Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Грешка в баланс и ОСК
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2014 14:36    Заглавие: Грешка в баланс и ОСК Отговорете с цитат

Здравейте,
при осчетоводяване на допълнителни вноски от съдружниците на основание на чл. 134 от ТЗ съм използвала с-ка 102, а за вноските на СОЛ съм използвала 107. При приключване на баланс и отчети ми излиза следната грешка - Общите резерви по Баланс за текущата година не се равняват със същите по ОСК - в баланса е сумата по 102, а в ОСК излиза + сумата по 107, а тя няма салдо по принцип - СОЛ си внася вноските в касата 501/107 и при начисляване - 107/461 ...как да оправя грешката?
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2014 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

можете да коригирате всяка една формула в отчети и баланси от меню Редакция -> Администриране -> Редакция на отчети и баланси.
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2014 17:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В новия сметкоплан, който е заложен в Делта Про, сметка 107 не присъства.
Ако желаете да я използвате влезте в меню Редакция-> Администриране -> Редакция на отчети и баланс и направете настройки на отчетите, за да се отразяват и стойностите по 107 във отчетите Ви.
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 08:24    Заглавие: Отговорете с цитат

А по коя сметка е предвидено да се отразяват вноските - защото и да махна 107 пак ми дава същата грешка. Питането ми е по 102 дали е правилно отразяването? Ако отразя внесените от собственика суми за осигуровки по 493 /вместо по 107/ пък ми дава неравнение на ОПП.
Пробвах да оправя формулите, но не се получава. Sad
Върнете се в началото
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 08:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо съм отчаяна - след направена актуализация днес с последните версии в отчетите ми изскочиха един куп грешки, които ги нямаше със старата версия - до вчера ги оправях тях - сега съвсем различни суми и дори миналогодишните отчети не са ми верни - до вчера излизаше съобщение, че всички данни са коректно попълнени - днес имам неравнение на баланс опр опп - изобщо - голяма каша е станала. В ТРЗ про искам да анулирам заплатите, които съм начислила за януари, за да ги начисля с новата версия - но ми казва, че няма заплати за анулиране, а в същото време ми излиза февруари за ново начисление - къде отиде януари - изпаднала съм в ужас - не незнам как да се оправя!
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 08:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем да си работите със 107, сметкопланът е примерен, а не задължителен Smile.

Кое Ви затруднява с настройката на отчетите в меню Редакция на отчети и баланс?
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 09:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали видяхте по-нагоре какво съм написала - формулите явно са променени и затова ми дава сега нови грешки - още повече в миналогодишния отчет - как да ги оправя?
Счетоводния резултат по Баланс и ОПР за теск.год.не се равнява със сумата - голяма е! Същата грешка и за предходната година - при положение, че вчера със старата версия данните бяха попълнени коректно?????? Грешка в паричните средства за миналата година ?????
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 09:32    Заглавие: Отговорете с цитат

По отношение на ТРЗ и ЛС Про - маркирайте датата, която се намира долу вляво от името на фирмата, ще се отвори календар, в който трябва да изберете дата от месец януари.
Така, в меню Операции -> Начисляване на заплати ще можете да начислите данните за януари.

По отношение на Делта Про - предполагам, че в меню Редакция на отчети и баланс сте избрали бутон Възстановяване на всички, което занулява Вашите корекции по формулите и зарежда зададените от Microinvest.

Свържете се с нас на 02/ 955 55 15, за да Ви помогнем в работата с модула.
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Изобщо не мога да се свържа, моля обадете ми се, когато Вие можете - 0897927735 -Боряна Петкова
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Също така е важно да не създавате паника. Датата за първа заплата е описана в документацията, при редакцията на ГФО няма нищо сложно. Все пак има достатъчно истерия от НАП, не я увеличавайте и Вие.

Само ще кажа че програмата работи коректно, важно е да изучите нейните функции. Създайте си една нова фирма и в тази фирма изпълнете от всяка операция по една, натиснете по веднъж всеки бутон на програмата и така ще разберете какви възможности има.
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не желая да създавам паника, просто искам някой да ми обясни как след актуализация /без да съм променяла формулите за ГФО/ и при коректни отчети преди това, се получиха такива разлики. Мисля, че съм наясно как работи програмата, но не откривам причина за тези разлики и просто искам помощ. Наистина от сутринта се опитвам да открия причината и да настроя формулите, но все същите грешки ми дава. Ще съм благодарна, ако някой все пак ми помогне.
Върнете се в началото
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Пет Фев 07, 2014 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново, може ли все пак да питам каква може да е причината да дава следната грешка: Счетоводният резултат по Баланс и ОПР за текущата година не се равнява със сумата 30583,93лв. - това е загубата -
посочена на ред VI Пасив - Текуща печалба/загуба със знак /-/, ред 11 от ОПР Приходи 30583,93 и дебитно салдо 123 - 30583,93? Абсолютно равнение имам...
И искам да кажа на г-н Павлов, че не искам да всявам паника, програмата работи добре, но трябва да премахна тази грешка, а не разбирам откъде идва..
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пет Фев 07, 2014 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Изведете справка Оборотна ведомост и проверете дали всички салда са отразени в Баланса на фирмата.
Преди това е задължително да сте направили приключвателните операции.
Боряна Петкова

МнениеПуснато на: Съб Фев 08, 2014 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо това направих...Проблемът е там,че преди актуализацията данните бяха коректни а след това се появи тази грешка и то за 2012г а данните в справките нямат разлика преди и след акт- само тази грешка, която ме притеснява...Освен това в края на 2012 излиза, че има неравнение с една сума, а като вляза в 2013 - като приключа 2012,разбира се, и дава същата грешка за предходна година, но със съвсем друга сума ...
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 08, 2014 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва конкретно да се погледнат данните за да се види къде е проблема. Само чрез форум това не може да стане.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети