Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение за Делта Про

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hristinkach

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2020 12:40    Заглавие: Предложение за Делта Про Отговорете с цитат

Предлагам при възможност в Делта Про да се вгради Инвойс Про и ТРЗ Про. Така всеки нов клиент ще избира какво да си закупи отделно продуктите или в комплект. Така продукта ще е едно ЕРП и на много колеги ще им е по удобно. При издаване на фактурата ще се заложи контировка, която се осчетоводява още при издаването на документа.
Може да се вгради и програмата за интрастат, като към самата фактура се вкарват само теглото на пратката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2020 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е разликата спрямо текущата ситуация на продуктите?
miro7874

Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2020 23:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята не ми харесва. Как си го представяте, като отворите Делта директно да ви се заредят всички икони и менюта или да ви се отвори прозорец за избор на Счетоводство, ТРЗ, фактури и т.н.? И в момента ТРЗ и Делта са интегрирани, а за фактуриращите не мисля, че е удачно. Аз например съм счетоводна кантора и не съставям фактурите на клиентите си някои работят с инвойс или уеб версията и ми пращат файлове за импорт, други работят с други програми и импортираме през ексел, трети работят с кочани и ги въвеждаме ръчно и т.н.
Върнете се в началото
dimitrov_m

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2020 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз отново бих предложил, да разгледате възможността за добавяне на аналичност по признак на сметките, както е например при сметката с доставцичите - има сметка или под сметка с нейните признаци доставчици. Cool
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2020 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

И само да допълня, че ако трябва да има "вграждане", то трябва да е Склад про функциите в Делта Про...Защото двете заедно правят счетоводна програма, иначе са две половинки на счетоводната Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2020 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

dimitrov_m написа:
И само да допълня, че ако трябва да има "вграждане", то трябва да е Склад про функциите в Делта Про...Защото двете заедно правят счетоводна програма, иначе са две половинки на счетоводната Smile
Това не е така. Сега си представете счетоводна програма по Н-18!
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2020 16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

И това не е съвсем така, т.като ако програмата не ми издава документите, но пък има другите функционалности на складовата за каква наредба тогава говорим Very Happy Второ, относно наредбата Н-18, защо бъркате счетоводството на фирмата с обекта на фирмата? В наредбата се говори за обекти, не за това че на друго място ти се водило счетоводството и видиш ли на счетоводителя му настръхва косата, как щял да си вързва програмата с касовите апарати на толкова много клиенти... голем ужас...
Връщам се към Делта Про:
Всичко е до зора с аналитичността по признаци в Делта про Wink
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2020 16:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво точно се опитвате да направите? Обяснете с примери.
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Съб Окт 03, 2020 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Павлов, и друг път съм писал за това. Воденето на ниво само подсметки не е удачно. Примерите са много. Примерно материалните сметки, които сега се обработват в двете програми - Вариант 1 първо се вкарват в Склад и се прехвърлят автоматично в Делта Про (минусът е че при прехвърлянето няма как да избера различни материални сметки, а трябва да е само една. В месеца имам покупки на основни материали, но имам и горивни материали. Аз съм избрал в Делта про това да са 3021 Основни материали и 3024 Горивни материали, но при трансфер на документите от Склад в Делта трябва да посоча само една. В месеца може да съм продал и продукция и стока, но в трансфер мога да избера само една сметка.)
Вариант 2 разделям монитора на два екрана, на единия качвам в Делта и след това в Склад (минуса е че като качиш в едната без да искаш може да пропуснеш да качиш в другата програма, да не говорим че става двойна обработка на един документ). И всичко това защото не искам материалните сметки да се водят на ниво подсметка за всеки продукт, било то материал, продукция или стока.

Друг пример, елементарен, сметка 101 - при няколко съдружника трябва да създавам подсметки, и в оборотката излизат на такова ниво, но няма ли да е по-добре да е с признак съдружници - защо са ми толкова подсметки, като може да е само една с възможност за справка като искам по признаците и.

Сметка доставчици ви е на същия принцип, сметката е една и признака ми е доставчиците към тази сметка.

Тука говоря за една счетоводна програма, една, а не няколко при които трансфера не върши 100% работа.

В този ред на мисли, бихте ли обяснили как да направя примерно производството в складовата където са ми материалите. Как точно стои въпросът с РЗ и Осигуровките, и други разходи които участват в даденото производство. Ето ви примера:
В Делта про в 611 за производството съм натрупал от сметка 302, 604, 605, и други (ток, вода и т.н), общо 1000,00 лева за 100бр.
Същия продукт трябва да го произведа в Складовата т.като материалите са ми там заведени поотделно и какво се получава:
Влагам само 302, ами какво се случва с 604, 605, и ако има други... сумата няма да е като в Делта Про 1000,00 за 100бр ами ще стане само стойността на вложените материали за 100бр и какво се случва със единичната цена тогава - в Делта едно в Склад друго.

Тук напълно разбирам какво е искал да каже колегата, който е започнал темата, една счетоводна програма - единствено ТРЗ е нормално да е отделна, там целта е съвсем друга, а има и добър трансфер с Делтата.
Върнете се в началото
hariti

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2020 09:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Димитров, ей ся гледай как ще ти обяснят че искаш ERP функционалности в счетоводната програма. Тая много пъти е дъвкана във форума.
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2020 09:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам, аз лично съм повдигал този въпрос не веднъж, не веднъж съм подкрепял други колеги, които са поставяли тази тема. Предполагам какъв ще им е отговора, но... така беше и с преминаването през 401 и директното и автоматичното и приключване с 501 - възприеха го, направиха го, стана отлично. Така беше и с гр60 автоматичното приключване към сметка от гр61 - възприеха го, направиха го, стана отлично.
Независимо то това, че се дъвче една тема, няма нищо лошо (стига да не минава добрия тон), защото от нея се ражда нещо хубаво за програмата, с която работим.
В този ред на мисли, да напомня на екипа на Микро Инвест, за цветовете на програмата. Бях поставил този въпрос за цвят, който да е подобен на стандартния на складовата, нещо което не е твърде искрящо, защото при работа дълго време натоварва много очите, а и много са близки цветовете на шрифтовете с основния цвят на програмата, и понеже текста е по-ситен, става много трудно за очите.
Върнете се в началото
Йордан Атанасов
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2020 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е вярно , че Склад-про не може да прехвърля по различни количествени сметки или по-различна аналитичност.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети