Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

СУПТО

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Елхит
Гост





МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2020 11:46    Заглавие: СУПТО Отговорете с цитат

Здравейте,

ако използваме фактуриране през Invoice Pro- вързано с ФУ, но в същия търговски обект се намира компютър, в който водим счетоводството на фирмата. Ръчно осчетоводяваме фактури след издаването им от Invoice Pro. При тази ситуация в нарушение на наредбата ли сме заради наличието на счетоводна програма, която няма функции за издаване на фактури? И ако е така кои продукти следва да закупим, за да сме изрядни? Т.к. закупуването на пакет по наредба 18 отново не съдържа счетоводна програма.

Благодаря!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 21176

МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2020 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Счетоводната програма е извън обхвата на СУПТО, в нея нямате продажби, вместо това осчетоводявате първични документи.

Microinvest Архи Pro с облачно архивиране се изисква заради Чл. 52к от Наредба Н-18.
Договор за поддръжка поради Приложение № 32 към чл. 52з, ал. 1, точка 14.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Elhit
Гост





МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2020 14:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. И аз мисля, че счетоводната програма не попада в обхвата на наредбата, но този отговор на НАП ме озадачи в частта им въпроси и отговори на сайта:

Въпрос: Търговски обект работи с ЕКАФП и фискални бонове се издават в ръчен режим. Касиерът/операторът/счетоводител въвежда информация за продадените стоки (след продажбата им) в Складов/счетоводен софтуер. Отговаря ли този Складов/счетоводен софтуер на определението за СУПТО?

Отговор: Ако складовият/счетоводният софтуер се използва в търговския обект, в който се извършват продажбите и в който е въведено в експлоатация ФУ, и в този софтуер се въвежда, обработва и съхранява в база данни информация за количество, вид и продажна цена  на продадените стоки, то този софтуер е СУПТО и той трябва да е свързан с ФУ и да го управлява.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov