като облекчението за деца не се отразява никъде в декларация 1, а декларация 6 я подавам без данъка за съответният месец, на следващия месец подавам декларация 6 само с данъка, дали няма да мога да подам месец 12,2015год. без да си актуализирам програмата. версията ми е 2.00.012 Да я актуализирам след 25,01,2016год. когато са излезли и новите осигурителни прагове, тогава да си направя и изравняването на данъка, което ще се отрази в януарските заплати.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2016 09:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Ръчно можете да организирате изравняването. Ваша е преценката.

Само имайте предвид, че Служебните бележки за данък няма да са Ви актуални с вер. 2.00.012. Не можете да ги предоставяте на работниците.
keranovp

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2016 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден! Имам проблем при изчисляването на данъчните облекчения. Правя всичко както е описано в темата. Генерирам вноски към бюджета и счетоводна справка и имам разминаване на ЗДДФЛ. На Вноските към бюджета имам сумата от 500.97 а на счетоводната справка респективно платежното е 701.19 След пълен преглед на ведомостта стигнах до заключението, че разликата идва от двама служители.

На единия възстановявам 219лв данък, а на другия 20лв. Данъка за месеца на първия е 38.78лв ,а на втория 0.

219+20-0-38.78 = 200.22

Платежното ми излиза със сума 701.19. Аз си мисля, че трябва да се внесат към бюджета 500.97, но може и да греша.

Моля, за компетентно мнение по въпроса. Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2016 09:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Това разминаване е нормално. Вие трябва да начислите точно 701.19 лв. данък по сметка 454, но реално внасяте само 500.97 лв.
Салдото по 454 ще си закриете със обратно записване по 421, тъй като се намаляват и удръжките на лицето, което има данък за възстановяване в повече от начисления за месеца.

А, по отношение на платежните нареждания, с коя версия на програмата работите? При мен данъкът е равен на Вноски по кодове към бюджета.
keranovp

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2016 09:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. С последната версия на продукта 014.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kremikk

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2016 17:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Бях задала въпрос по-горе:
kremikk написа:
Имам такъв въпрос:
Защо е нужно първо да се начислят заплатите за м.12.2015 г. и след това да се направи годишно преизчисляване на данъка, при положение, че м.12.2015 г. не участва в годишната база /при условие, че заплатите за м.12.2015 г. се изплащат през м.01.2016 г./?

Никой ли не смята за нужно да ми отговори?
Върнете се в началото
experta_biz

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2016 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

kremikk написа:
Здравейте!
kremikk написа:
Имам такъв въпрос:

Въпросът е резонен. Жалко, че няма отговор от Микроинвест. Наистина в базата влизат получените суми през 2015 г. което включва РЗ за 12/2014 г., защото се изплаща през 01/2015 г., но изключва РЗ 12/2015 г., защото се изплаща през 01/2016 г., освен, ако не е уговорено друго.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Яну 15, 2016 08:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Един форум е доброволна среда за обмен на мнения и поддръжка. Няма нищо задължително. В момента повечето от колегите са заети с измененията във версиите за 2016 година и на форума се отделя минимално време. Приоритетите са изясняване на всички изменения в законодателството, които съвсем не са малко.

Затова, ако е толкова важно, заповядайте в нашия офис за консултация.

PS: Във форуми на други производители и държавни структури получавате отговорите в рамките на 3-4 месеца, но никой не се оплаква.
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пет Яну 15, 2016 17:30    Заглавие: Отговорете с цитат

experta_biz написа:
kremikk написа:
Здравейте!
kremikk написа:
Имам такъв въпрос:

Въпросът е резонен. Жалко, че няма отговор от Микроинвест. Наистина в базата влизат получените суми през 2015 г. което включва РЗ за 12/2014 г., защото се изплаща през 01/2015 г., но изключва РЗ 12/2015 г., защото се изплаща през 01/2016 г., освен, ако не е уговорено друго.

Честно казано, аз не виждам смисъл от "отговор от Microinvest" след всичките указания за начина на работа, които описахме.

1. Данъчните облекчения за деца по чл. 22в и 22г от ЗДДФЛ се реализират в модула за Годишно преизчисляване на данък по ЗДДФЛ';

2. В менюто за годишно преизчисляване сме въвели възможност за избор на период, който да се включи в преизчисляването.

Потребителят сам преценява кои периоди желае да включи и в кой месец желае да нанесе резултата от годишното преизчисляване, на база на действащата нормативна уредба.
kremikk

МнениеПуснато на: Пон Яну 18, 2016 09:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм задължила никого с отговор. Попитах нормално, защото видях, че други потребители получават отговори. Законовата постановка съм прочела, исках да разбера защо е нужно действието в програмата.
Все пак благодаря, че ми отговорихте!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети