Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Договор по чл.114

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elavela

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2012 16:14    Заглавие: Договор по чл.114 Отговорете с цитат

Здравейте, при създаване на личен картон на назначен по чл. 114 от КТ се сблъсках с няколко проблема:
1. Когато записвам дата на постъпване и дата на прекратяване, по незнайни за мен причини в "данни за заплата" понякога се появява променлива Отработени дни, а понякога не се появява!!!! Когато се появи и има стойност, например 5 дни остава така дори и да сменям датите на постъпване и прекратяване с други дати, даже и в друг месец, пак не се променя, остова си 5.
2. В самия картон в Данни за заплата - чеквам Договор за работа до 5 работни дни или 40 часа, добавям и промелнива Сума по договор за работа до 5 работни дни или 40 часа със стойността на договора, попълвам основна заплата и когато му дам да начисли заплати се получават странни цифри.
3. Пробвах да променям стойностите в различните полета, но не намерих правилно решение.
Бих искала да знам как е правилно да се създаде такъв картон?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elavela

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2012 09:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствено правилни са осигуровките ако се попълни в "Данни за назначение" работно време в часове на ден По договор 2ч., не се попълва дата на започване и дата на прекратяване, и в "Данни за заплата" - Отработени дни- си остане пълен месец, а МОД, основна заплата и Сума по договор за работа до 5 дни в месеца или 40 часа са едни и същи. Обаче незнам дали така попълнена Декларация 1 ще я приемат в НАП. Нали тяхната програма изисква за назначени по чл.114 да се попълва дата на започване и дата на прекратяване?
Върнете се в началото
elavela

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2012 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съм разочарована от факта, че когато се обърнах към вас с въпрос , Ви въобще не ме удостоихте с внимание!
Върнете се в началото
Me4o_nyx

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2012 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте Еlavela, не желая да влизам в ролята на защитник или критикуващ, но чисто обективно погледнато, Вие сте отправила запитването си във форума малко преди края на работния ден и в началото на следващия вече сте разочарована от липсата на отговор. Сигурен съм, че ако имате още мъничко търпение ще получите такъв. Ако Ви е спешно - може да използвате телефона. Аз поне така правя. Все пак сезонът е натоварен за всички ни. Нека проявяваме малко толерантност.
Поздрави
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2012 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

За правилно изчисляване на данните за договор за работа до пет работни дни или 40 часа на месец, е необходимо:

В данни за заплата -
1) Посочвате отметка Договор за работа до 5 работни дни или 40 часа;
2) Добавяте променлива Сума по договор до 5 работни дни или 40 часа с договорената сума по договор;
3) Изтривате стойността на променлива Основна заплата

В данни за назначение -
Всеки месец коригирате полетата Дата на постъпване и Последен работен ден, така че да обхващат пет (броя на дните зависи от условията по сключеният договор) последователни работни дни. Тези дати се отразяват е декл. обр. 1 в поз. 14 и 15, като дата на започване и дата на прекъсване на осигуряването и задължително присъстват в декларацията всеки месец.

След като променяте стойности в полетата по ЛК на работника е необходимо да избирате бутон Запис, за да се отразят направените от Вас промени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2012 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също искам да изразя мнение:
1. Пробвайте да зададете въпрос във форум на друг български производител. Оказва се, че при цена на продукта от 20 пъти по-висока (!!!) времето за отговор във форума достига до 3 седмици;
2. Сега отново опитайте да анализирате ситуацията при Вас. Обикновено при такова запитване трябва да се прегледат функциите, да се види поведението на продукта. И всичко това в момент, когато има свободно време.

Обърнете внимание и на факта, че ние се стараем да даваме най-бързите консултации по софтуерните продукти в България. И че това не е свързано с допълнително заплащане. Уважавайте нашето старание, ние не сме "Бърза помощ" все пак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
силвия жекова

Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 02:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля да ми дадете съвет.Имам работник назначен на 2 часа дневно , четири дни в месеца.С две думи - хигиенист, който работи всеки понеделник по 2 часа.Как да отразя в картона му датите за постъпване и прекратяване.
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 09:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Посочете "Дата на постъпване" и "Дата последен работен ден" така, че да обхващат четири последователни работни дни, а по график ще се вижда точно в кои от работните дни за месеца работникът, е бил на работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
силвия жекова

Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,стана!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети