Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Прекратяване и назначаване

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 12:25    Заглавие: Прекратяване и назначаване Отговорете с цитат

Здравейте, искам да попитам когато прекратявам един човек по чл. 114 и го назначавам наново по чл. 69, трябвя ли да му правя нов личен картон или въвеждам данните в стария? Той е прекратен на 01.03.2012 и в програмата излиза последен работен ден 29.02 и е назначен отново на 01.03.2012, и постъпил на работа на 01.03.
Правилно ли съм го уволнила и назначила така че да няма прекъсване? Програмата ми изчислява работни дни в месеца 21, а отработени дни в месеца 22, при положение че работните дни за март са 22 - защо се получава така?

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 09:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Когато сключвате новият договор с дата първо число на месеца, е по-добре преназначаването да се организира в същият личен картон, за да може в справките за период да имате последователност в информацията за този служител.
Премахнахте ли датите на прекратяване на договора в м.03.2012 г.?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lozana



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Да премахнах я и го назначих наново в същият личен картон и въпреки това в работните дни ми излизат 21 а отработените 22, но това се случва само при хората, които са били по чл. 114 и преминават на чл. 67
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 17:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Що, като се получава на всичките Ви работници, които преминават от назначение по чл. 114 към чл. 67 от КТ, значи може би допускате една и съща грешка при всеки от тях.

Прегледайте добре датите в полетата Дата на сключване на договора, Дата на постъпване, Дата на прекратяване, Дата последен работен ден. Грешката трябва да е в тези данни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov