Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Валутни разчети

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bcons

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 15:45    Заглавие: Валутни разчети Отговорете с цитат

Здравейте!

Опитвам се да си създам две валутни разчетни сметки. Едната Доставчици във валута, другата Клиенти във валута. Ползвах преди 409 и 419 и си ги дефинирах аз като валутни и се справях. Сега как е предвидено това да стане?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bcons

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

В тази връзка, как да въведа валиден ЕИК на доставчик от Румъния с ДДС номер RO9121855? Програмата не ме пуска никак да продължа? И защо непременно трябва да въведа МОЛ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 20:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете, но откога румънските фирми притежават ЕИК номер в България? Нека да пробваме да въведем единствено ДДС номера. При това ще излязат предупреждения, а не критични грешки. Въведох Вашия номер, дори и името на фирмата с адрес излезе...

По първия въпрос аз направих следното:
1. Дефинирах сметка 401;
2. Добавих подсметка 1 и я кръстих "Доставчици в лева";
3. Добавих подсметка 2 и я кръстих "Доставчици във валута". Отбелязах, че сметката е валутна и посочих валута EUR.
Готово!

Нека да направим следното: Разглеждаме продукта, забравяме за ограниченията на старата Microinvest Делта и правим това, което изглежда най-логично. Дори и да е само част от нашите мечти. Защото се оказва, че всичко е съвсем интуитивно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bcons

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Павлов, аз зная много добре, че румънските фирми не притежават ЕИК, проблемът е, че програмата държеше да го попълня, за да ме пусне, държеше да попълня и МОЛ. Не зная защо, но след като рестартирах, всичко се оправи. Съжалявам, че не направих снимка на екрана, за да ви го пратя, защото сега сигурно ви звучи невъзможно. Колкото до валутните разчети, успях да се справя, "открих" Америка, след като дефинирах подсметката.
Все пак благодаря за отговорите! Този форум е изключително полезен, надявам се не само на мен.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

При такива проблеми снимайте екрана, защото това са важни неща.

При мен мина без никакви проблеми. Сега отделих около 15 минути за да тествам всички възможни комбинации и не видях нищо нередно при дефиниране на партньорите. Има предупредителни съобщения, но програмата разрешава да се продължи работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети