Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пощенски паричен превод в Microinvest Invoice Pro

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  

Какъв тип плащане избирате във фактура, платена чрез Пощенски паричен превод?
В брой
66%
 66%  [ 2 ]
По сметка
33%
 33%  [ 1 ]
Комбинирано
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 3

Автор Съобщение
RAHera



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Чет Май 23, 2019 12:51    Заглавие: Пощенски паричен превод в Microinvest Invoice Pro Отговорете с цитат

Здравейте!
Масово се налага практиката при онлайн продажбите - наложен платеж чрез Пощенски паричен превод
Мисля, че много потребители бихме оценили, ако добавите нов вид плащане - "Пощенски паричен превод"
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 21140

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 09:41    Заглавие: Отговорете с цитат

В Касовите апарати има предварително дефинирани видове плащания и Пощенски паричен превод не съществува. С това въпросът е закрит.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RAHera



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбирам каква логическа връзка правите с касов апарат...
При ППП, изплатен от лицензиран оператор на пощенски услуги по банков път, няма задължение да се издава фискален бон.
Но за това плащане може да се наложи издаване на фактура. Предложението ми беше в тази връзка.
Благодаря, спорна година!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 21140

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук пише друго.

_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
V.Ivanova



Регистриран на: 08 Яну 2019
Мнения: 93

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Чл. 3 на Н-18.

В неофициален (разбира се) разговор със служител на НАП получих същия отговор, а именно, че не е нужно издаване на касов бон при плащане с ППП по сметка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
V.Ivanova



Регистриран на: 08 Яну 2019
Мнения: 93

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

И чл. 25
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 21140

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 12:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава направете плащане "По сметка" и няма да имате ФБ.
Но както пише в другия документ, ще трябва да си получите в брой, на гише, в пощенската станция.

В програмата има "Вече платено", може да използвате този начин на плащане, който не издава ФБ и е в брой.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RAHera



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2020 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бях чел допълнителните разпоредби към Закона за пощенските услуги. За съжаление и след последните промени от 20 Декември 2019 това становище на КРС си остава напълно обосновано!
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 21140

МнениеПуснато на: Пет Яну 17, 2020 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

На вчерашния семинар експерти на НАП еднозначно обясниха технологията на работа, която е точно тази, която ние сме изградили.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RAHera



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Пет Яну 17, 2020 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Внимавайте с ПОЩЕНСКИЯ ПАРИЧЕН ПРЕВОД. Текста от Допълнителните разпоредби на ЗПУ, публикуван от V.Ivanova е променен.

§ 1. По смисъла на този закон:
9. (изм. - ДВ, бр. 53 от 2019 г.) "Пощенски паричен превод" е пощенска услуга, при която в точка за достъп до мрежата на пощенски оператор, лицензиран по чл. 39, т. 3, подателят подава парична сума в брой и нарежда по електронен път или писмено на хартиен носител пълната сума да бъде изплатена в брой на получателя без никаква удръжка.

И още от допълнителните разпоредби...
4. "Точка за достъп" е стационарна или мобилна пощенска станция, пощенско агентство или изнесено пощенско гише, където подателите предават и операторът приема пощенските пратки и пощенските парични преводи, както и пощенски кутии и други устройства за обществено ползване, поставени на достъпни за подателите места.

От горното си правя следния извод:
За да отпадне задължението на търговец за издаване на КБ/ФБ, когато изпраща стока с наложен платеж, за който е заявил изплащането му като ППП, трябва да са изпълнени следните условия:
1. Пратката трябва да се изпрати до офис (точка за достъп) на куриерската фирма, защото получателя ще плати стойността на стоката в брой в тази "точка за достъп".
2. Куриерската фирма трябва също да изплати в брой ППП на неговия получател (търговеца, изпратил стоката).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov