Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Неправилно изчисление на трудов стаж
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ral

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2015 11:16    Заглавие: Неправилно изчисление на трудов стаж Отговорете с цитат

Здравейте,
работник е работил в предприятието от 11.11.2013г до 01.07.2014г т.е. последният му работен ден е 30.06.2014г.
Програмата смята,че трудовият стаж е 0г 7м 15д
Аз,обаче, смятам,че е 0г 7м 20д

Явно разликата е от това кой начин на изчисляване на стажа се използва.
Има ли възможност за някакви корекции в ТРЗ и ЛС Про относно този начин? Аз изчислявам по метода на изваждането.

Предварително благодаря за съдействието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
experta_biz

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2015 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип има два начина за пресмянате на трудовия стаж. Програмата е настроена да работи по един от тях. Вие сам/а може да си направите сътветните изчисления от ТУК . Изчисленията на програмата съвпадат с втория начин.
hariti

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Фев 07, 2015 12:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Той начина много отдавна си е само един, обаче никой не го спазва. Всички смятат 30 дни, което е неправилно от 2003 година насам. Друг е въпросът, че и служителите в НОИ така го смятат. Никой не чете, че във всички нормативни актове пише 21 работни дни.
Върнете се в началото
ral

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2015 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Според КТ:

Чл. 352. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 352 - ДВ, бр. 15 от 2010 г., в сила от 28.08.2010 г.) За трудов стаж се признава и времето по трудово правоотношение, през което работникът или служителят не е работил, в следните случаи:
1. почивните и празничните дни;.....

В КТ ясно е казано кои дни се признават за трудов стаж. И това, че лицето е работило от средата до края на месеца, не означава,че трябва да му се смятат само работните дни без почивните дни.
Кодексът на труда е по-висш нормативен документ от Наредбата за трудовата книжка и трудовия стаж.
НО след като съществува такова противоречие в нормативната уредба, всеки работодател/ счетоводител би следвало да избира начина си на работа и е недопустимо счетоводната програма да поставя такива ограничения.

experta_biz, благодаря за линка, но за какво плащам за счетоводна програма, ако не ми генерира правилно справките и се налага да използвам външни източници?

Ще помоля някой от Микроинвест да се включи с коментар по темата. Спешно трябва да издам едно УП и не вярвам да няма начин да се промени алгоритъма на изчисляване.
Върнете се в началото
hariti

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2015 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не четем както дявола евангелието, а да прочете и по-нататък
Подзаконова уредба
Чл. 356. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Министерският съвет издава наредба по прилагането на тази глава.
Върнете се в началото
ral

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2015 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази Наредба е в противоречие с чл. 352, който цитирах по-горе.
Върнете се в началото
ral

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2015 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Кога ще получа отговор от някой представител на Микроинвест?
Миналата седмица звънях 2 пъти по телефона за една актуализация и двата пъти уж ме оставяха на изчакване и накрая ми затваряха телефона!!!!

Дългогодишен клиент съм, но съм безкрайно разочарована от отношението!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2015 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

От кое точно сте разочарована? Все пак програмата смята правилно и това е проверено в практиката.

PS: Защо сте звънели по телефона за актуализация, като от 5 години предлагаме електронни актуализации без оператор?
PS2: Забелязахте ли как за удобство на клиентите увеличихме работното време с 2:30 минути, от 8:00 до 18:30?
ral

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2015 16:23    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Разочарована съм,че Вашите колежки ми затварят телефона и това не се случва за първи път. Разочарована съм от това,че отговорихте по темата след като изразих своето възмущение вместо да отговорите на въпроса ми от първия пост, а именно: "Има ли възможност за някакви корекции в ТРЗ и ЛС Про относно начина на изчисляване на стажа?"

2. Наясно съм,че отдавна предлагате електронни актуализации без оператор, но Вие наясно ли сте,че натискайки бутона "Актуализация" се сваля единствено актуализация за 32bit, но не и за 64Bit? Точно това се опитах да обясня на Вашите колежки,които съвсем напористо ми обясняваха да "цъкна" на бутон "Актуализация" и всичко ще е ок.
Да,ама не!

3. Относно това дали програмата смята правилно - до един момент трудовият стаж се изчисляваше коректно, в последствие явно сте променили алгоритъма,защото вече не изчислява по същия начин. Преди го е смятал погрешно ли?
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2015 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
По т.1. Може, но чрез доработка по ваш проект.
По т.2 Всичко си е перфектно. Аз съм х64 и нямах проблем с актуализацията на ТРЗ и ЛС от 009 към 010, чрез бутон Актуализация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2015 18:12    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Има ли възможност за някакви корекции в ТРЗ и ЛС Про относно начина на изчисляване на стажа?
Не, няма. Заложеният алгоритъм е правилен и няма необходимост да се променя.

2. Актуализацията на 32 и 64 битови версии е напълно правилна, за кой продукт става дума? В нашия офис почти всичко и 64 битово и се актуализира без проблеми.
ral

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 10:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Отварям страницата на Микроинвест, след това Счетоводен софтуер, избирам ТРЗ и ЛС Про и горе вдясно пише "Актуализация". Натискайки този бутон се сваля програмата х86, което всъщност е 32бита. Сама се справих, избирайки "Download 64bit вдясно от "актуализация".
Върнете се в началото
hariti

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

В УП-то не се пише трудов, а осигурителен стаж, който не се изчислява по Кодекса на труда, както претендирате.
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай толкова, моите УП-та до сега до едно не са харесани от НОИ поради една или друга причина, но човека заявява, че ще ползва техния регистър и всичко е ОК Laughing

между другото не са били от програми за заплати повечето

и актуализацията на 64 битовата програма ми работи без проблеми, чрез бутон от самата програма
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Актуализацията се изпълнява от самата програма. Ако ще сваляте от сайта - изберете директно сваляне на новата версия, а не актуализация.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети