Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Обезщетение по чл. 222 ал. 1

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniela Stoykova



Регистриран на: 03 Фев 2020
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Май 22, 2020 10:21    Заглавие: Обезщетение по чл. 222 ал. 1 Отговорете с цитат

Здравейте на лице освободено в м.04 подало декларация за изплащане не обезщетение по чл. 222 ал. 1 следва да бъде начислено в месец май.
Какви промени трябва да направя, за да е коректно?
Ново назначение, нов картон...... в май лицето не фигурира заради прекратяване в м.04.....
Моля за спешна помощ.
Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1463

МнениеПуснато на: Пет Май 22, 2020 16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
За да бъде влючено Обезщетението по чл.222, ал. 1 от КТ в Декларация Образец 1 за периода, за който се изплаща е необходимо да създадете Ново назначение на лицето.
В секция Данни за назначение:
- поле Дата на постъпване- посочете първи ден в обезщетение;
- поле Дата на последен работен ден - посочете последен ден в обезщетение;
В секция Данни за заплата добавете следните променливи от група Обезщетения и отсъствия:
- Дни в обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ- посочете брой дни в обезщетение;
- Обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ- посочете сума на обезщетението.
За да бъде включено назначението на служителя в месец с вече изчислени заплати, използвайте модул Корекция за минал период, бутон Добавяне, меню Редакция.
Изчислете данни за Декларация Образец 1, меню Операции-> Декаларция Образец 1->Изчисляване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JaneD



Регистриран на: 27 Окт 2016
Мнения: 37
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2020 08:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, нашия служител е освободен на 17.05, ще изплащаме заплати за месец май на 20 юни. Тоест ще е минал един месец от освобождаването му. Дали мога със заплатите за месец май да му изплатя обезщетението по чл. 222, ал. 1, за да не се налага да създавам следващия месец ново назначение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1463

МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2020 08:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
При прекратяване на договора по време на месеца обезщетението по чл. 222, ал.1 от КТ се организира с ново назначение. Следвайте описаните в предходния пост указания. Във Вашия случай периода на изплащане на обезщетението е 17.05.2020г.- 16.06.2020г. В справките и експортният файл за Декларация Образец 1 за м. Май служителят ще присъства на два реда - с вид Осигурен 1 и 27.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov