Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с прекратяване и назначаване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lozana

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2012 11:36    Заглавие: Проблем с прекратяване и назначаване Отговорете с цитат

Здравейте, искам да попитам когато прекратявам един човек по чл. 114 и го назначавам наново по чл. 69, трябвя ли да му правя нов личен картон или въвеждам данните в стария? Той е прекратен на 01.03.2012 и в програмата излиза последен работен ден 29.02 и е назначен отново на 01.03.2012, и постъпил на работа на 01.03.
Правилно ли съм го уволнила и назначила така че да няма прекъсване? Програмата ми изчислява работни дни в месеца 21, а отработени дни в месеца 22, при положение че работните дни за март са 22 - защо се получава така?
Също така в декларация 1 не ми се отразяват данните за дата на започване на осигуряването и дата на прекратяване на осигуряването. Тъй като съм го прекратила на 01.03 и съм го назначила на 01.03, сега трябва ли 5те дни да включват и 29.02?

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2012 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Отговорила съм Ви в тази тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petya999

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2012 14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет!

Натъкнах се на следният проблем:
Когато експортирам едновременно данни на 2 човека, единият е за назначаване, а другият за прекратяване, на този който го назначавам автоматично ми слага датата на прекратяване, от този който прекратявам. Това ми се случи вече в 2 различни фирми.

Другият случай е, когато назначавам по чл.70 в основанието ми слага 07( което вече го няма), а не 01.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2012 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Не виждам такъв проблем, опитах да симулирам казуса с двете уведомления - по никакъв начин не мога да направя такава грешка Smile. Опишете ни последователността от действия, която следвате.

Относно код 07, вписва се при основание на договора чл. 70 от КТ, но само когато посочите, че уведомлението е за прекратяване на правоотношението. Но това е правилно - договорът да се прекрати с основанието, с което е сключен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети