Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

количества на стоки

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mn

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 11:19    Заглавие: количества на стоки Отговорете с цитат

Здравейте,
тази сутрин склада ме изненада - при доставка или продажба в колоната за количество на стоки можем да въведем само цяло число !?.

Прграмата не ми позволява да въведем символ след десетичната точка.

Формата на количествата е 0.000 След въвеждане на количеството, същото се визуализира с формат ххх.000

Минималните количества на стоките се въвеждат без проблем. Там разделителя си работи.

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте
В новата версия 3.07.049 когато мерната единица е бройка - количеството може да бъде само цяло число.
Бихте могли да промените мерната единица да друг вид.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mn

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,
явно честата актуализация създава проблеми :)

има ли вариант промяната на вида на количеството да стане на веднъж за всички стоки ?. Номенклатурата е голяма и практически е невъзможно да се редактира стока по стока.
Върнете се в началото
sandro_pz

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 13:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не е проблем , а е много добро решение.
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Добро, добро, колко да е добро?! След като не е обосновано и наложено със закон не виждам разумна причина да ме карат да си сменям мерната единица за да правя каквото си искам...
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mn

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

В случея за мен е абсолютна глупост, защото имам многогодишен склад с няколко хиляди позиции, в който се оказва че днес не може да се работи !!!

Редно е такава опция да бъде въведена в настройките, та дя и използва който иска или да има глобална опция за редактиране. И двете неща липсват.

Проблема се решава като се махне точката в наименованието бр., но как да го направя на цялата база ?

Някой мислил ли е преди въвеждане на промяната, че бр. е мярката по подразбиране и какво ще се получи при такова ограничение.

Честно казано - пълно безумие е поставянето ни в такава ситуация :) :) :).

Ще търся стари версии...
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ако базата ви данни е на MSSQL сървър мога да направа автоматично промените от бр. към бр за всички стоки срещу скромно заплащане.
Ако желаете може да се свържете с мен.
0878443585
.
Върнете се в началото
sandro_pz

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 15:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то при въвеждането на стоката се слага мерна единица бр. кг. според кой какво ще прави. Обаче масово всеки си я кара през просото. Работя със много партньори във който се забелязва супер грешно водене на стоките. Всичко на едно различни стоки с един баркод всеки пише маже. База данни трябва да се изгради коректно. Слага се всяка стока отделно със име и мерна единица. Това , че българина е свикнал да си я кара както знае и както намери за добре после всеки реве. А това е много добре защото щом има мерна единица бр. Стоката е само бой защо ще я делите на стотни. Аз имам проблем със тия бройки и бъркането на кодове редовно бъркат и слагат неща който сана кг на бр.
Така няма да им позволява и ще видят , че нещо не е наред. Не е 100% защото може да объркат друг тегловен код , но все пак е добре и е правилно това нещо. Много хора ги мързи да си направят бързат или не знаят базата данни коректно за да се работи правилно. От там бъркат и дейността на своите клиенти. При мен доста често имам проблеми от подобни побългарявания и всеки да си прави както си знае и сметне за добре и удобно бази стоки и е супер каша.
Все пак наистина това е доста работа да се преработи базата. Обаче защо ви е на стока за бр да слагате стотни. Променете само стоката която ще се работи така а не цялата база. Това си е мое лично мнение не съм нито програмист нито работя към дадения екип. Аз също съм техен клиент и да имат доста пропуски и бъгове , но това е една от добрите подобрения за да се въвеждат коректно бази данни и да не се бърка при работа.
Върнете се в началото
sandro_pz

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

mn написа:

Редно е такава опция да бъде въведена в настройките, та дя и използва който иска или да има глобална опция за редактиране. И двете неща липсват..

За това съм съгласен.
Върнете се в началото
mn

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за предложенията, но в случея базата ми е на акцес.

В случея мерната единица не е от такава важност и за това не сме обръщали внимание, но гадното е че сме поставени пред свършен факт след години работа.

Съгласен съм, че за бр. трябва да цяло число, за при такава промяна трябва да се мисли - или да се направи автоматично конвертиране на вида при наличие на дробна стойност или да се предвидят сервизни режими.

Аз ще си го оправя през акцеса / паролата ми е известна/ , но не е там въпроса.

гадничко си е
Върнете се в началото
Васето

МнениеПуснато на: Чет Ное 09, 2017 08:59    Заглавие: Отговорете с цитат

slavib написа:
... срещу скромно заплащане.
Ако желаете може да се свържете с мен.

Тя май идеята е била такава на актуализациите... Twisted Evil
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Чет Ное 09, 2017 09:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Васето
Идеята на тези промени е програмата да стане по хубава. Първоначално и на мен идеята не ми хареса но след това установих че това е правилно. В крайна сметка една вафла е цяло число.
Не сте длъжен да се възползвате от моето предложение. Все пак смятам че когато някой се труди е редно да получи възнаграждение.
0878443585
.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2017 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
но гадното е че сме поставени пред свършен факт след години работа.

Напълно вярно.
1. Това с проверката на касовите наличности на НАП, след толкова години работа е свършен факт и много гаден номер!
2. Като част от бизнес с мобилни услуги, въвеждането на безплатен роуминг е свършен факт, който елиминира голяма част от приходите.

Има и други примери, но точно в нашия софтуер нещата се движат в правилна посока, като по този начин елиминирахме продажбата на 0.7 от неделима стока.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети