Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Неправилно изчисление на трудов стаж
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ral

МнениеПуснато на: Чет Фев 12, 2015 11:24    Заглавие: Отговорете с цитат

hariti написа:
В УП-то не се пише трудов, а осигурителен стаж, който не се изчислява по Кодекса на труда, както претендирате.

При работа на 8ч осигурителният стаж е равен на зачетения трудов стаж, така че си спестете труда да ми казвате кое, как и къде се изчислява! Достатъчно ми разводнихте темата, която мисля вече се изчерпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SabinaP

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2015 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

ral написа:
hariti написа:
В УП-то не се пише трудов, а осигурителен стаж, който не се изчислява по Кодекса на труда, както претендирате.

При работа на 8ч осигурителният стаж е равен на зачетения трудов стаж, така че си спестете труда да ми казвате кое, как и къде се изчислява! Достатъчно ми разводнихте темата, която мисля вече се изчерпа.

Здравейте, не зная защо така остро реагирате на написаното от hariti, при положение че е прав/а и се опитва да Ви насочи Smile Това че осигурителния стаж е равен на зачетения трудов стаж - добре, но погледнете в самия образец на УП-3 какво пише над колоните, в които се нанася стажа : "Осигурителен стаж изчислен по реда на чл.38 и чл.39 от наредбата за пенсиите и осигурителния стаж". А в тези членове пише как се изчислява стажа, когато в отделни месеци не са отработени всички работни дни....Не смятам повече да разводнявам темата Smile
Върнете се в началото
kremikk

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2015 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз да се включа по темата.
При мен, за времето от 05.08.2014 до 31.01.2015, последен работен ден 30.01.2015, програмата ми изготви УП 2 със стойности:
-05.08.14-31.12.14 - 4 месеца, 28 дни
-01.01.15-31.01.15 - 30 дни
Реших да не се доверявам на себе си, макар че попълних трудовата книжка със стаж: 5 месеца и 26 дни, и пуснах споменатия калкулатор на К и К да изчисли по двата метода стажа. Според първи метод стажа е 5 месеца и 26 дни, а според втори вариант - 5 месеца и 19 дни. Както и да изчисляват програмата и калкулатора, те си противоречат с няколко дни.
И в края на краищата, лицето получи 2 документа с 2 различни стажа.
Чакам момента, в който от НОИ ще се обадят и ще ме накарат да правя корекции. А когато дойде време, някой да подава докумети за пенсия не ми се мисли какво ще обяснявам.

Другият случай, от днес е, че издадените УП-2 и УП-3 на лице, работило при 6-часов работен ден са с различни дни в осигуряване. УП-2 е с дните, които се зачитат за трудов стаж, а УП-3 е с изчислените дни, спрямо пълен работен ден. Това добре. Аз преди също така ги правех, но служителите от НОИ връщат хората, защото имат инструкции, че 2-та стажа трябва да са еднакви. И после като дойде лицето да ти се сърди, че не работиш правилно и се налага да се разкарва, върви доказвай, че си прав.

Извън темата:(Друг е въпросът, защо след като УП-2 е за осигурителен доход е нужно да се мъдри и стаж там, пък бил той трудов или осигурителен. Или да ги обединяват с УП-3 или да ги махат изобщо.)
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2015 16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Разликите са в закръгления на дните. Имайте предвид, че в НОИ стажът се преизчислява по 3-ти начин...

Когато лицето не е на 8 часов работен ден Трудовият стаж се изчислява като за 8, а Осигурителния - пропорционално на времето.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети