Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Основания и Забележки - променена логика на автоматично изпи
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vesa jekova

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 08:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, всичко се получи! Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nadis

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2020 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

И мен логиката в търсенето на правилното "основание" и "забележка" ме смущава и също смятам, че може да се оптимизира. Това, което е предложила Мария Андреева (andrewa) за мен също би било доста удобно.

Към момента, доколкото съм забелязала, логиката е да се търси по първите букви и поредността на следващите предложения да е според последователността на използването им (и съответно позицията им в списъка с основания и забележки). Така излиза, че програмата първо ми показва/предлага най-старите (хронологично) въведени основания, а последно използваните са най-отзад в списъка. Това в едни случаи е удобно, а в други - никак.

Би следвало да има възможност да се избира коя да е логиката, или, както е писала Андреева - да бъде съвсем друга.

А ако това е много сложно - предлагам следното: да може да се прави "масова" редакция на основания и забележки.

Пример: Имам запис от днешна дата - искам оттук-нататък неговото основание /респ. забележка/ да ми се показва първи в списъка. Затова решавам да чекна "Скриване на описанието от списъка при контиране" на предходните около 60-70 записа (тях съм използвала през последните 3-4 години). И така, докато стигна до последния от днес. Това трябва да го направя ръчно, като за всяко скриване на основание /респ. забележка/, трябва да натисна точно по 6 пъти с мишката (десен бутон -> редакция -> отметка "скриване" -> запис -> потвърждение на записа -> избиране на следващ ред). За 70 записа това ми отнема 420 кликвания Smile

Бих била благодарна, ако помислите върху този вариант.

Желая Ви приятен ден!

Мария Андреева написа:
Здравейте,
По предложение за оптимизация търсенето на Основание и Забележка от страна на много Ваши колеги както сте забелязали логиката е малко променена. Търсенето започва от последно въведеното съдържание в полетата. При Вас, както и при други клиенти това най-вероятно създава неудобство.
Нашият Екип очаква Вашето предложение за оптимизация на търсенето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети