Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Да се махне "Системна информация"...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Щирлиц

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 10:49    Заглавие: Да се махне "Системна информация"... Отговорете с цитат

Да се премахне т.нар. "Системна информация" от продуктите. Не че пречи на функционалността на програмите, но изглежда смешно. Делтата "разпозна" двуядрения ми процесор като Pentium II, със скорост на обработка около 800 мегахерца. А да не споменавам, че рапортува наличие на четири серийни и три паралелни порта. ;о)

Аз не бях задълбавал чак дотолкова в програмите, но се намери клиент, който да ми твърди, че програмите не работят верно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, идеята да не задълбаваме в проблема е много добра.

Все още този прозорец се използва за доста проверки на данните и в момента има доста по-приоритетни задачи от тези. Делтата измерва скоростта на изчисленията и ако дава, че работи като 800 MHz, най-вероятно такава му е скоростта.
Метода на изчисления е колко математически операции от един и същи тип ще извърши за секунда и показва реалното бързодействие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Щирлиц

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 13:08    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

Трябвало е да станеш политик.
Very Happy

Да се смени свойството .visible на онова бутонче за извеждане на информация за процесора едва ли ще попречи на приоритетните задачи.

На всичкото отгоре картинката на оня Inhell Pentagram Pro процесор съвсем не е на място. Да не споменавам колко пъти ти самият си убеждавал клиентите, че просто не си струва ядовете да работят на подобни машини от балканската война, и че един съвсем нормален Р4 вече се намира на пазара за по 100-150 евро.

Не ви карам да пишете нови функции в програмите си, а просто да махнете стари, неработещи функции, които "откриват" съвременен двуядрен Turion като "Семейство 6, Модел 15, Стъпка 13". Иначе все някой ще почне да Ви (ни) губи времето да търсим отговори на тъпи въпроси. Както правя аз в момента. ;о)
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, така е, тъпи са въпросите.

Нещо, която помага в определени случаи е добре да си стои. По-скоро ще го актуализираме, отколкото да го махнем. Но както казах, в момента нямаме време да се занимаваме с "прищявки". Който не му харесва - да не го гледа...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Щирлиц

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 19:20    Заглавие: ,.,. Отговорете с цитат

Ако Pentium II е най-високия клас процесор, който разпознава функцията - бая нещо ще имате за актуализиране.

А прищявките не са мои. Просто понякога ми коства доста усилия да обяснявам на клиенти, че "тази програма Микроинвест" е съвременна, и няма да сгрешат като изберат нея. Разбира се това е след като ги осведомя, че Микроинвест е фирмата, а програмата се казва "Делта".
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ми е защо от 25 000 клиента с по повече от едно работно място има само един, който се е хванал за това. В момента това ли е най-важното нещо на света или си запълваме свободното време с глупости и доказваме колко сме велики пред читателите на форума?

Защо не впрегнем усилия да разберем как работи Windows Server 2008, какви предимства дава виртуализацията и как да направим да работи за нас?

Колкото повече ни губите времето с нереални глупости, толкова повече работите против нас! Да, разпознава до "Pentium IV" и "Celeron M" и какво от това? Прави ли това продукта по неефективен? Не... Всичко си работи нормално и има само един човек, който се опитва да създаде напрежение.

Както сте написали, те хората не знаят, че програмата е Делта, а не Microinvest, така че едва ли правят разлика между модификациите на един процесор, семейства, поколения и модели!

Ще го махнем или оптимизираме когато ни се освободи време. А дотогава не го гледайте. Също така, по възможност не пишете повече по тази тема, нищо смислено няма да постигнете, освен че ми губите времето да проверявам, да се ровя из код и да Ви отговарям.
Върнете се в началото
Щирлиц

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 23:03    Заглавие: ....... Отговорете с цитат

Виктор, хич не ми пука за читателите на форума. Пиша ти тук, защото по ICQ отдавна спря да ми отговаряш.

И - да. Точно така. Хората, за които ти разправям явно не са от вашите 25 000 клиента, и съм се загрижил, защото и аз си късам обувките да ходя при клиенти, и ме е яд, когато след дълго убеждаване клиента каже "Оооооооо, тая програма Микроинвест е толкова стара, и не струва...". Такъв - да ти иде да го застреляш, ама на.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети