Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Супто и 2 бази/фирми/ на 1 компютър?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ND

МнениеПуснато на: Нед Яну 26, 2020 22:26    Заглавие: Супто и 2 бази/фирми/ на 1 компютър? Отговорете с цитат

Здравейте, имам Казус:
Компютърът е в обекта на фирма А -ще се свърже с касовия апарат на фирма А- продажби и на едро и на дребно-трябва да се въведе Супто.
На същия компютър до сега имаше и база данни на фирма Б- издават се фактури само по банка,Б няма касов апарат- складът на Б реално е на друго място и стоките са съвсем различни.
Това ще може ли да се запази и занапред? За Склад про?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dansaver

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 08:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем - Аз ще работя по същия начин, просто от втората фирма не трябва да имаш фактури в брой от този компютър, забраната е да има Супто и НЕ Супто версия в обекта, за базите данни - колкото толкова!
tanyaap

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Имаме следния казус: В обект А на Инвойс про, свързан с касов апарат се издават фактури на фирма А. В обект Б се води счетоводството на фирма А и продажби на Фирма Б на Склад Про, двете фирми имат различни база данни, но са на един компютър. Когато се завеждат продажбите в Склад про на фирма А, няма ли да имат последователността на УНП, генерирано от фирма Б. Т.е да има дублиране на кодове?
Върнете се в началото
ND

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля, и някой от Микроинвест да се включи. Питането ми е за мои клиенти и все още не съм наясно, но предполагам, че ще трябва да се вкара някъде номер на касов апарат и някакви други данни.-това за фирма А
И какво да въведем във базата на фирма Б? И няма ли като се издават фактури от Б, да генерира /да резервира/ унп на фирма А?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се включим след лудницата със СУПТО. В момента се решават други въпроси.
ND

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 19:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме в същата лудница.
Въпросът е много конкретен.И вместо отговор-"Ще ви кажа друг път"- можехте да напишете -Да, ще може две бази на 1 комп, свързан с 1 касов апарат или пък : Не, не може - само една база или има решение.- Щеше да ви отнеме същото време.
Виждам , че отговаряте доста пространно на потребители , регистрирани вчера с въпроси за безплатната ви програма, а старите клиенти - те са ни верни...Мисля , че не е никак коректно

Последната промяна е направена от ND на Пон Яну 27, 2020 19:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 19:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Напротив, в 20:00 продължаваме работа. И даваме безплатни консултации в безплатен форум, при напълно ангажирано мнение за качествена информация.
ND

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, и аз явно работя в 20ч. И ... може или не 2 бази?
Върнете се в началото
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

ND написа:
Моля, и някой от Микроинвест да се включи. Питането ми е за мои клиенти и все още не съм наясно, но предполагам, че ще трябва да се вкара някъде номер на касов апарат и някакви други данни.-това за фирма А
И какво да въведем във базата на фирма Б? И няма ли като се издават фактури от Б, да генерира /да резервира/ унп на фирма А?

Здравейте,
лично според мен няма никаква нормативна спирка това да се иззпълни. Фирмата неСУПТО ще си генерира УНП от касовия апарат, но няма да му резервира номерацията по никакъв начин. Като превантивна мярка може да се сложи диапазон на УНП. Друг е въпроса как един проверяващ ще третира да имате фирма нерегистрирана по СУПТО(Н -1Cool и дали няма да наложи проверка дали имат касови плащания.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 13:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът, който задавате е по-скоро за консултанти от НАП.
Описали сте, че фирмата няма да издава фактура, но Наредба Н-18 не се занимава с фактурите, а с продажбите. Затова е важно Фирма А има ли плащания в брой и Фирма Б има ли плащания в брой.

При така поставен въпрос, аз лично не зная как да отговоря. Технологично програмите могат да го правят, а дали е законно, това е друга тема.

В следващи версии ще имаме настройки на апаратите по фирми.
ND

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Е как не е ясно- много ясно съм написала в първия пост.
Фирма А е с касовия апарат , свързан към нейния компютър.
Фирма Б- САМО банка, обектът е другаде. Просто ползва компютъра, (програмата) на фирма А за да си пуска фактурите и да си следи количествата.
Притеснява ме , че УНП-то на Б ще е с номера на касовия апарат на А и нещо може да повлияе на А и затова попитах , а може пък в следващите 6 месеца да измислите нещо за този случай Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 22:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как да "измислим" нещо, защото в Наредба Н-18 има конкретен текст за дублиращата функционалност.

Във Вашия случай аз много не бих се притеснявай, втората база не подлежи на контрол, затова в нея може да има всичко. И съществуването на други УНП не би тревожило никой, тъй като тези данни нито се предават, нито се печатят, нито влизат в обхвата на Наребда Н-18. Просто се съхраняват на същия сървър.
stemart82

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2020 15:22    Заглавие: Стига с лудницата СУПТО Отговорете с цитат

МОЛЯ, опитайте да прочетете наредбата, после ако искаме дискутираме, а не задаваме въпроси от типа това може ли/не може ли?
Върнете се в началото
Щирлиц

МнениеПуснато на: Чет Яну 30, 2020 12:48    Заглавие: Re: Стига с лудницата СУПТО Отговорете с цитат

stemart82 написа:
МОЛЯ, опитайте да прочетете наредбата…

Чета аз, чета. Но колкото повече я чета, толкова по-силно ме наляга носталгията по едновремешния BasicA под DOS. Тогава структурата на програмния код се наричаше "спагети-код". В нещо такова заприлича и тая Наредба.

Може би е дошло времето за цялостно пренаписване на Наредбата.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети