Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Онлайн магазин и инвойс про

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
finansista2002

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 18:09    Заглавие: Онлайн магазин и инвойс про Отговорете с цитат

Здравейте, декември 2016 г. закупих вашите продукти Склад про и Делта про като заедно с тях получих и Инвойс про. 2017 г. направих онлайн магазин през който продавам резервни части за селскостопански машини , като за целта държа един офис който ползвам и за малък склад, където също от време на време продавам по някоя част, като за целта издавам касов бон на място.Тъй като съм малка фирма Склад про никога не е ползвана.Продажбата на стоките става с фактура или стокова от Инвойс про които пишех след уведомление по имейл че имам поръчка от онлайн магазина, а заскладяването и изписването се извършваше от счетоводителката но през Делта про директно.

Въпросите ми са съгласно наредба 18-Н.

1.Възможно ли е от Онлайн магазина да се прави автоматичен или ръчен импорт към Инвойс про на поръчките както е заложено в Наредба 18-Н, тъй като смятам да продължа да работя с него като го направя СУПТО?

2.Ако не е възможно какви са вариантите да работя със СУПТО който е вързан към касовия апарат но и със Онлайн магазина.

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Яну 26, 2020 09:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
работим над технология за обмен на документи между всички платформи и InvoicePro. Във възможно най-скорошен период ще бъде актуално на пазара.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате срок до 31.03.2020
finansista2002

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 16:48    Заглавие: Онлайн магазин несъвместим с Микроинвест Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Имате срок до 31.03.2020

Здравейте след доста телефонни разговори проведени днес разбирам че он лайн платформата върху която е направен магазина не е съвместима с програмите на Микроинвест или евентуално ако може да бъде преработена трябват доста средства, които трудно ще бъдат възвърнати.

За да отговарям все пак на наредба 18-Н смятам всички плащания от онлайн магазина или да бъдат по банков път или да сключа договор с лицензирана фирма която предлага ППП и след като пусна пратката тя да ми превежда парите по банка от пратката.Адреса на онлайн магазина ще бъде адреса на регистрация на фирмата, а физически адреса на офиса от ,който продавам в брой и където се намира касовия апарат е друг.
Въпросът ми е трябва ли където се извършва продажбата в брой касовия апарат да е вързан със СУПТО софтуер в моя случай Инвойс про или мога да ползвам например Фиско?Другото ми питане е ако ползвам Фиско касовите бонове се вкарват ръчно или пак трябва да касовия апарат да бъде вързан към Фиско?

И последно възможен ли е въобще този вариант?Моля помогнете!
Върнете се в началото
V.Ivanova

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 14:45    Заглавие: Re: Онлайн магазин несъвместим с Микроинвест Отговорете с цитат

finansista2002 написа:
Виктор Павлов написа:
Имате срок до 31.03.2020

Здравейте след доста телефонни разговори проведени днес разбирам че он лайн платформата върху която е направен магазина не е съвместима с програмите на Микроинвест или евентуално ако може да бъде преработена трябват доста средства, които трудно ще бъдат възвърнати.

За да отговарям все пак на наредба 18-Н смятам всички плащания от онлайн магазина или да бъдат по банков път или да сключа договор с лицензирана фирма която предлага ППП и след като пусна пратката тя да ми превежда парите по банка от пратката.Адреса на онлайн магазина ще бъде адреса на регистрация на фирмата, а физически адреса на офиса от ,който продавам в брой и където се намира касовия апарат е друг.
Въпросът ми е трябва ли където се извършва продажбата в брой касовия апарат да е вързан със СУПТО софтуер в моя случай Инвойс про или мога да ползвам например Фиско?Другото ми питане е ако ползвам Фиско касовите бонове се вкарват ръчно или пак трябва да касовия апарат да бъде вързан към Фиско?

И последно възможен ли е въобще този вариант?Моля помогнете!

В друга тема се коментираше, че въпреки договора за ППП, трябва да се издава касов бон.
Върнете се в началото
finansista2002

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

За момента казуса с онлайн магазина, го реших като премахнах кошницата и регистрацията на профили.По този начин няма да могат да се правят онлайн поръчкии да съхранява база данни тоест не е онлайн магазин и отпада от наредбата, просто ще стои като един каталог за разглеждане.

Въпроса ми е там където ми е офиса, мога ли да си регистрирам СУПТО Инвойс про, да го свържа към касовия апарат и да продължа да работя като отговарям на наредба 18-Н.
Ако имам пратки по еконт или друг куриер то те ще бъдат придружени с фактура или стокова разписка по желания на клиента със съответния касов бон.

И другия ми въпрос е:На касовата бележка ще излиза каквото е написано в СУПТО Инвойс про или ще излиза каквото е заданено по презумция?В моя случай в момента излиза "стока"
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Позвънете ни за да обсъдим възможните варианти.
Осакатяването на магазините не е перспективно за бизнеса.
Също така трябва да се оцени обема от работа, в едно мнение е написано, че тази задача е много скъпа, как стигнахте до този извод?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети