Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля, ако можете помогнете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dagema

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2009 10:03    Заглавие: Моля, ако можете помогнете Отговорете с цитат

Здавейте не-знам дали е тук мястото да попитам, по 1 въпрос.
Работя на смени,месечно надхвърлям полагащите се часове (примерно 160 - за 1 месец) аз имам 190, следователно имам 30 ч.извънр.труд.
Във фирмата, която работя извънредните часове ги събират за период от 6 месеца и след това ги разпределят за всеки месец и се заплащат на 6 месец. През този период от време, ако съм ползвал отпуска един месец и болничен в друг месец приспадат ли се часовете извънр. труд и губя лиги за това че съм боледувал.

Друго което също ме интересува през този период от 6м.аз имам 60ч.извънреден труд, но съм бил болен 3дни - 24ч. казват че ми остават 36ч. заради болничния, въпроса ми е след като ми приспадат часовете от извънр.тр. нее ли редно да си получа цялата заплата за този месец след като с прибавянето на тези часове месеца става пълен и все едно че нямам болничен Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станимира Танкова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2009 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, когато определен брой часове са отработени, в случая има превишение на месечната часова норма и се формират извънредни часове, не е редно от тях да бъдат приспадани часове. Ако в даден месец сте били в болничен и въпреки това имате повече общо отработени часове от месечната часова норма, извънреден труд има и не е логично в последствие да се намалява.
Мога само да ви посъветвам да зададете въпроса си на по-подходящо място, например на сайта на Министерство на труда и социалната политика www.mlsp.government.bg – раздел Въпроси/Отговори.
Върнете се в началото
hotel_detelina

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 10:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста извънреден труд Ви се събира всеки месец ако го показват и би следвало още един човек да се наеме. В правилника Ви явно е заложен 6-месечен период. Целта е ако първия месец сте се преработили с 30 часа повече-понякога се налага дори повече, човека който Ви прави графиците лично на Вас следващия месец по-малко смени да Ви заложи, така че с 30 часа по-малко да работите и да нямате в края на шестия месец извънреден труд. Така че не само се събират извънр.часове, ами се и изваждат такива когато са под нормата(за да може да си почине лицето) в края на 6-тия месец и извънредния труд е само за тогава, а не се разхвърля по задните месеци- те вече са платени! Когато си в пл.отпуск, си в нормата и нямаш нито +, нито - часове. А за месеца с болничен-гледа се по графика колко са ви отработените часове и въпреки отсъствието ако са ви били заложили пак много смени може и тогава пак да имате извънредвн труд или да сте в норма. И подчертавам - за месеците когато имате недостиг на отработени часове НЕ СЕ ЗАПЛАЩА ПО-МАЛКА ЗАПЛАТА от договорената!!! Успех и не се преработвайте Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети