Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ОТНОСНО РАЗНОС!
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumbata

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 11:27    Заглавие: ОТНОСНО РАЗНОС! Отговорете с цитат

Здравейте,

Искам отново да засегна темата с плащане в брой, когато ще има разнос. Тъй като във версия 100 на Микроинвест няма вариант за оставяне на разплащане 0 и издаване на касов бон бих искал да ви опиша как е направено в друга програма одобрена от НАП.
При изписване на продажба дава опция дали стоката ще е за разнос или клиента е на място. В двата случая излиза касов бон, но ако посочиш разнос автоматично програмата извежда от касовия апарат сумата, която е за разнос и остава за разплащане.
Това е идеално решение и ще ни улесни неимоверно във всекидневната работа, защото иначе е много трудно и отчетността става много неточна и изискваща.
Възможно ли е да приложим тази практика и в следваща версия на Микроинвест?

Лека работа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не е правилна стратегия за работа. И вероятно НАП не са особено вникнали в процеса. Ще зададем въпрос за това към НАП на нашия семинар на 16.01.2020
rumbata

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 13:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Доколкото разбирам Вие ще трябва да разяснявате на НАП. Вижте не стига, че работата ни така или иначе се усложнява в пъти с тия нови изисквания, а Вие дори и нещо измислено практично и решаващо въпроса с продажби в разнос, решавате че това не е добра практика.

Знаете ли какво правим сега.
Когато имам продажба в брой с разнос изписваме стоката, издаваме фактура съответно и касов бон. След това първо извеждаме касовия бон от програмата и записваме ред с друг разход в касова книга разнос. Когато се плати стоката пак се влиза в касова книга и се отчита. Всичко това е за да има постоянно отчетност на парите в брой, а също и кой си е платил и кой не е имал пари в момента. Лошото, е че реално прозореца разплащания остава само за тези по сметка. Това може да се промени без проблем. Защо е необходима тази хамалогия да се прави непрестанно?
Това ако ще не НАП ами който и да дойде няма да го промени, защото друг вариант няма.
Другия вариант със закачен касов апарат на кръста на всеки търговец е безумен.

Това нещо не противоречи с наредбите на НАП, защото не може всичко да е на 100% в брой на място. Пускаме документ клиента се оказва, че няма пари или по малко или тн. Това е същото нещо.
НАП съм убеден, че няма как да го забранят, защото ВИЕ ясно сте написали, че указанието в този случай е касов бон + Извеждане и то е нормално и те са наясно.
Ние просто молим при задаване в разплащане Разнос или там както го наречем да се автоматизира този процес.

Мисля че по добрия вариант е да го въведете в бъдещи версии и да ни улесните, а не да търсите вариант да накарате други фирми да го преработват.

Да не забравяме, че НАП единствено се интересуват дали има издаден касов бон, а такъв има издаден. Дали на нас са ни платили честно казано тях не ги интересува.

Надявам се да съм бил точен.

Лека работа!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Доколкото разбирам Вие ще трябва да разяснявате на НАП.
Ех, мечти, мечти...
rumbata

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 14:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм за мечтите, а по въпроса с въвеждане на такава функционалност???

Вижте има много неща, които да се желаят, но това засяга ежедневната работа на стотици ваши клиенти. Те ще са ви доста благодарни ако го направите. Ако не искате живи и здрави ще се оправяме някак.

Лека работа!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

След като НАП потвърдят че такова нещо е допустимо. Според мен не е.
rumbata

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2020 17:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Павлов,

Тук изобщо няма нужда да се пита НАП. Както виждам има запитване и от друг колега по този въпрос относно Наложен Платеж.

Какво точно против трябва да имат НАП. Не мога да разбера Вие целенасочено ли не искате да въведете тази функционалност, която я искат много фирми или има друг проблем.
Това е стандартна процедура, която със СУПТО и без СУПТО е неизбежна при всекидневната работа. НАП няма как да ме задължат да не давам стока без пари ако искам при положение, че издавам касов бон. Стоката е моя и мога да правя каквото си искам с нея стига да е издаден бон.
Мисля че е по добре да се вземат добрите практики от други програми и да се внедрят при нас, а не да се търси под вола теле.

Между другото моля да се обосновете, защо не е правилно при издаден касов бон да се изведат пари и да остане задължение от клиента, ако има определени обстоятелства причиняващи това задължение (забравени пари, доставка до врата и там да се плати и тн.) Варианта със сторниране на бона и недаване на стоката не се приема тъй като това е личен избор на търговеца. Това ако ни задължи НАП вече ще е прекалено, но те не могат да го направят, защото ние ще можем да изведем пари от касовия апарат по всякакъв повод.

Като цяло имам усещането, че не сме от едната страна на оградата и не виждам никаква подкрепа от ваша страна.

Ще се разровя и в други програми и ще видя че има решение и при тях. Има фирми, като Фоод Панда и много други, които основно правят разнос. Те няма да купят хиляда касови апарата, просто ще въведат този модел на работа, защото е ясно, че може да се направи.

Лека работа
Върнете се в началото
ivanoff

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 11:10    Заглавие: Re: ОТНОСНО РАЗНОС! Отговорете с цитат

rumbata написа:
Здравейте,

Искам отново да засегна темата с плащане в брой, когато ще има разнос. Тъй като във версия 100 на Микроинвест няма вариант за оставяне на разплащане 0 и издаване на касов бон бих искал да ви опиша как е направено в друга програма одобрена от НАП.
При изписване на продажба дава опция дали стоката ще е за разнос или клиента е на място. В двата случая излиза касов бон, но ако посочиш разнос автоматично програмата извежда от касовия апарат сумата, която е за разнос и остава за разплащане.
Това е идеално решение и ще ни улесни неимоверно във всекидневната работа, защото иначе е много трудно и отчетността става много неточна и изискваща.
Възможно ли е да приложим тази практика и в следваща версия на Микроинвест?

Лека работа!

+1
Върнете се в началото
rimimport

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 13:43    Заглавие: Относно Разнос и проблема при разплащане Отговорете с цитат

Абсолютно съм съгласен с мнението на колегите, които са повдигнали тази тема. Аз също имам този проблем, изпращам си колите всеки ден да разнасят стока по магазините, те ми плащат на място, аз им нося фактура с касов бон, връща се шофьора с парите и аз ги отчитам през разплащане и те ми влизат в касата. Какво незаконно има в това г-н Павлов? Издадена е фактура с касов бон, за какво разрешение от НАП говорите като всичко е законно! Това е недостатък на новата версия 100. Много Ви молим да направите доработка на версия 100 и да можем, като пускаме фактура в брой за разнос, да има възможност, на сумата да се постави 0.00, същевременно да се разпечата касов бон и сумата да виси в разплащане. Това ще ни улесни много работата и няма да се налага да правим по 3 операции за да водим точна отчетност. Не сме единични случай за да отказвате да направите една елементарна доработка!
Върнете се в началото
ivanoff

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 14:11    Заглавие: Re: Относно Разнос и проблема при разплащане Отговорете с цитат

rimimport написа:
Абсолютно съм съгласен с мнението на колегите, които са повдигнали тази тема. Аз също имам този проблем, изпращам си колите всеки ден да разнасят стока по магазините, те ми плащат на място, аз им нося фактура с касов бон, връща се шофьора с парите и аз ги отчитам през разплащане и те ми влизат в касата. Какво незаконно има в това г-н Павлов? Издадена е фактура с касов бон, за какво разрешение от НАП говорите като всичко е законно! Това е недостатък на новата версия 100. Много Ви молим да направите доработка на версия 100 и да можем, като пускаме фактура в брой за разнос, да има възможност, на сумата да се постави 0.00, същевременно да се разпечата касов бон и сумата да виси в разплащане. Това ще ни улесни много работата и няма да се налага да правим по 3 операции за да водим точна отчетност. Не сме единични случай за да отказвате да направите една елементарна доработка!

+1
Върнете се в началото
mila_79

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 15:34    Заглавие: Re: Относно Разнос и проблема при разплащане Отговорете с цитат

rimimport написа:

+1
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Това +1 го изпращайте в НАП.
mila_79

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Това +1 го изпращайте в НАП.

Г-н Павлов /или който там пише/ най малко трябва да имате уважение към клиентите си. Форума е за това да питаме. Моите въпроси са към Вас не към НАП.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2020 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

В този случай аз съм ви отговорил това, което ние сме получили от НАП. Няма възможност за печат на ФБ без плащане.

Колкото и да пишете +1, ние имаме друго мнение от хората, които са проверявали нашия софтуер. За тях издаването на ФБ е равносилно на приключване на продажбата и не можем да направим операция, при която да е наполовина. На семинара утре ще им зададем въпрос. Ще разберете за отговора, както и останалите 500 участника в семинара.
mila_79

МнениеПуснато на: Чет Яну 16, 2020 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля, напишете отговорите от НАП тук. Невъзможно ми е да присъствам на семинара Ви.
Ако е невъзможно това/печат на КБ без плащане/, става невъзможно използването на прогамите Ви в сферата на разносната търговия. Или до всеки шофьор трябва да стои и компютърен оператор, оборудван с мобилно устройство със СУПТО свързано със Мобилен Касов Апарат и гарантиран интернет до всяка точка където имаме доставка.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети