Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Три трудови договора при един и същ работодател

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emilem

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2024 13:45    Заглавие: Три трудови договора при един и същ работодател Отговорете с цитат

Здравейте, служител е назначен по основен трудов договор на основание чл 67, ал. 1, т. 1 от КТ и на два допълнителни трудови договора при същия работодател по чл. 110 от КТ като в основание на договорите за допълнителен труд е посочено, че са допълнителни по чл. 110 и полето договор тип е посочено допълнителен/Втори ТД. И на трите договора е назначен на по 4 часа, в двата договора за допълнителен труд ми излиза автоматично " Осиг. доход от други правоотн. при работодателя" с автоматично попълнена сума с осигурителния доход от основното тр. правоотн. Общо от трите договора осигурителния доход надвишава максималния. В последния му сключен договор за допълнителен труд, за който не се начислява клас, в полето Осиг. доход от други правоотн. при работодателя автоматично излиза осигурителния доход от основното му правоотношение, но не излиза това от първия му договор за допълнителен труд и аз го добавям ръчно, иначе изчислява осигуровки върху всички доходи, а те надхвърлят максималния. И в следващия месец за начисляване на заплати осигурителния доход, който съм добавил ръчно, се изтрива и остава този от основното трудово правоотношение и пак трябва да се сетя да го добавя. Правилно ли процедирам и мога ли да направя така, че да не трябва всеки месец да добавям дохода от 1-вия му договор за допълнителен труд ръчно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2024 09:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Ако осигурителния доход от двата договора надхвърля максималния осигурителен доход може да заложите неговата стойност в променлива Осиг. доход от други правоотношения при работодателя.
Върнете се в началото
emilem

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2024 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, осигурителният доход от трите договора надхвърля максималния. По основния договор и по 1-вия допълнителен не го надхвърля, но като се сложи и 2-рия допълнителен (сумарно третия договор) вече надхвърля. В двата договора за допълнителен труд полето "Осиг. доход от други правоотн. при работодателя" се попълва автоматично от програмата с дохода само от основното правоотношение и по този начин смята осигуровките върху целия доход, включителни и за частта над максималния.
Ситуацията е следната: По основно тр. правоотн. се осигурява на 2450.00, по 1-ви допълнителен на 800.00 и по втори допълнителен на 800.00 лв. В първия и втория допълнителен договор ми се добавя автоматично сумата от 2450 лв в полето "Осиг. доход от други правоотн. при работодателя". Във Втория допълнителен договор добавям и сумата от 800 лв. към 2450 лв. и по този начин смята осигуровките до 3750 лв., но за следващия месец пак се променя автоматично сумата на 2450 лв. в полето "Осиг. доход от други правоотн. при работодателя". Има ли начин да не я добавям всеки месец допълнително, защото понякога се забравя и ще ми изчисли осигуровките върху 4050 лв. (800+800+2450)
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2024 14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте emilem,
Към настоящия момент се налага да коригирате стойността ръчно.
Ще включа казуса като предложение за оптимизация за следваща версия на програмата.
Върнете се в началото
emilem

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2024 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора! Към момента съм добавил и променлива Осиг. доход от правоотношения при други работодатели и там съм посочил сумата. По тази начин също смята вярно и не се налага да го коригирам всеки месец.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2024 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, разбира се и това е вариант Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети