Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Стартиране на склад про във работещ обект

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sandro_pz

МнениеПуснато на: Пет Юни 30, 2017 14:52    Заглавие: Стартиране на склад про във работещ обект Отговорете с цитат

Здравейте колеги.
Минавам към склад про във единия от обектите.
Имам няколко въпроса пред които съм изправен искам мнения и съвет.

Имам стара програма от която не мога да извадя справка за количества и цени. Това значи , че при стартирането ще трябва да се създаде нова база данни. Имам база която съм я изкарал от другия обект , но тя е по малка ще трябва новата да се надгражда.
Интересува ме как да въведа програмата във работа без да затварям обекта. И следователно как да направя ревизията. За сега ще вкарам цялата стока да я има като номенклатура и след това трябва по етапно да се вкарват количествата . Номера е да стане без затваряне на обекта защото не мога да си го позволя.
Дайте примери това как може да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P0ZiTR0N

МнениеПуснато на: Пет Юни 30, 2017 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

1) Какъв е проблем при изваждане на количества и цени?
2) Ако вярно съм разбрал, сте имате два обекти и те имат отделни бази. Искате да натрупате стоки във втората база и да стартирате продажби?
Ако е така, тогава направете XLS файл, след това пуснете импорт през Редакция - Администриране - Импорт на стоки (F1), и след това импорт на операции както доставка от служебния партньор със колоната "количество" от файла за импорт

Иначе - направете нова база, стоки и правете продажби (ако не работите с партиди). Кога ще получите количества, ще направете една доставка и тогава ще имате текущи остатъци

Имайте в предвид, че с операция Ревизия се запазват стойността само за сега, а не за някаква дата.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sandro_pz

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2017 06:50    Заглавие: Отговорете с цитат

P0ZiTR0N написа:
1) Какъв е проблем при изваждане на количества и цени?
2) Ако вярно съм разбрал, сте имате два обекти и те имат отделни бази. Искате да натрупате стоки във втората база и да стартирате продажби?
Ако е така, тогава направете XLS файл, след това пуснете импорт през Редакция - Администриране - Импорт на стоки (F1), и след това импорт на операции както доставка от служебния партньор със колоната "количество" от файла за импорт

Иначе - направете нова база, стоки и правете продажби (ако не работите с партиди). Кога ще получите количества, ще направете една доставка и тогава ще имате текущи остатъци

Имайте в предвид, че с операция Ревизия се запазват стойността само за сега, а не за някаква дата.

Два обекта са как да прехвърля данните знам и вече е направено сга трябва да се надгради до тука ясно въпроса е след като се вкарат артикулите как да стартирам с програмата без да затваря. Трябва да се въведат количествата малко по малко докато се изравнят и през това време да се работи.
Не може да се изкара от старта база нищо програмата е стара импорта в ексел е бъгав , а и във нея много от стоките са с допълнителни баркодове. Пак трябва да се доработва също така се скапва няколко пъти и количествата не са реални. Няма вече поддръжка и за това не мога да я вкарам в пътя , но дори да правеше импорт базата данни няма да ми върши работа. Трябва пак на ново да се направи , ще я направя това не е проблема. Проблема е как да стартирам без затваряне. Артикулите са някъде около 6000 нагоре.
Върнете се в началото
P0ZiTR0N

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2017 20:26    Заглавие: Отговорете с цитат

няма как без затваряне, ако искате прецизна ревизия. Иначе направете 20-50 отделни ревизи по групи на стоки.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sandro_pz

МнениеПуснато на: Пон Юли 03, 2017 12:03    Заглавие: Отговорете с цитат

P0ZiTR0N написа:
няма как без затваряне, ако искате прецизна ревизия. Иначе направете 20-50 отделни ревизи по групи на стоки.

Смятам така да направя да вкарам базата със цените и после постепенно ревизия на всичко , през това време ще се продава на минус докато се изравнят всичките количества и ще се вкарва стоката която идва.
Така виждам аз варианта.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети