Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Наредба Н18, Чл. 29. (1) - InvoicePRO -Тур.агенции

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Велкова
Гост





МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 16:24    Заглавие: Наредба Н18, Чл. 29. (1) - InvoicePRO -Тур.агенции Отговорете с цитат

Здравейте, при ползване на Invoice Pro –СУПТО, като Туристически агент, ние продаваме т.е. регистрираме събрани суми от името и за сметка на друго лице-Туроператори. т.е. на доверители, съгласно чл. 29 от Наредба № Н-18/2006г. на МФ.
При условие, че Фактура се издава от Туроператора , чрез какъв документ става издаване на касов бон за постъпващите от клиентите суми от фискалното устройство при СУПТО версията?
При не СУПТО версията- издавахме само касов бон на Доверител.
Върнете се в началото
Велкова
Гост





МнениеПуснато на: Пет Яну 31, 2020 16:52    Заглавие: Re: Наредба Н18, Чл. 29. (1) - InvoicePRO -Тур.агенции Отговорете с цитат

Велкова написа:
Здравейте, при ползване на Invoice Pro –СУПТО, като Туристически агент, ние продаваме т.е. регистрираме събрани суми от името и за сметка на друго лице-Туроператори. т.е. на доверители, съгласно чл. 29 от Наредба № Н-18/2006г. на МФ.
При условие, че Фактура се издава от Туроператора , чрез какъв документ става издаване на касов бон за постъпващите от клиентите суми от фискалното устройство при СУПТО версията?
При не СУПТО версията- издавахме само касов бон на Доверител.



Здравейте! Не успявам да се свържа с Вас по телефона и тук не получих отговор. На 24.01 инсталирахме версията на Invoice Pro –СУПТО и реално работим в нарушение, тъй като не намираме вариант да използваме програмата за въвеждане на сума в касовия апарат на доверител.

Моля за информация дали да очакваме актуализация? Проблема засяга всички туристически агенции,туроператори ... ползващи продукта.
Благодаря!
Върнете се в началото
Йордан Атанасов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 02 Авг 2018
Мнения: 155
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Фев 01, 2020 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Разговарях с няколко Туристически агенции във Варна и те ми обясниха точно за какво става дума. То няма разлика от стандартното отразяване в програмата дали е с ДДС, без ДДС , 20%, 9% и т.н. вие чукате бон на лицето , което си закупува услугата. Това с доверителя е чисто счетоводно отразяване от страна на счетоводителя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov