Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

От Microinvest Invoice към Microinvest Invoice Pro
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maria_gr

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2014 14:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Вероятно не виждате разширенията на файловете. Затова не можете да различите mdb файлът от другите. Моят съвет е да се свържете с нас, ние имаме подходящите знания за да Ви прехвърлим данните. Самостоятелно се случва клиентите да унищожат ценни файлове и данни е след това е много по-сложно да се "спаси" информацията.

Да, не можех да виждам разширението на някои от файловете. Открих този файл, но когато опитам да отворя файла излиза съобщение "не е възможно да стартирам програмата" Това проблем ли е или направо да си сваля Invoice Pro и да следвам инструкциите, описани в началото на тази тема? Мога ли някъде да видя как се работи с тази програма, за да преценя дали ще ни е удобна?
С нея могат ли да се издават проформа фактури и международни фактури?
Отново ви благодаря за отделеното време
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2014 15:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Как точно се опитвате да "отворите този файл"? С коя програма и какво общо тук има Microinvest Invoice Pro? Там въобще няма отваряне на файлове.

Тъй като въпросите са много странни за нас, свържете се с нашата поддръжка за настройка на системата.
maria_gr

МнениеПуснато на: Вто Сеп 09, 2014 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Как точно се опитвате да "отворите този файл"? С коя програма и какво общо тук има Microinvest Invoice Pro? Там въобще няма отваряне на файлове.

Тъй като въпросите са много странни за нас, свържете се с нашата поддръжка за настройка на системата.

Писах e-mail на поддръжката, според инструкциите във вашият сайт, но вече седмица нямам никакъв отговор! В описаните инструкции пише, че трябва да имам достъп до четене до файла invoice.mdb. Въпросите ми може да са странни за вас, но аз не съм програмист и питам за нещата, които не са ми ясни! Моята работа е в съвсем различна сфера. Ако се получи проблем, моята фирма ще пострада и затова питам за всичко, което не ми е ясно. Затова е форумът ( вашата фирма е написала така) ! Не знам кое е странно - питането ми дали мога да видя как работи програмата, преди да я сваля или дали инструкциите са актуални?
Дали могат да се издават проформа фактури е много важен за мен въпрос!

Та инструкциите за преминаване от единия към другия продукт актуални ли са?
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 09, 2014 12:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
За да прехвърлите базите данни от Invoice в Invoice Pro трябва да направите следното:
1. Да свалите последната актуална версия на Invoice Pro , която в момента 1.02.22.
2. Да я инсталирате като централно работно място, без да затваряте показваците се прозорци по време инсталацията.
3. Отваряте програмата:
3.1 Избирате: Меню Операции->Импорт на база данни от Микроинвест Invoice;
3.2 Избирате пътя до файла *.mdb и потвърждавате с ОК
Само трябва да съобразите дали вашата операционна система е 32 или 64 битова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maria_gr

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2014 15:12    Заглавие: закръглянето в сумите Отговорете с цитат

Здравейте,

отскоро използвам Микроинвойс Про и съм много доволна.
Забелязах, обаче, че при смятането на сумите винаги закръгля към по-малкото число. Това създава проблеми на счетоводителя, защото те не са със същата програма и там закръглянето е обичайното - при 5 или над 5 - към по-голямото. Т.е , ако сумата е 55.678, трябва да се получи 55.68, но програмата го записва като 55.67. Не открих възможност за такава настройка, можете ли да помогнете вие?

Предварително ви благодаря за отделеното време.
Върнете се в началото
slyn4ice84

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 14:02    Заглавие: Microinvest Invoice към Microinvest Invoice Pro Отговорете с цитат

здравейте искам да попитам дали двете програми Microinvest Invoice и Microinvest Invoice Pro могат да работят на един компютър предварително благодаря
Върнете се в началото
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

ако компютърът е с подходящи параметри, няма проблем двете програми да работят на него. Препоръчваме да насочите вниманието си към програмите от Pro-серията, т.к. по функционалност и надеждност надминават предходните продукти.
diodibg

МнениеПуснато на: Нед Дек 13, 2015 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Досега ползвах Microinvest Invoice, но се наложи се да си взема по-нов компютър, на който за съжаление, не мога да я инсталирам.
Затова си инсталирах Microinvest Invoice Pro. Опитах се да прехвърля базата с данни от Microinvest Invoice, като следвах насоките дадени тук, но не ми се получава.
Когато се опитам да кача файла с архива, се появява съобщение: Некоректен файлов формат!
Файлът, който се опитвам да кача, ми се записва на флашка, след като архивирам базата данни в Microinvest Invoice и програмата ме пита дали да запише архива върху външното устройство. При мен този файл изглежда така: INVOICE2.000; няма го това разширение .mdb.
С Microinvest Invoice-а този архив си се зареждаше, но сега не се получава. Какво да направя?
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 09:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Това, което трябва да направите е да "налеете" еднократно базата данни на Invoice в Invoice Pro. Архивиране и възстановяване е процедура, която не може да се използва в този случай.

Вземете .mdb файла от стария компютър (с избор на меню Файл->Активна база в старата система ще видите къде се намира файлът). Импортирайте старата база в Invoice Pro от меню Операции -> Прехвърляне на фирма от Microinvest Invoice .
diodibg

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 10:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Благодаря за бързия отговор.
Проблемът е, че старият компютър се скапа тотално и в момента разполагам само с този файл, който съм архивирал на флашката.
Предполагам, че в този случай трябва да инсталирам някъде Microinvest Invoice, да заредя базата, която имам и тогава да намеря и прехвърля файла .mdb.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърнете внимание, че става дума за mdb файл, а не за архив като 000 файл. Може би Вие посочвате архив, вместо самата база.
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Правилно предполагате. Възстановявате си някъде файл.000 и получавате файл.mdb
kolev87

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2017 18:33    Заглавие: . Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам следния проблем, след миграция от Invoice към Invoice Pro ми излиза информацията от базата данни коректно. Обаче, когато натисна Печат на фактура от Редакция->Документи ми се отваря прозорец Database Login, където поисква парола.

Как може да се разреши този проблем?

Благодаря!
Върнете се в началото
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2017 18:39    Заглавие: Re: . Отговорете с цитат

kolev87 написа:
Здравейте,

Имам следния проблем, след миграция от Invoice към Invoice Pro ми излиза информацията от базата данни коректно. Обаче, когато натисна Печат на фактура от Редакция->Документи ми се отваря прозорец Database Login, където поисква парола.

Благодаря!

Здравейте,
По някаква причина не Ви е инсталиран МS Native Client.
kolev87

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2017 22:09    Заглавие: Re: . Отговорете с цитат

Недялко Неделчев написа:
kolev87 написа:
Здравейте,

Благодаря!

Здравейте,
По някаква причина не Ви е инсталиран МS Native Client.

Тъй като имаше проблем с инсталацията на SQL, по препоръка от тази тема направих инсталацията ръчно с посочения файл от линка. Не знам дали има връзка, а от къде мога да го сваля и да си го инсталирам и този MS Native Client?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 5 от 9

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети