Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

болничен 3 дни за с/ка на раб-ля

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kk.consult



Регистриран на: 09 Фев 2021
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2023 15:29    Заглавие: болничен 3 дни за с/ка на раб-ля Отговорете с цитат

Имам лице в болничен през целия месец 11.2023.
БТВ е 780*7,8%=840,84 лв
Болничен 3 дни трябва да бъде 840,84 лв/22дни*3 дни=114,66 лева
70% от тази сума е 80,26 , а програмата ми смята върху БТВ 780 лв.
Как мога да го коригирам ръчно това? И защо програмата смята тези три дни върху 780 лева само а не върху БТВ? Следва ли да правя проверка на всяко лице, дали правилно изчислява 3-те дни за раб-ля?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 557

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2023 17:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, изчисленията са без възнаграждението за ТСПО, понеже лицето няма отработени дни в месеца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kk.consult



Регистриран на: 09 Фев 2021
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2023 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Но как да направя така, че да си го изчислява на БТВ, а не на 780 лв?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 557

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2023 12:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, чл.12, ал. 8 от Наредбата за структурата и организацията на работната заплата гласи: Допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит се заплаща за действително отработено време в рамките на съответната месечна продължителност на работното време само по основното трудово правоотношение. Във Вашия случай лицето няма отработени дни в месеца, следователно ТСПО не се начислява.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov