Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Платен год. отп. по чл.173а,ал.1 в ТРЗиЛС Про, вер_2.00.036

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BBConsulting



Регистриран на: 18 Апр 2017
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Апр 24, 2020 16:48    Заглавие: Платен год. отп. по чл.173а,ал.1 в ТРЗиЛС Про, вер_2.00.036 Отговорете с цитат

Здравейте,
Натъквам се на следният проблем според мен:
Работодателят пуска едностранно, в платен годишен отпуск, лице по чл. 173а, ал.1 от КТ. Отсъствието е въведено с този тип в софтуера. Но след приключване на месеца полагаемият се платен годишен отпуск на лицето остава в същия размер, както е бил преди това отсъствие, без да се е намалил след неговото отразяване в личния му картон.
Моля за Вашият коментар, дали това е някакъв пропуск в софтуера към момента, който ще бъде коригиран скоро ?
Или трябва да разбираме този тип отсъствие в софтуера по различен начин ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 28 Сеп 2007
Мнения: 706

МнениеПуснато на: Пон Апр 27, 2020 12:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
към този момент отпускът по чл. 173а, ал. 1 от КТ, основно се използва за да изведе коректни стойности в изчисляването на текущите заплати и правилното им отразяване в справката за служителите подавана към Агенцията по заетостта.
За периода на извънредното положение, размерът на отпуска може да бъде много по-голям от оставащия платен отпуск за текущата и минали години, като това може да доведе до множество неточности в алгоритмите за изичсляане, преизчисляване и извеждане на съответните справки за оставащ платен отпуск в програмата.
В текущата версия на Microinvest ТРЗ и ЛС Pro, ако желаете да видите резултата за оставащ ПГО, може да експортирате в Excel справката за Оставащ платен отпуск от меню Справки>Личен състав и ръчно да добавите дните в отпуск по чл. 173а в колоната за съответния месец.
При наличие на официално становище по темата, ще добавим и автоматичен алгоритъм за изчисляване.
_________________
Microinvest Счетоводен Портал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilen71



Регистриран на: 17 Мар 2017
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2020 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Служителите от фирмата бяха освободени по този член през март и април, съответно по 5 и 3 дни, като с това не се надвишава полагаемия се платен годишен отпуск. За м.март отпускът е отразен в справката за ползван годишен отпуск, а за м.април не е. Как мога да коригирам това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 28 Сеп 2007
Мнения: 706

МнениеПуснато на: Пет Дек 18, 2020 10:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, през меню Редакция > Корекция за минал период, може да промените типа на отпуска, на 'Платен годишен отпуск' и съответно в забележка към отпуска да запишете, че става въпрос за отпуск по 173а, ал. 1 от КТ. След корекцията за всеки служител е необходимо да се премине през личния картно на лицето в секция 'Данни от минал период' и да се изпълни функцията за преизчисляване на отпуск от бутона в десния край на екрана. Така текущото състояние на оставащия отпуск и справката 'Оставащ платен годишен отпуск' ще бъдат коректни.
_________________
Microinvest Счетоводен Портал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jblagoeva



Регистриран на: 18 Дек 2020
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пет Дек 18, 2020 16:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте г-н Чолаков,
това действие "След корекцията за всеки служител е необходимо да се премине през личния картно на лицето в секция 'Данни от минал период' " не променя оставащия отпуск.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1463

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2020 09:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте jblagoeva,
Опишете точно извършваните от Вас стъпки при отразяване на корекцията за едно лице.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov