Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Работа под терминален сървър

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nanyo Nanev

Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 19:48    Заглавие: Работа под терминален сървър Отговорете с цитат

Здравейте, искам да приветствам целия екип на Микроинвест за добрия продукт. Инсталирах го и работя по Windows Server 2008 Standard (64 bit) в терминален режим. Нямам проблем с многопотребителската работа, но бих искал да добавите възможността за допълнителен ключ към изпълнимия файл да не се визуализира картинката при стартиране. Това е доста бавно при лоша връзка към терминалния сървър. Бяхте направили такъв ключ за Склад Про /nologo за да се избегне визуализирането на картинката при стартиране. Ключа за многопотребителска работа съм го добавил /disableinstancecheck, но не съм сигурен има ли нужда от него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nanyo Nanev

Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 20:17    Заглавие: Ами ако си имам MS SQL 2005 Standard Отговорете с цитат

По време на инсталацията на Invoice Pro, последния се закле, че няма SQL сървър на тази машина. Факта е, че 16 различни бази си живеят кротко по MS SQL 2005 Standard. Трябваше да се съглася да ми инсталира SQL Express. Инсталацията на Express - а мина със съмнителен успех или ако трябва да съм обективен - не мина. Положителния момент беше, че имам работещо приложение Invoice Pro, макар и без база. Наложи ми се да направя инсталация върху друга машина (без никакъв SQL) - там Invoice Pro се инсталира, като по учебник. Едва сега вече можех да си взема базата по подразбиране от SQL Express и да я attach - на към SQL 2005 Std. Крайния резултат е пълна победа над лошите високи технологии.
Чудя се дали не е възможно, по време на инсталация, Invoice Pro да пита има ли SQL сървър инсталиран и дали искаме да изберем него?

P.S. Зная, че аз съм си решил въпроса и зная, че случай като моя е нищожен процент от общата потребителска маса, но би спестило време и разговори с поддръжката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще вземем предвид препоръките. Какво винаги сте с професионален и точен коментар за продуктите и проблемите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Васил Василев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 08:19    Заглавие: Re: Ами ако си имам MS SQL 2005 Standard Отговорете с цитат

Nanyo Nanev написа:
Чудя се дали не е възможно, по време на инсталация, Invoice Pro да пита има ли SQL сървър инсталиран и дали искаме да изберем него?

Здравейте,

Относно "питането" за SQL Server, в инсталацията на Invoice Pro има поле за избор на тип инсталация.

1) Invoice Pro самостоятелно работно място (сървър) - тогава Invoice Pro проверява дали е инсталиран сървър (MSDE, MS SQL, MS SQL Express) без инстанция (да се достъпва на адрес localhost) и ако е инсталиран, Invoice Pro не инсталира сървър. Иначе, Invoice Pro инсталира безплатния SQL Server 2005 Express Edition (32-bit)

2) Invoice Pro Клиент - тогава Invoice Pro не се интересува дали има инсталиран SQL Server и със сигурност не го инсталира. При първото стартиране на програмата, потребителят трябва да въведе адрес, потребителско име и парола за сървъра, който иска да използва.

Мисля, че типът Invoice Pro Клиент покрива случая, за който питате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети