Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПРОБЛЕМИ след актуализация до версия 2.00.015/26.01.2016
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
experta_biz

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 20:50    Заглавие: ПРОБЛЕМИ след актуализация до версия 2.00.015/26.01.2016 Отговорете с цитат

Моля в тази тема да бъдат преместени всички мнения, отнасящи се до проблеми след актуализиране на Микроинвест ТРЗ и ЛС Про до версия 2.00.015 / 26.01.2016 г.
Освен това моля колегите да вписват своите проблеми с версия 2.00.015 само в тази тема, за да има прегледност, а не всеки да си описва своя проблем в отделна тема. По - лесно е за следене.

Аз лично ще се въздържа известно време от актуализацията. Четейки форума вашите проблеми и въпроси не са малко ...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

при мен всичко работи
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
experta_biz

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 23:31    Заглавие: Отговорете с цитат

slavib написа:
при мен всичко работи

Пробвахте ли да генерирате файл за болничен и да го подедате ?
gvt_bg

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 09:34    Заглавие: Отговорете с цитат

При мене изникна следният проблем. В една от фирмите в личните картони на работниците направих смяна на минималната заплата. Само на един не мога, защото не ме допуска програмата да влезна в картона. Изписвами съобщение за грешка и ме изхвърля от програмата. Писах и изпратих на микроинвест грешката и до сега никой не ми се обади или пише какъв е проблема. !!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото
gvt_bg

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 09:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Дата: 27.01.2016 14:38:44
Версия: 2.00.015
Операционна система: Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1
Съдържание: General Error: 100 :
Timestamp: 27.01.2016 12:38:44
Message: HandlingInstanceID: cb39cfb3-692e-43af-b59b-f78219a26c36
An exception of type 'System.NullReferenceException' occurred and was caught.
-----------------------------------------------------------------------------
01/27/2016 14:38:44
Type : System.NullReferenceException, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089
Message : Object reference not set to an instance of an object.
Source : Microinvest.TRZPro.Core
Help link :
Data : System.Collections.ListDictionaryInternal
TargetSite : System.Collections.Generic.IEnumerable`1[Microinvest.Framework.Core.Common.ValidationResult] Validate(Microinvest.Framework.Core.Interfaces.Services.IXSDProviderService)
HResult : -2147467261
Stack Trace : at Microinvest.TRZPro.Core.Model.AbsenseApplications.AbsenseApplicationBase.Validate(IXSDProviderService xsdValidator)
at Microinvest.TRZPro.Core.Model.AbsenseApplications.AbsenseApplicationBase.Validate(IXSDProviderService xsdValidator)
at Microinvest.TRZPro.Core.Model.AbsenseApplications.Pril9.BPril9NumberPril9.Validate()
at Microinvest.TRZPro.DatabaseServices.Model.AbsenseApplication.Validate()
at ‌‎‭‬‮‬‪‬‮‪‏‏‭‪‎‏‪‮.‭‪‭‪‮‮‭‬‬‮‎‫‎‪‭‏‭‮‏‮‪‏‬‏‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‏‮‍‌‭‪‪‫‏‌‮‎‫‮‬‭‏‮‫‬‌‮.‮‬‭‏‬‪‮‫‫‭‭‬‮‭‪‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‏‮‍‌‭‪‪‫‏‌‮‎‫‮‬‭‏‮‫‬‌‮.‪‭‫‏‪‏‫‏‭‎‎‎‬‮‪‏‬‪‫‬‮‪‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at Microinvest.TRZPro.Payroll.ViewModels.Payroll.Absense.EditSickNoteViewModel.‭‮‫‏‬‌‎‭‫‭‮‫‬‭‪‪‮(AvailableAbsenseApplications , Boolean )‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at Microinvest.TRZPro.Payroll.ViewModels.Payroll.Absense.EditSickNoteViewModel.‭‪‪‏‭‪‏‭‎‮‭‬‭‏‮‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at Microinvest.TRZPro.Payroll.ViewModels.Payroll.Absense.EditSickNoteViewModel.‬‭‪‬‍‍‭‏‭‎‭‫‭‪‮‭‏‬‌‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at Microinvest.TRZPro.Payroll.ViewModels.Payroll.Absense.EditSickNoteViewModel.InitProperties(IEvent eventItem, Boolean isNew)
at Microinvest.TRZPro.Payroll.ViewModels.Payroll.Absense.EditSickNoteViewModel..ctor(IUnityContainer container, IEvent eventItem, Boolean isNew, IEnumerable`1 eventTypes, IPayroll payroll)
at Microinvest.TRZPro.Payroll.ViewModels.Payroll.BasePayrollCalendarViewModel..ctor(IUnityContainer container, IPayroll payroll, DateTime salaryMonth)
at ‮‬‮‏‭‮‬‎‪‫‮‪‫‏‍‎‮‏‭‮‬‮..ctor(IUnityContainer container, IPayroll payroll, DateTime salaryMonth)‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‭‬‬‮‏‬‏‪‫‫‎‮‪‭‫‪‬‫‫‫‫‍‏‍‮.get_SelectedCalendarViewModel()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‭‬‬‮‏‬‏‪‫‫‎‮‪‭‫‪‬‫‫‫‫‍‏‍‮.‭‭‬‬‪‫‮‮‎‎‫‫‏‪‬‭‏‭‮(IEnumerable`1 )‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‭‬‬‮‏‬‏‪‫‫‎‮‪‭‫‪‬‫‫‫‫‍‏‍‮.get_EmployeeBankAccountsViewModel()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‭‬‬‮‏‬‏‪‫‫‎‮‪‭‫‪‬‫‫‫‫‍‏‍‮.‎‏‪‎‎‬‍‪‮‭‪‪‪‭‏‫‭‪‮‎‬‮‏‏‪‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at ‭‬‬‮‏‬‏‪‫‫‎‮‪‭‫‪‬‫‫‫‫‍‏‍‮..ctor(IUnityContainer contanier, IEmployee employee, EmployeeListType employeeListType)‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at Microinvest.TRZPro.Payroll.Services.PayrollService.OpenPayroll(IEmployee employee, EmployeeListType employeeListType)
at Microinvest.TRZPro.Modules.Nomenclatures.ViewModels.Employees.EmployeeListViewModel.‌‭‎‪‫‮‏‪‫‎‫‪‪‫‫‭‪‫‭‬‫‭‮(Object )‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
at Microsoft.Practices.Composite.Presentation.Commands.DelegateCommand`1.Execute(T parameter)
at Microsoft.Practices.Composite.Presentation.Commands.DelegateCommand`1.System.Windows.Input.ICommand.Execute(Object parameter)
at MS.Internal.Commands.CommandHelpers.CriticalExecuteCommandSource(ICommandSource commandSource, Boolean userInitiated)
at System.Windows.Controls.Primitives.ButtonBase.OnClick()
at System.Windows.Controls.Button.OnClick()
at System.Windows.Controls.Primitives.ButtonBase.OnMouseLeftButtonUp(MouseButtonEventArgs e)
at System.Windows.UIElement.OnMouseLeftButtonUpThunk(Object sender, MouseButtonEventArgs e)
at System.Windows.Input.MouseButtonEventArgs.InvokeEventHandler(Delegate genericHandler, Object genericTarget)
at System.Windows.RoutedEventArgs.InvokeHandler(Delegate handler, Object target)
at System.Windows.RoutedEventHandlerInfo.InvokeHandler(Object target, RoutedEventArgs routedEventArgs)
at System.Windows.EventRoute.InvokeHandlersImpl(Object source, RoutedEventArgs args, Boolean reRaised)
at System.Windows.UIElement.ReRaiseEventAs(DependencyObject sender, RoutedEventArgs args, RoutedEvent newEvent)
at System.Windows.UIElement.OnMouseUpThunk(Object sender, MouseButtonEventArgs e)
at System.Windows.Input.MouseButtonEventArgs.InvokeEventHandler(Delegate genericHandler, Object genericTarget)
at System.Windows.RoutedEventArgs.InvokeHandler(Delegate handler, Object target)
at System.Windows.RoutedEventHandlerInfo.InvokeHandler(Object target, RoutedEventArgs routedEventArgs)
at System.Windows.EventRoute.InvokeHandlersImpl(Object source, RoutedEventArgs args, Boolean reRaised)
at System.Windows.UIElement.RaiseEventImpl(DependencyObject sender, RoutedEventArgs args)
at System.Windows.UIElement.RaiseTrustedEvent(RoutedEventArgs args)
at System.Windows.UIElement.RaiseEvent(RoutedEventArgs args, Boolean trusted)
at System.Windows.Input.InputManager.ProcessStagingArea()
at System.Windows.Input.InputManager.ProcessInput(InputEventArgs input)
at System.Windows.Input.InputProviderSite.ReportInput(InputReport inputReport)
at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.ReportInput(IntPtr hwnd, InputMode mode, Int32 timestamp, RawMouseActions actions, Int32 x, Int32 y, Int32 wheel)
at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.FilterMessage(IntPtr hwnd, WindowMessage msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
at System.Windows.Interop.HwndSource.InputFilterMessage(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
at MS.Win32.HwndWrapper.WndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
at MS.Win32.HwndSubclass.DispatcherCallbackOperation(Object o)
at System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
at MS.Internal.Threading.ExceptionFilterHelper.TryCatchWhen(Object source, Delegate method, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.LegacyInvokeImpl(DispatcherPriority priority, TimeSpan timeout, Delegate method, Object args, Int32 numArgs)
at MS.Win32.HwndSubclass.SubclassWndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam)
at MS.Win32.UnsafeNativeMethods.DispatchMessage(MSG& msg)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrameImpl(DispatcherFrame frame)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrame(DispatcherFrame frame)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.Run()
at System.Windows.Application.RunDispatcher(Object ignore)
at System.Windows.Application.RunInternal(Window window)
at System.Windows.Application.Run(Window window)
at AgTUKZfCKYynouEEvLHdSTdyhlTX.‪‫‫‎‪‭‭‫‌‎‬‬‌‏‫‬‪‎‮()‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

Additional Info:

MachineName : VG
TimeStamp : 27.01.2016 12:38:44
FullName : Microsoft.Practices.EnterpriseLibrary.ExceptionHandling, Version=5.0.414.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35
AppDomainName : Microinvest TRZ.exe
ThreadIdentity :
WindowsIdentity : VG\VG

Category: General
Priority: 0
EventId: 100
Severity: Error
Title:Microinvest TRZ Pro Unhandled Exception
Machine: VG
App Domain: Microinvest TRZ.exe
ProcessId: 3152
Process Name: D:\Microinvest\TRZ Pro\Microinvest TRZ.exe
Thread Name:
Win32 ThreadId:864
Extended Properties:
Върнете се в началото
dyndla

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също имам проблем с подаването на болнични. Пише ми, че файла не ми отговаря на тяхната система-на нои. Някой да знае дали аз нещо бъркам?
Върнете се в началото
dyndla

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Изписва ми такава грешка:
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'NumberPril9' has invalid child element 'PatientsChartNumber'. List of possible elements expected: 'Number'
Къде бъркам? Подавам втори болничен за раждане. Какви ли варианти не пробвам и нищо не се получава.
Върнете се в началото
Nina Kirilova

Местожителство: ЯМБОЛ

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, сега започнах да актуализирам автоматично в картоните - МОД и ТЗПБ . МОД се се зарежда правилно според НКПД. Но процента ТЗПБ - не. Нашия код за икономическа дейност е - 45.32 - Търговия на дребно с части и принадлежности за автомобили. За миналата година ТЗПБ беше - 0,4 % . Но за тази година го дават - 0,5 % . А в картона си остава % ТЗПБ - 0,4 % - т.е. стария процент.
Върнете се в началото
ekkdes

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Премествам от другата тема.

Нещо не ми се струва читава тази бланка. Поне във вида в който е при мен.
Ако не бъркам уведомлението трябва да е за 2016 г. Да посочва неизползваните дни за 2015 г. и тези от 2016 г. които служителят има право да ползва.

Ето как изглежда бланката в новата версия:
Код:
относно: размера на платения годишен отпуск за [д_Предходна_година_за_оставащ_платен_годишен_отпуск] г.

На основание чл.37а от Наредбата за работното време, почивките и отпуските Ви уведомявам, че за [д_Предходна_година_за_оставащ_платен_годишен_отпуск] г. не е използван полагащият се платен годишен отпуск в размер на [сл_Неизползван_годишен_отпуск] дни.

Според мен погрешно е посочена 2015 г. и са дадени само дните от предходна година. Изобщо няма текст за дните отпуск за 2016. Отделно, текстът се повтаря и втори път, като в него на мястото на дните излиза годината - 2015 дни. (?!)

"На основание чл.37а от Наредбата за работното време, почивките и отпуските Ви уведомявам, че за 2015 г. не е използван полагащият се платен годишен отпуск в размер на 2015 дни."
Върнете се в началото
dyndla

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

dyndla написа:
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'NumberPril9' has invalid child element 'PatientsChartNumber'. List of possible elements expected: 'Number'
Къде бъркам? Подавам втори болничен за раждане. Какви ли варианти не пробвам и нищо не се получава.

Подадох болничния чрез програмата на НОИ. Попълних данните както са във вашето приложение 9. Прие ми се болничния без проблем. През вашата програма обаче постоянно ми изписва едно и също съобщение.
Къде бъркам? Не искам да вкарвам постоянно ръчно болнични в програмата на НОИ.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

dyndla написа:

Здравейте,

Направили сте начисляване на заплати и изготвяне на Експорт на данни за болнични при отворени картони с болнични. Запишете данните на лицата, затворете програмата, отворете я отново и изгответе нов експорт.
keranovp

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. След актуализацията на платежните документи ми излиза дата на подаване на документа, а на мен ми трябва полето да е празно.. Има ли вариант да се остави празно.. опитах какво ли не. Няма ли начин този календар, който излиза под полето да се изключи по някакъв начин?? В момента не мога да ползвам платежните документи генерирани по този начин..

Последната промяна е направена от keranovp на Чет Яну 28, 2016 14:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dyndla

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Рашева написа:
dyndla написа:

Здравейте,

Направили сте начисляване на заплати и изготвяне на Експорт на данни за болнични при отворени картони с болнични. Запишете данните на лицата, затворете програмата, отворете я отново и изгответе нов експорт.

Благодаря много за отговора. Получи се.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Nina Kirilova написа:
Здравейте, сега започнах да актуализирам автоматично в картоните - МОД и ТЗПБ . МОД се се зарежда правилно според НКПД. Но процента ТЗПБ - не. Нашия код за икономическа дейност е - 45.32 - Търговия на дребно с части и принадлежности за автомобили. За миналата година ТЗПБ беше - 0,4 % . Но за тази година го дават - 0,5 % . А в картона си остава % ТЗПБ - 0,4 % - т.е. стария процент.

Здравейте,

Извършихте ли операция Актуализиране на ТЗПБ и МОД, за да се заредят новите стойности и номенклатури за 2016 г. (менюто се намира в Редакция -> Бързи промени в лични картони)?

При мен за КИД 45.32 автоматично се зарежда ТЗПБ= 0.5 % при активен месец за начисляване на заплати 01.2016 г.!
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

ekkdes написа:
Премествам от другата тема.

Нещо не ми се струва читава тази бланка. Поне във вида в който е при мен.
Ако не бъркам уведомлението трябва да е за 2016 г. Да посочва неизползваните дни за 2015 г. и тези от 2016 г. които служителят има право да ползва.

Ето как изглежда бланката в новата версия:
Код:
относно: размера на платения годишен отпуск за [д_Предходна_година_за_оставащ_платен_годишен_отпуск] г.

На основание чл.37а от Наредбата за работното време, почивките и отпуските Ви уведомявам, че за [д_Предходна_година_за_оставащ_платен_годишен_отпуск] г. не е използван полагащият се платен годишен отпуск в размер на [сл_Неизползван_годишен_отпуск] дни.

Според мен погрешно е посочена 2015 г. и са дадени само дните от предходна година. Изобщо няма текст за дните отпуск за 2016. Отделно, текстът се повтаря и втори път, като в него на мястото на дните излиза годината - 2015 дни. (?!)

"На основание чл.37а от Наредбата за работното време, почивките и отпуските Ви уведомявам, че за 2015 г. не е използван полагащият се платен годишен отпуск в размер на 2015 дни."

Това не е така, добре погледнете данните, които се генерират от програмата. Манипулирали сте шаблона на Уведомлението от меню Редакция на бланкови документи, "омазали" сте си бланката.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети