Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Относно обединяване и сумиране на продажби

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zmax

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2018 15:18    Заглавие: Относно обединяване и сумиране на продажби Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам проблем с последната версия на Склад Про. Тъй като използвам справка продажби и от нея създавам поръчка където ми прехвърля продажбите и в колоната количество ми показва наличностите.
След което маркирам всички и с ctrl+f12 обединявам еднаквите продукти.
Проблемът е, че сега не ми обединява и сумира еднакви продукти, които са продадени на различна цена (различна е тъй като различни клиенти имат различни отстъпки)

Някой с идея?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2018 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как да се обединят редове, когато са с различна цена.
zmax

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2018 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

В предната версия с която бях можеше. Има ли алтернатива?!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2018 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

От това следваха грешки, които не могат да се получат при текущата версия. Пример искате ли?
varnastore

МнениеПуснато на: Чет Сеп 24, 2020 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам същия проблем, само че при мен цените са с една и съща цена и не се обединяват при създаване на фактура

Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 25, 2020 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

varnastore написа:
Имам същия проблем, само че при мен цените са с една и съща цена и не се обединяват при създаване на фактура

Дайте ни достъп до този компютър за да видим причината. При мен се обединява.
varnastore

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2020 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Да обясня при моята версия какъв е проблема. Правя Оферта 1 с артикул 1 и артикул 9,8 и 7, после правя Оферта 2 с артикул 1 и артикул 5,6 и 10. После трансформирам двете оферти в една оферта, при трансформацията получавам два реда с артикул 1 (който е на една и съща цена). Единия ред го махам ръчно и си качвам нужната бройка към другия ред. После правя трансформация на тази оферта към продажба, и отново двата събрани реда от офертата се трансформират в два отделни реда на продажбата (пак с едни и същи цени). След като си поиграх с настройките и махнах начина на "работа с партиди", редовете започнаха да се събират при трансформация. По начало не работим с партиди (но скоро ще започнем). Та въпроса ми е, аз ли бъркам някъде, или просто програмата не може да обединява едни и същи редове с едни и същи артикули, и с едни и същи цени при трансформация на документи и да работи с партиди едновременно?
Ако според вас може да работи така, ще дам достъп до програмата за да видите защо тази (последна версия) не иска да обединява редовете и да работи с партиди.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Сеп 28, 2020 08:29    Заглавие: Отговорете с цитат

При работа с партиди се гледам много параметри - идентификатор на партидата, индивидуална цена на закупуване. Дори всичко да съвпада, но доставната цена да е различна, програмата ще разделя на 2 партиди.

Пробвайте клавишните комбинации Ctrl-F12 и Shift-F12, те служат за разделяне и обединяване на стоки в операциите.
varnastore

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2020 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:

Пробвайте клавишните комбинации Ctrl-F12 и Shift-F12, те служат за разделяне и обединяване на стоки в операциите.

нито една от двете комбинации не предприема някакви действия.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2020 16:39    Заглавие: Отговорете с цитат

От това следва, че двата реда не могат да се обединят поради различна причина, например отделни цени по редове, отделни партиди или нещо подобно. Позвънете ми на 0888 344 304 когато сте пред компютъра, в работно време.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети