Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Crystal Report 2008
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slavi

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2011 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да обобщя последно:
програмата ви е несъвместима с Ажур 5.5 и Ажур 7, а също така и с ОМЕКС 2000 !
След като работи няколко пъти с демонстрационната версия на Ажур 7 на домашният ми компютър, вече и Ажур 7(демо) не може да се стартира. "Нарушена структура на информацията" и край. Естествено за демо версия няма кой да занимавам, а ми беше необходима за проверка на експортните тхт файлове. Възстановавях системата, преинсталирах хиляди пъти - нищо. При Омекс поне нещата се оправиха с възстановяване на системата, а тук нищо не става. Добре, че не се получи на официалната версия на Ажур (5.5) на която работя в офиса, че тогава като знам каква им е подръжката кой знае колко време щяха да ми го оправят. За Омекс същата работа - не било от тяхната програма, нямало пароли за SQL сървъра... дрън дрън
Изобщо тези няколко програми ме нахъсват още повече да ползвам само пиратски копия или безплатни програми, защото с такава българска подръжка въобще не си заслужава да се плаща нещо! И то няма нито една софтуерна фирма в БГ която да прави изключение Mad Mad Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 05, 2011 05:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Паролата за SQL сървърът е задължителна, няма вариант без парола! Колегата от Омекс или не е бил запознат или Ви е излъгал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slavi

МнениеПуснато на: Съб Фев 05, 2011 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

а може ли да я видя от някъде тази парола без да ги питам?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 06, 2011 09:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Не можете да я видите, но чрез средствата за мениджмънт на SQL сървъра можете да я промените.

При всички положения са Ви необходими задълбочени знания в управлението на SQL сървърите, в противен случай не е ясно какъв резултат ще постигнете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slavi

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2011 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Оправи го за нула време!
Благодаря!

Последната промяна е направена от slavi на Чет Фев 10, 2011 11:41; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2011 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

За Ваша информация, всичко беше направено от Васил Василев.
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 07:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря още веднъж на Васил Василев. Невероятно е, че всичко беше оправено за половин час, без предварителни уговорки и увещавания и без никакви пари! Shocked
Всъщност, новите ви програми ми харесват много повече. Да не кажа, че са на светлинни години пред програмите, които правехте до сега. Серизно се замислям за Делта про, но тъй като съм начинаещ счетоводител все още ме е страх да променям много неща, но след някой друг месец и това ще стане
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 07:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че програмата има някакъв проблем при въвеждане на номерата на фактурата. Ако се опиташ от "настройки" да въведеш начален номер например 100000001 няма как да стане, защото позволява да се въведат само 9 цифри като винаги първата е нула.
Но пък може да се въведе от самата фактура. Там също е малко трудно, защото курсора се премества винаги една цифра след последната.
Но общо взето това са дребни проблеми
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 10:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Още един проблем - справката за издадени фактури, експортирана към ексел показва всеки ред от фактурата на отделен ред в ексел
Не може ли да се вземат обобщени данни за фактура?
например обща сума, стойност без ддс, ддс
Върнете се в началото
radoy_k

Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 18:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
За да промените първата цифра от номера на фактурата, трябва да зададете нова поредица, при което задавате префикс - желаната цифра, с която да започва номерът на документа.
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2011 18:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се оправих с първата цифра, но все пак къде се задава този перфикс?
Освен това забелязах друг проблем - при цени с ДДС, в полето където е изчислена единичната цена умножена с количеството сумата се изписва с закръгляне до втория знак. Това е доста неприятно, защото като ги сумираш стойностите без да вземаш предвид това след втория знак се получава разлика от няколко стотинки в данъчната основа. Би трябвало да бъде както в старата програма - във въпросното поле стойността да се изписва до трети или четвърти знак, а само данъчната основа да е закръглена

Не знам дали ме разбрахте, но след малко опити предполагам ще видите за какво става въпрос Rolling Eyes
Върнете се в началото
radoy_k

Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2011 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
Настройки->Номерация, най-долу има един ред - "Добавяне на поредица". Като щракнете върху него, се отваря прозорец, където можете да изберете тип на документа, префикс и начален номер на поредицата. Натискате бутон "Добавяне", при което новата поредица се появява в горната част на прозореца, но все още не е активна. Маркирате я и натискате бутон "Активиране", при което старата поредица се деактивира и се активира новата. Ако старата няма да се ползва, можете да я изтриете.
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 13:10    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте отново
понеже "пипах" нещо по компютъра в къщи - инсталирам, преинсталирам демо версията на ажур, после възстановявах и т.н. и сега след като стартирам Invoice Pro ме пита за парола
Може ли да ми е кажете ако не е проблем?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2011 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е възможно, напишете точно какво сте правили.

Ние ще се свържем с Вас и решим проблема, но е важно да се знае от какво се получава такъв проблем.
Върнете се в началото
slavi

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2011 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

какво ли не съм ... инсталиране на ажур, премахване, микроинвест - инсталиране, премахване, възстановяване на системата (System Restore) няколко пъти и така се омазаха нещата, че сега постоянно ми виси някакъв ъпдейт SP2 SQL 2005, който обаче дава грешка при инсталиране ...
Всъщност, няма значение, защото това е компютърът ми в къщи за експерименти. Явно ще се преинсталира уиндос.
Този, който Вие оправихте, работи идеално с Microinvest инвойс про
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети