Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с 18-цифрен баркод
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wqweto

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Ако EAN 12 има 5 допълнителни цифри, както Вие сте написали, това са 12 + 5 = 17 !

EAN 12 е някакво ново животно Smile) Очевидно EAN-13 има 13 цифри, от които 12 са значещи, а последната е контролна.

Иначе EAN-13 със 5-цифрен суфикс идва общо 18 цифри, от които 17 са значещи.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 17:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо спорите, като не сте проверили? Какво значи "ново животно"? Първия компакт-диск, към който посегнах е с EAN-12, пощенската картичка - също! В Google пише "EAN-12 може да съдържа 5 допълнителни цифри", но никъде не се споменава, че EAN-13 може да има допълнителни цифри! Аз Ви посочвам фактите, Вие си измисляте!

Ето и сканираните кодове EAN-12, огледайте се, навсякъде са!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wqweto

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2007 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Споря, защото се занимавам с баркодове от около 15-16 години и имам представа за какво говоря.

"Ново животно" значи, че току що сте измислил нов тип баркод -- просто "EAN 12" не съществува. Със сигурност!

Ако смятате да посочвате факти, дайте линкове. Аз мога да ви дам тези два, за да се образовате дотогава:
- http://www.barcodeisland.com/ean13.phtml
- http://www.neodynamic.com/barcodes/Ean_13_Barcode.aspx

Ето така изглежда EAN-13+5:

(единствения проблем е, че не са използвали шрифт OCR-B за цифрите)

Както вече споменах, той съдържа 18 цифри, от които 17 са значни и една е контролна.

Ако мога да дам експертна оценка на така приложената от Вас илюстрация: станали сте жертва на измама с евтини китайски ментета (пл. Славейков не е надеждно място за закупуване на оригинални лицензи:-)).

Първият баркод (892220000010) е пълно менте -- сигурен съм, че не се чете (или въобще няма да съвпадне с изписаните цифри), а вторият е UPC-A -- американски стандарт, който е подмножество на EAN-13 -- за съжаление отново менте, понеже ISBN/ISSN кодовете на печатни издания се конвертират в EAN-13 по определен стандарт и първите 3 цифри винаги са фиксирани на 978/977.

Ето on-line конвертор на ISBN към EAN-13: http://www.booksprice.com/isbn13.do

cheers,
</wqw>
p.s. "To a hammer everything looks like a nail!"
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2007 19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Искате да кажете:
1. Google са тъпанари, защото при търсене на EAN-12 излизат резултати?
2. Тези два компакт-диска съм си ги рисувал сам?
3. Този сайт (посветен на баркодовете) http://www.google.com/pagead/iclk?sa=l&ai=Bq--rfPl_RtynBprcnAO-rtGwD-3h8SuZjLDoAuS7-ASAgVMQARgBIL_gsAMoAzABOAFQs4GFwP______AWDlyNqAjAKYAYeHAZgByaEGoAHLhrP-A6oBAmVuyAEBgAIB2QNoBOJ9cQbl_eADEA&num=1&adurl=http://www.upccode.net/%3Fengine%3Dadwords!111%26keyword%3Dbarcode не е истински и хората там са лъжци? Всички посочени снимки са фалшиви?
4. Може ли да ми посочите сканирано копие на продукт с Вашия код? Защото аз не посочвам празни приказки, а само обвивки на продукти.

Аз не съм професионалист в областта на баркодовете, но просто търсене показва наличието на EAN-12 и не намира 18 разряден код. И мога да Ви извадя цял набор от CD-та и други продукти на около 20 различни компании, всички в USA ли са лъжци? Доста безотговорно е да твърдите, че тези компании от California са лъжци...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 08:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже аз въобще не съм съгласен с Вас, а фактите също са на моя страна, то вечерта си направих интересен експеримент за EAN-12, като проверих разните изделия в къщи с какви баркодове са. Установих следното - почти всичката козметика, която не е правена в Европа е с 12 цифрен код. Около 50% от изделията от Китай - също!

Посочвам Ви 4 артикула, които ми попаднаха първо пред погледа и моментално заснех:

1. Гел за зъби от Rembrandt, вече част от Gillette
2. Комплект за чистене на лещи за видеокамера от Canon.
3. Пъзел за бебе
4. Избелваща паста за зъби

Ето и самите снимки (може да са в друг ред):

Върнете се в началото
wqweto

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 09:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължавате да бъркате UPC-A кодове с така измисления от Вас "EAN 12"! Няма такова животно "EAN 12"!

Google не бърка, а Вие интерпретирате резултатите наивно. Търсене за "EAN 12" при мен връща 1,790 резултата като първите са от този форум! Търсене за "EAN 13" връща около 912,000 резултата (500 пъти повече). Ако продължавате да "разпръсквате" дезинформация вероятно ще намалите още коефициента.

Всичките баркодове, които прилагате са по американския UPC-A стандарт (характерно за тях е, че започват с нула). Всички български EAN-13 баркодове започват с "country prefix" 380 и регистрацията става в търговско-промишлената палата.

Явно няма да си направите труда да проучите връзките които Ви дадох, затова цитирам:
EAN-13 BACKGROUND INFORMATION написа:
EAN-13 is a superset of UPC-A. This means that any software or hardware capable of reading an EAN-13 symbol will automatically be able to read an UPC-A symbol. The only difference between EAN-13 and UPC-A is that the number system code in UPC-A is a single digit from 0 through 9 whereas an EAN-13 number system code consists of two digits ranging from 00 through 99, which is essentially a country code. Each country has a numbering authority which assigns manufacturer codes to companies within its jurisdiction.

Мистерията около така съчинената от Вас "EAN 12" баркод система е, че това са американски UPC-A кодове които наистина съдържат 12 цифри и са подмножество на EAN-13 стандарта, който съдържа 13 цифри. UPC-A кодовете стават EAN-13 като отпред се добави допълнителна нула.

По интересно е да разберете, че съществуват и EAN-13+5 и EAN-13+2 баркодове -- съответно с 18 и 15 цифри. Не е толкова сложно, вярвам, че ще се справите с лекото объркване. Smile)

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
stoykof

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 00:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Кодират партидата, ако може да се въвеждат ц-та за останалите цифри ще стане, ама не може.Някой усилено си продава софтуера из между птице-убийците и затова са се наплодили такива кодчета Question
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети