Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПГО нелогичен проблем

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dankolandre

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 08:06    Заглавие: ПГО нелогичен проблем Отговорете с цитат

Здравейте,
както всеки месец се боря с обезщетенията по 224 при напускане на служител. Сега имам такъв в април назначен-освободен с 13 работни дни и аз искам да му начисля 1 ден по 224, но Микроинвест има собствено мнение и упорито му дава 2. Моля дайте ми решение, спешно ми е днес!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 08:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте dankolandre,
Изпълнете следните стъпки:
1. Анулирайте заплатите с изчислени Дни обезщетение по чл. 224 от КТ;
2. Изтрийте Дата на прекратяване и Дата на последен работен ден в секция Данни за назначение;
3. Натиснете бутон Преизчисляване на отпуск в секция Данни от минал период – бутонът ще извърши преизчисляване на дните платен годишен отпуск. Направете проверка за изведените дни със Справка оставащ платен отпуск в меню Справки->Личен състав и др.;
4. Въведете Дата на прекратяване в секция Данни за назначение в личния картон на служителя;
5. Проверете стойността на изведените Дни обезщетение по чл. 224 от КТ.
Върнете се в началото
В.Господинова

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 09:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е проблем открай време, но ставаме на еквилибристи за да отчетем правилно обезщетенията, защото при разсчетоводяване на заплатите се объркват и правилните изчисления.
Програмата по принцип има склонност да прибавя по един ден към обезщетенията по чл. 224 и това може да се коригира САМО когато месецът не е приключен.
Другото, което се получава при мен е, че систематично ми начислява 20 дни неползван отпуск за минала година на лица, назначени през януари/февруари тази година.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
От поста Ви не се разбира дали описаните от мен стъпки са изпълнени. А ако е изпълнена всяка една от тях, то какъв е резултата.
Върнете се в началото
В.Господинова

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, опитвам се да ги изпълня, но получавам следните резултати:
1. Още на стъпка Преизчисляване на отпуск ми начислява 20 дни за 2019 г на лица, назначени през януари тази година.
2. При начисляване на отпуск закръглява в повече, не е редно 5,28 да се закръгли на 6, нали?
3. Справка оставащ платен отпуск не отчита ползваните отпуски и ми дава такива фантастични цифри, че изобщо не мога да разчитам на нея.
Трябва да минавам през всеки един от около 30 човека, които освободихме този месец.
Върнете се в началото
Йордан Атанасов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
хубаво е да видим описаният от вас проблем. При нас не се наблюдава подобен проблем.
Върнете се в началото
В.Господинова

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Прилагам част от справката с маркирани цифри, които не са коректни:

[/url]

Не съм включила всички сгрешени, само извадка.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2020 15:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Описаните от Вас несъответствия не са специфика в логиката на програмата. Ще бъде необходим анализ на базата данни. Бихте ли ми изпратили телефон за връзка на e-mail : maria@microinvest.net.
Върнете се в началото
dankolandre

МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2020 06:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
много благодаря за стъпките, но има един малък проблем. Базата и е от над 150 човека. През корекция нанасям информация която ако анулирам заплатите ще изгубя. Това не е решение.
Преди да изчисля заплати, винаги коригирам дни обезщетение по 224, защото този проблем с Микроинвест не можете да го оправите с години. При следваща актуализация просто махнете логиката да задава каквито и да е дни, за да може ние да работим нормално.
Не ми написахте отговор каква според вас е логиката на човек назначен в април с 13 работни дни да получи 2 дни по 224 и как без да анулирам заплати да го коригирам.
Благодаря, очаквам съдействие
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2020 08:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
В последният си пост споменавате за некоректни стойности за изчисленият от програмата оставащ платен годишен отпуск, както и дните с обезщетение по чл. 224 от КТ при прекратяване на трудовия договор.
Описаните от мен стъпки включват използването на бутон Преизчисляване на отпуск с цел извършване на повторни изчисления от програмата и запис на новите стойности в базата данни.
Обърнете внимание, че бутон Преизчисляване на отпуск в секция Данни от минал период в личен извежда прозорец за ръчно въвеждане на дни неизползван отпуск преди започване работа с Microinvest ТРЗ и ЛС Pro. Използване на функция Преизчисляване на отпуск е възможна при минимум един месец с изчислени заплати в програмата.
Относно справка Оставащ платен отпуск, меню Справки→Личен състав и др, при експорт в MS Excel ще предостави допълнително данни, като дата на постъпване, дата на прекратяване и дни обезщетение по чл.224 от КТ.
Вие преценете дали ще отделите време за преизчисляване на стойностите в базата данни или ще продължите да работите по този начин.
Заложената логика при изчисляване на платеният годишен отпуск, оставащ и в обезщетение при прекратяване в закръгленията е в полза на служителя.
Полетата са отключени за корекции, като при желание от страна на потребителя изчислените от програмата стойности могат да бъдат редактирани.
Върнете се в началото
В.Господинова

МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2020 09:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да разбера какво значи аз да преценя дали да отделя време за преизчисляване на обезщетенията. За какво ползвам програма, ако не мога да разчитам на коректни резултати?
А и тези закръгления на обезщетенията са в ущърб на работодателя, особено в този момент, когато няма производство и приходи, а има много хора за освобождаване.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2020 11:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Бутон Преизчисляване на отпуск е наличен от вер. 2.00.034/30.10.2019г. Реализацията му, както вече отбелязах в предходния си пост цели отстраняване на всички нелогични стойности, изведени от програмата. Извършваните задълбочени анализи във времето по отношение на тези нелогични стойности показаха неправилно отразяване на дните, както и извършване на корекции в отсъствията от страна на потребителите.
Може да разчитате на програмата, като познаването на пълната и функционалност и възможности, които тя предоставя, както и заложените логики ще Ви помогнат да организрате най-ефективно времето си.
Смятам с този мой пост да приключа дискусията тук във форума. При възникнали допълнителни въпроси може да се свържете с мен на 02 955 55 15.
Желая успешен ден Smile
Върнете се в началото
dankolandre

МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2020 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

лицето за което говоря е назначено и освободено в месец април, за какви преизчисления от минал периода говорите. нулирала съм в картон му дори всички полагаеми дни ПГО за 2020 и пак ми изчислява 2 дни.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети