Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с 18-цифрен баркод
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cvetomir_77

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 12:48    Заглавие: Проблем с 18-цифрен баркод Отговорете с цитат

Все по често попадам на продукти с 18-цифрен баркод.Ползвам Коктейл а той не разпознава тези кодове.Ако може някой да ми даде информация по въпроса.Дали програмата ми има шанс да започне да работи и с тях. Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 13:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте пример за такъв баркод, принципно масовите кодове са с 8, 12 или 13 цифри, аз лично за първи път чувам за 18 цифрен. Това по какъв стандарт е и дали това не е вътрешнофирмен код на изделието, който не е официално стандартизиран?

За да видим дали продукта може да работи с такъв код е необходимо да ни предоставите мостри от тези кодове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cvetomir_77

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са предимно продукти на ЕТ"Мария Цонкова" гр Плевен и се отнася за замразени пилешки рзфасовки.
Много Благодаря за вниманието и бързата реакция.Извинявам се ча съм написал въпроса си в два раздела но не бях сигурен за къде е Smile.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Много нестандартно звучи...
Принципно замразените храни имат тегловен EAN-13 код.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wqweto

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2007 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно стандартен EAN13 баркод е това. Просто сте пропуснали да research-нете че EAN12 и EAN8 (както и еквивалентните американски UPC-A и UPC-E) могат да имат двуцифрени или петцифрени суфикси. Обикновено в тези суфикси се кодира допълнителна аналитичност, като брой на изданието (за списания ако е кодиран ISBN/ISSN) или грамажи (за насипни), бройки и какво ли не.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2007 12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Грамажите се кодират в втората половина на стандартен EAN-13, вижте този материал за EAN-13 (описва доста подробно):
http://www.barcodeisland.com/ean13.phtml

Ако искате да направим поддръжка на тези кодове - изпратете им тяхната техническа документация. Аз лично не открих в този стандарт да има допълнителни цифри.
Ако EAN 12 има 5 допълнителни цифри, както Вие сте написали, това са 12 + 5 = 17 !
Върнете се в началото
cvetomir_77

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2007 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Confused

Последната промяна е направена от cvetomir_77 на Нед Мар 23, 2008 10:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2007 16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Това съвсъм ме обърка! Дори теглото от 718 грама и кодирано като стандартен EAN-13 във втората част на кода (както е нормално!). Сега почвам да гледам Google за да видя какво е това...
Върнете се в началото
cvetomir_77

МнениеПуснато на: Съб Апр 07, 2007 21:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор какво стана ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Апр 08, 2007 14:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Празници са все пак. Малко уважение, моля! Ние не сме Бърза помощ и при всички случаи трябва да се направят следните стъпки:

1. Да се получи информация какъв е този код;
2. Да се разбере какво точно кодира в него тази фирма, защото това не е общоприета практика;
3. Да се направи анализ на минималните изменения в програмата, така, че хем да се направи разпознаване на този код, хем да се запази съвместимостта с предишни версии и стандартния тегловен код;
4. Цялото това нещо да се изпрограмира и да се включи в продуктите.

Ако смятате, че това е малко работа - грешите. Ние имаме интерес това да стане, но процесът никак не е бърз и също така в момента има доста приоритетни промени, по които работим. Също така в Google има информация за 12+5 и 8+5 кодове, но за 13+5 аз не намерих. Затова трябва да се прочете и самия стандарт, което също е маса време...
Върнете се в началото
cvetomir_77

МнениеПуснато на: Нед Апр 08, 2007 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се и благодаря все пак. Embarassed
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Апр 09, 2007 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Следете информацията която публикуваме на сайта и ако имате възможност - разберете как производителите съставят тези кодове, кое какво значи и защо го печатат. С това много ще ни помогнете...
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 00:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Не сте ни публикували допълнителна информация за това, какво кодират в този баркод, затова ще смятам, че нямате интерес за по-нататъшно разнищване на проблема.
Върнете се в началото
cvetomir_77

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 06:46    Заглавие: Аз все пак съм търговец не производител Отговорете с цитат

Моята работа е да купя стоката от дистрибутора и да я предоставя на клиентите, а не да проучавам какво съдържа този бар код.Мисля че това е ваша работа.Надявам се все пак някой ден да има резултат по темата.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2007 00:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Официална информация за 18 цифрен код няма. Има за 17, той е различен от 18 цифрения! Ако искате да се свърши работа - свържете се с този, който е настроил системата и вземете от него кодовете, той трябва да знае какво съдържат. Все пак ние не можем да свършим сами цялата работа на света... Особено в такъв, изключително нестандартен случай, когато дори и в Google няма информация! Според мен това е или частен случай или нещо не е настроено правилно и затова се отпечатват такива кодове. Още веднъж погледнете информацията и адресите, които аз съм публикувал. Там са ясно описани видовете баркод и че точно такъв не съществува.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети